Місто, в якому час сповільнюється, і ніхто нікуди не поспішає. Тихий і душевний курортний Моршин. Втомилися від шаленого ритму мегаполісу? Нерви не витримують робочих стресів? Погано почуваєтесь? Тоді Моршин – це саме те, що Вам потрібно, аби оздоровити тіло і душу.
Перед поїздкою

Якщо Ви їдете до Моршина з оздоровчою метою, то обов’язково спочатку проконсультуйтесь з лікарем. Мінеральні води показані для лікування багатьох хвороб. Але є й протипоказання. Тому, аби не зіпсувати собі відпочинок, зверніться до фахівця.
Напряму доїхати до Моршина можна лише індивідуальним транспортом. Якщо їхати залізницею чи автобусом, то без пересадок не вийде. Ви можете приїхати поїздом до Львова (80 км від Моршина) або Стрия (15 км від Моршина), а звідти вже до місця призначення електричкою або маршруткою.
Де жити?
Оскільки Моршин курортне місто, то зупинитись туристам є де. Можна оселитись у санаторії, пансіонаті, готелі чи садибі. Проживання коштуватиме від 350 до 3000 гривень за добу залежно від умов. Якщо Ви приїхали до Моршина у лікувальних цілях, то звичайно краще вибрати проживання у санаторії або пансіонаті, хоч вони й поступаються комфортом. Місто оточене лісом, тому більшість санаторіїв та готелів розташовані у лісовій зоні з неймовірно чистим повітрям та прекрасними пейзажами.
Де поїсти?
Звичайно, Ви можете харчуватись там, де живете. Зазвичай санаторії пропонують харчування на своїй базі. Вийде дешевше. Але потрібно врахувати, що їжу подають зазвичай дієтичну і не надто різноманітну.
Тому якщо Ви гурман, то можете харчуватись у місцевих закладах: ресторанах, піцеріях та кафе. Оскільки місто маленьке, то, відповідно, закладів не надто багато. Але й ціни у них досить таки прийнятні, особливо порівнюючи із закладами великих міст. Кухня – українська та європейська.

Особливості
Як ми вже зазначали раніше, Моршин – це насамперед курортний оздоровчий осередок, головною особливістю якого є лікувальна мінеральна вода. Її хімічний склад унікальний не лише для України, а й для Європи. Завдяки їй очищується організм, підвищується імунітет і лікується низка хвороб. Воду треба пити хоча б протягом двох тижнів.
Мінеральні води у Моршині з кількох джерел. Вони різні як на смак, так і за властивостями. Наприклад, вода з джерела №4 – звичайна питна, але дуже легка і приємна на смак, а ось з першого джерела – на смак дуже неприємна: солона, тепла. Пити її важко.
Воду п’ють зазвичай у головному міському бюветі, розташованому у парку. В лікувальних цілях моршинські лікарі використовують також озокерит та торф’яну грязь. Побувавши в Моршині, можна також спробувати лікувальні процедури – ванна-джакузі з мінеральною водою, масаж, озокеритотерапія, електрофорез, кисневі коктейлі.
Куди піти?
Якщо Ви хочете шалених розваг та вечірок, то Моршин не для Вас. Місто маленьке і дуже спокійне. Для душевного відпочинку. Ввечері можна піти в будинок культури. Там часто виступають артисти та молоді співаки-вихідці з талант-шоу.
Моршин не є великим курортом із розвиненою інфраструктурою. Але що дійсно вражає – це міський парк. Охайний, комфортний. На алеях ростуть троянди. Це просто ідеальне місце, аби подихати чистим моршинським повітрям.
У парку розташований і бювет, якому вже понад 80 років. Це досить велика будівля, у якій навіть є невеличкий сувенірний магазин. А творець столичної Пейзажної алеї потішив містян та туристів скульптурним ансамблем, який нещодавно з’явився у парку.
Можна відвідати також місцевий маленький зоопарк. Він належить одному із санаторіїв. Ціна квитка – 30 гривень. Влітку туристам пропонують провести час біля місцевого озера, зібратись на пікнік, прокататись на човні або катамарані.
Ритм життя у Моршині особливий. Він розслабляє. Цілющі води лікують. Тихі вулички заспокоюють. Привітні містяни змушують усміхнутись. Моршин – не місто активних розваг та галасливих вечірок. Це місце гармонії тіла та душі.
Олена Огоновська
Головне фото: sanatorii.com.ua