Неподалік від галасу і міської буденності Кракова, розташована мальовнича місцевість, де протікає річка Вісла, ростуть ліси, бавляться діти, чудове місце для сімейного відпочинку. Та родзинкою став контактний зоопарк «Gospodarstwo Jeziorkowo», завітавши туди пригадуєш поїздки до бабусі: кролики, коти, собаки, вівці, кози, кури, качки, гуси, свині, яких можна погладити і нагодувати.


Однак на фермі є те, чого не побачиш зазвичай — альпаки. Тут пропонують окремі прогулянки з альпаками, альпакотерапію, зоотерапію з іншими тваринами. Такий вид лікування сприяє розвитку словесної або невербальної комунікації, покращує рівень соціалізації, викликає позитивні емоції, мотивує до рухової та когнітивної активності при безпосередньому контакті з тваринами.

Це допомагає як дітям, так і дорослим, які переживають життєві труднощі чи стрес. Особливо терапія рекомендується людям з нервовими розладами: депресією, неврозом, неврастенією, тривожним і панічним розладом, вегето-судинною дистонією. А також хворим на аутизм, СДУГ і синдром Дауна.

За потреби ви можете запросити альпак на свій захід, ферма неодноразово відвідувала різні фестивалі, дитячі садки, весілля, навіть брала участь у зйомках музичних кліпів і фільмів.

Марія Онищенко
(Фото автора)