День cвятого Валентина, свято романтики та кохання, відзначають 14 лютого. Хоча подібне дійство має корені у стародавніх християнських і римських традиціях, але абсолютно кожна культура прийняла це свято. Саме через різність менталітетів та культурних явищ, кожен народ додав свого до цього святкування.
Сьогодні ми поговоримо про особливості Дня закоханих в кількох країнах. Кожна з них має свої унікальні звичаї та ритуали: від традиційного обміну листівками та подарунками до складних фестивалів і символічних жестів. Приєднуйтесь до нашої подорожі культурним гобеленом Валентинового дня!
Японія
В Японії День cвятого Валентина має свої унікальні звичаї. Мабуть, зараз більшість жінок у всьому світі обуряться, але на японський День закоханих отримують подарунки саме чоловіки. У більшості дівчата дарують шоколад і шоколадні цукерки.
Загалом існує два основних типи шоколадних смаколиків: «giri-choco» (перекладається, як «цукерки для зобов’язання»), що дістаються друзям та колегам, і «honmei-choco» (перекладається, як «цукерки для справжнього кохання) —романтичним партнерам. Натомість 14 березня вже чоловіки роблять подарунки жінкам, що включає не тільки шоколад, а й квіти й листівки. Це свято зветься Білим днем.
Південна Корея
Південна Корея також святкує День закоханих та Білий день, за подібною схемою, як і Японія. Однак, окрім цих свят, є ще Чорний день на 14 квітня.
Чорний день — це унікальне культурне явище. Тоді всі люди, які не отримали подарунки у Валентинів чи Білий день, збираються, щоб поласувати «jajangmyeon» — стравою з чорної локшини.
Таким чином самотні люди показують усім свою незалежність та задоволеність стилем життя.
Китай
Хоча День cвятого Валентина набирає популярності в Китаї, існує також фестиваль Цісі — аналог Дню закоханих. Свято Цісі припадає на сьомий день сьомого місяця за місячним календарем і засноване на романтичній легенді про пастуха та дівчину-ткалю.
Згідно з фольклором, цього дня небесні закохані, представлені зірками Альтаїр і Вега, возз’єднуються на одну чарівну ніч щороку. У наш час на фестиваль Цісі люди загадують кохання та щастя, приносять символічні жертви небесним істотам і насолоджуються виступами на народну тематику.
Бразилія
У Бразилії День cвятого Валентина, відомий як Dia dos Namorados, відзначається 12 червня. Наступного дня, 13 червня, святкують День святого Антонія Падуанського, або ж то весільне свято.
Бразильці святкують Dia dos Namorados із пристрастю та талантом, обмінюючись подарунками, листівками та квітами зі своїми коханими. У багатьох містах влаштовують музичні фестивалі й вечірки, які створюють святкову атмосферу. Це день, коли пари висловлюють свою любов і вдячність одне одному в радісній і романтичній манері.
Франція
Франція, яку часто називають «столицею романтики», з ентузіазмом святкує День усіх закоханих. Подібно до більшої частини всього світу, у парах заведено обмінюватися подарунками, листівками та квітами.
Багато ресторанів пропонують спеціальні меню до Валентинового дня, що включають вишукані страви й романтичну атмосферу. Окрім традиційних подарунків, деякі люди обирають більш унікальні враження, такі як польоти на повітряній кулі або романтичні подорожі до мальовничих місць.
Ці культурні особливості, пов’язані з Днем святого Валентина, демонструють різноманітність традицій і звичаїв, пов’язаних із коханням та романтикою в усьому світі.
Хоча обгортка цього дійства відмінна у кожної нації, але сама суть оспівування кохання залишається ідентичною. Кохайте та будьте коханими. З Днем закоханих!
Валерія Дубова
(Головне фото: pexels.com)