Далеке зарубіжжя – це, звичайно, добре, але тим, кому ще не набридли пострадянські простори, обов’язково варто познайомитись із загадковими польськими краєвидами. Варшава та Краків — найбільш розрекламовані туристичні маршрути, але крім них є ще багато міст,  затишних й не менш мальовничих. Поговоримо про унікальне містечко на заході країни — Познань. Саме тут, вздовж річки Ватри, у 1253 році поселилися поляки, що й дали назву місту.


Як доїхати?

Краще всього планувати подорож до Познані залізницею або автобусом. У першому випадку найзручніше обрати міжнародний потяг прямо до Познані, і це обійдеться вам приблизно у 1000 гривень в обидва боки. Але є інший варіант для студентів: звичайним потягом прямуєте до Львова, автобусом перетинаєте кордон, а вже потім, на території Польщі, сідаєте на прямий потяг до Познані — так, це триває довше, але суттєво зекономить ваші кошти.

Польща входить у шенгенську зону, яка дає можливість безвізового перетину кордонів багатьох європейських держав. Так, наприклад, всього-на-всього за дві години залізницею можна потрапити з Познані до історичного Берліну.

Де зупинитися?

У питанні проживання теж існує альтернатива: місто заповнене дорогими готелями, однак не менш популярний серед студентів-туристів гуртожиток «Акамуляторій». Головна перевага цього місця, окрім відпочинку, – чудовий шанс познайомитися з іноземцями, що навчаються в університеті імені Адама Міцкевича.

Цікавинки

Найгарніша частина міста – старовинна Ринкова площа (так, Познань багато у чому перегукується зі Львовом). Ринкова площа — це туристичний центр міста з численними архітектурними пам’яткам та музеями. В ратуші з прекрасними лоджіями розмістився музей історії міста, коло нього влаштувався музей музичних інструментів. Костел поблизу Ринкової площі  — один із найвизначніших храмів стилю бароко з розкішним інтер’єром. Щодня на площі відбувається казкове дійство: про полудень місцевим жителям і туристам повідомляють двоє козликів, що буцають одне одного лобами. Цей чудо-годинник – улюблене місце дітвори.

Якщо від пройти Старого базару по вулиці Падеревського до Площі свободи, то побачимо бібліотеку Рачинського. Класична будівля створена у першій половині минулого століття невідомим італійським архітектором. Помітно, що автор черпав натхнення біля стін паризького Лувру, його творіння своєю витонченістю анітрохи не поступається всесвітньо відомій галереї.

Історія й культура міста

На кручі, у колишньому королівському замку, розташований музей прикладного мистецтва. А на острові Тумському в 966 році перший польський князь Мешко І прийняв християнство. В підземеллях готичного кафедрального собору знаходяться залишки храмів Х-ХІ ст. і гробниці перших князів династії П’ястів.

Познань нерідко кличуть містом міжнародних виставок: тут є опера, театр танцю, кабаре, чоловічий і хлопчачий хори.

В Познані організовується конкурс скрипалів імені Генріха Венявського, театральний фестиваль «Мальта» (названий на честь однойменного озера). Поруч містяться центри відпочинку, гостей міста чекає щорічна вітрильна регата і центр лижного спорту на озері Мальта.

За межами міста варто відвідати старовинні польські замки, у яких подекуди досі блукають таємничі душі колишніх володарів. На південь від Познані розташований класицистичний палац у Рогаліні, оточений прекрасним парком. Поруч – музей інтер’єру та картинна галерея. Оригінальні меблі й декор збереглися у замку Курнік, де знаходиться велика кількість предметів національної культури, найбільш примітна там мансарда з різноманітними екзотичними деревами і рослинами.

Менеджер туристичного бюро «Компас» Богдан Рудаковський розказує нам, чи користуються подорожі до Польщі популярністю:

“Звичайно. Люди подорожують Польщею, але, на жаль, невибагливий турист обирає тільки Краків та Варшаву, а от «глибше зануритися» наважиться не кожен. Що стосується Познані, сам там неодноразово був і після кожної подорожі у мене з’являється бажання знову туди повернутися, бо де ще можна побачити таку архітектурну велич? Взагалі сучасний турист зараз у більшості випадків обирає не одну країну, а тури. Наприклад, тур Краків-Прага, бо мальовничі краєвиди Чехії теж, повірте, варті уваги. Сьогодні на ринку існує безліч пропозицій: якщо людина іде до нас, вона стовідсотково обере те, що підходить їй найкраще духовно і матеріально.

Якщо вам вже дуже сподобається місто і шкода буде їхати, то можна спокійно здобувати освіту у познанському університеті Адама Міцкевича, що славиться на весь світ своїм престижем і високою якістю освіти.”

Розваги

Познанські ресторани, арт-паби, клуби знайдуть своїх клієнтів, задовольнивши найвибагливіші смаки. Гріх побувати у Познані й не спробувати дві найголовніших принади міста: різноманітні солодощі та польське пиво, що відрізняється оригінальністю смаку. Міжнародне визнання здобув латиноамериканський дискоклуб «Альміраж», де можна навчитися танцювати гарячу сальсу  під запальні іспанські ритми. Загалом у Познані можна купити фірмові речі за цінами удвічі нижчими за на наші, та й асортимент нічим не поступається столичному.

Поляки – народ набожний, тож якщо ваша поїздка припадає на релігійне свято, будьте готові, що все буде закриватися дуже рано, або й взагалі не працювати, тому доведеться подбати про наявність продуктів харчування.

Отже, якщо ви готові до незабутніх вражень – прогулянок нічними вузенькими вулицями, що навіюють атмосферу королівської давнини, привітних поляків, веселих розваг, національного колориту –  Познань саме для вас!  І коли ви переконаєтеся у цьому, вдячно скажете:  «Дзенькую бардзо!»

Юліана Матусова