Канари – це все, що залишилося від загадкової Атлантиди, говорить легенда місцевих жителів. Острови, де люди завжди радіють життю. Місце, де проходить грандіозний карнавал, де знімають неймовірні фільми, куди їдуть дивитись на вулкани, де в найхолодніші місяці року так само тепло, де завжди весна.
Архіпелаг складається із семи великих островів та декількох маленьких. Найбільший з них – Тенеріфе, площа якого більше 2 тисяч квадратних метрів. Інші – Фуертевентура, Гран-Канарія, Лансароте, Ла Пальма, Ієрро. На Канарських островах унікальний м’який клімат. Тут завжди тепло, але немає виснажливої спеки. Сприяє чудовому відпочинку і те, що на островах взагалі немає небезпечних змій та комах.
Це найбільший острів архіпелагу, тут найрозвиненіша туристична інфраструктура. Особливо це важливо для тих, хто любить відпочивати активно й весело, а не лише проводити час на пляжі. Кількість дощових днів в році не перевищує 10-15, тому чудова погода гарантована. Середня температура найхолоднішого місяця – 17°, найтеплішого – 21°, температура води – 20° весь рік, тому акліматизація проходить дуже легко.
Краще обирати для відпочинку південну частину острова, адже на північній небо зазвичай похмуре, океан часто штормить, і в ньому навіть водяться акули. А у південній частині все навпаки – в океані лише дельфіни і кити, зазвичай дуже спокійна вода і яскраве сонце, що дозволяє отримати красиву бронзову засмагу.
Як провести час?
На острові нудьгувати не доведеться, адже там до вашої уваги пропонується велика кількість екскурсій (до кожної з яких можна замовити російськомовного гіда).
Лоро Парк – парк папуг. Саме тут знаходиться найбільша в світі колекція цих яскравих птахів – близько 3500 видів. Але це дивовижне місце також поєднує в собі цирк, ботанічний сад та зоопарк. Окрім папуг, тут є пінгвіни, горили, крокодили, гігантські черепахи, акваріум з екзотичними рибками та акулами. Відвідуючи парк, ви маєте можливість безкоштовно насолодитися чотирма шоу прямо на його території: найграндіозніше шоу косаток, традиційне шоу папуг, а також вистави за участю морських левів та дельфінів. Для любителів флори – колекція кактусів, пальм, фікусів, орхідей тощо.
Вулкан Тейде – візитна картка острову, найвища точка не лише Канарського архіпелагу, а й усієї Іспанії (3718 метрів). Під’їжджаючи до острова, ви побачите ландшафти, що нагадують Місяць чи Марс, або ж нашу планету в епоху динозаврів. Тут знімали «Зоряні війни», «10 000 років до н.е.» та інші фільми. В деяких місцях не можна зупинятися, бо там видобувають напівкоштовний камінь вулканічного походження – обсидіан. На фунікулері «Ель Телеферіко» за 10 хвилин можна піднятись на висоту 3555 метрів (для того, щоб відвідати жерло вулкана і його пік, необхідно мати спеціальний дозвіл). Під вашими ногами розстеляться хмари, а за хорошої погоди ви матимете змогу побачити всі шість сусідніх островів.
Маска – ущелина, де заховане піратське селище, яке неможливо побачити з моря, і яке до сих пір складається з кількох будинків традиційної канарської архітектури. Лише у 1960-х рр. сюди дісталася цивілізація. Але й сьогодні, щоб побачити минуле острова Тенеріфе, доведеться проїхатися по гірському серпантину. Саме тут є малесенький сільський ресторанчик, де готують традиційні колоритні страви, а також живе один з небагатьох іспанських кухарів, який за старовинними рецептами готує conejo al salmorejo, тобто кроля у спеціальному секретному соусі.
Фламенко – іспанський народний балет. У концертному залі «Піраміда Арони» ви зможете насолодитись яскравим дійством народних пристрасних танців. Першою частиною вистави є класичне фламенко, а другою – мюзикл на основі танку. Гарні яскраві костюми та один з найкращих в усій Іспанії колективів зроблять вечір незабутнім, драйвовим і ритмічним.
Але це ще далеко не все. Для любителів екстриму Канари пропонують дайвінг, катання на конях або верблюдах, картинг. Також можна проводити час відвідуючи магазини провідних світових дизайнерів у центрі острова, а неймовірні історичні музеї завжди відкриті для справжніх цінителів старовини та історії.
Особливості кулінарного мистецтва
Їжу іспанці сприймають не як необхідний організму набір продуктів, а як форму спілкування. Типовим для середземноморської кухні є широке використання майже в усіх стравах великої кількості зелені, помідорів, баклажанів, перцю. Всі страви подаються з ароматними соусами. На Канарських островах неймовірна кількість морських продуктів: найрізноманітніша риба, краби, омари, мідії, молюски. Бажаючим відвідати саме таку кухню є порада поїхати до найближчого рибацького селища (таких дуже багато на узбережжі), адже тут гарантовано будуть свіжі продукти за дешевшими, ніж в міських ресторанах, цінами. Місцеві жителі набагато більше люблять м’ясо, ніж рибу, пояснюючи це тим, що все океанське їм за століття набридло. Тому вони чудово готують курку, кролика, свинину і телятину. Майже до кожної страви як гарнір пропонують спробувати papas arrugadas, тобто картоплю, зварену в морській воді (варять її, поки вода не випарується і вся картопля не покриється кристалами солі).
Острови знамениті й своїми традиціями виготовлення вина. До всіх страв подають біле (vino blanco) чи червоне (vino tinto) вина. Особливістю є те, що, крім заводських напоїв, майже в кожному ресторані є власне домашнє вино, яке подають в звичайному глиняному глечику. А серед спекотного дня місцеві жителі п’ють прохолодний коктейль sangria, в якому поєднуються червоне вино, шампанське, лід та свіжі нарізані фрукти.
Національні особливості
Жителі Канарського архіпелагу дуже життєрадісні, відкриті для спілкування люди. Майже всі на островах спілкуються не тільки своєю рідною мовою, але й англійською на високому рівні. Для канарців сім’я – найголовніше, вони часто живуть по три покоління під однією стелею. Обожнюють дітей, дуже багато часу приділяють їх вихованню.
Корисні поради для бажаючих відвідати Канарські острови
• Офіційна валюта Канарського архіпелагу – євро. Більшість готелів та туристичних агенцій обмінюють гроші, але лише в банку ви зможете знайти найкращий курс.
• Місцевий час відстає від київського на 4 години.
• За місцевими традиціями після обіду (приблизно о 14.00) усі йдуть на сієсту (3-4 години відпочинку). Тож всі магазини, більшість ресторанів, кафе та інших закладів закривається. Місто може навіть виглядати «мертвим». Тож плануйте свої справи відповідно до місцевих звичаїв.
• Канарці сильно ображаються, якщо їх називають іспанцями, вважаючи їх конкістадорами, які завоювали острови.
• Обслуговування в ресторанах не буде швидким, тож знайте, що на вечерю треба витратити багато часу. Одним з життєвих принципів місцевих жителів є те, що вони ніколи й нікуди не поспішають. Їх влаштовує повільний темп життя.
• Більшість готелів, ресторанів та супермаркетів приймають для оплати кредитні картки. Використовуючи їх, носіть з собою документи, що підтверджують вашу особу, тому що дуже часто просять їх пред’явити.
• Розгалужена система телефонів-автоматів допоможе подзвонити в будь-який куточок земної кулі, що коштуватиме значно дешевше, ніж розмова по мобільному телефону.
• Звертайте увагу на рахунки в ресторанах. Часто обслуговування вже входить в оплату – в такому разі чайові можна не залишати. А от дати 1-2 євро персоналу готелю вважається хорошим тоном, хоч і не є обов’язковим.
• З грудня до лютого ціни на відпочинок на острові Тенеріфе значно зростають через карнавал в Санта-Крус-де-Тенеріфе, який за масштабністю і розкішшю може конкурувати з карнавалом в Ріо-де-Жанейро.
• Білети на літак з Києва знайти дуже складно. Без пересадки не обійтися – доведеться витримати мінімум два літаки, а то і три. Виснажливий переліт займає близько 6-7 годин.
• Туристам також треба пам’ятати, що для українців посольство Іспанії не завжди швидко і відразу відкриває візи, тому готувати документи треба дуже ретельно і заздалегідь.
Приємного відпочинку!
Катерина Ульянченко