Із кожним роком туристів у Львові тільки більшає. Його краса вражає, особливо коли споглядаєш її під чашечку ароматної смачної кави. Якщо ви не скуштували львівської кави, то не були у Львові. Адже саме цим напоєм славиться місто.


Мода на каву прийшла до Львова зі Сходу ще у XVIII столітті. На той час вона була дорога, як і цукор, тому дозволити собі напій могли лише заможні люди. У 1829 році відкрилася перша у Львові кав’ярня. Відтоді кав’ярні стали найпопулярнішими закладами. За кавою проводять ділові зустрічі, звичайні розмови або просто насолоджуються неперевершеним смаком цього напою. Тож пропонуємо вам невеличкий путівник кав’ярнями Львова, аби ви не загубилися в усьому різноманітті закладів міста.


Віденська кав’ярня

Проспект Свободи, 12
Понеділок – неділя: 09:00 – 00:00

Перша кав’ярня Львова. Будівництво кам’яниці «Віденська кав’ярня» розпочав купець Карл Гартман. Її відвідували такі відомі постаті, як Михайло Грушевський, Іван Франко, генерал Тарнавський, етнографи Володимир Охримович та Володимир Гнатюк та інші. І сьогодні заклад зберігає атмосферу вишуканості й класичності, яка панувала в минулому. До того ж, тут поєднуються дві культури — австрійська й українська. Тут затишні зали, літня тераса та чудова атмосфера. Це ідеальне місце і для романтичного побачення, і для ділової зустрічі.

Львівська копальня кави

Площа Ринок, 10
Понеділок – четвер: 08:00 – 00:00
П’ятниця – неділя: 08:00 – 02:00

«Тут народилась львівська кава» — такий надпис прикрашає цю кав’ярню. І не дивно, бо саме тут на очах у відвідувачів видобувають каву прямо з-під Площі Ринок. Це єдиний заклад у Європі, де є унікальна можливість побачити увесь процес створення кави. Кав’ярня розташована над кавовою шахтою та має свою історію. Тут, у музеї, можна дізнатися про зв’язок львівської кави з турками, історію будівлі палацу Любомирських та роль кави в державотворенні України. Для любителів «екстриму», можна спуститись у шахту та скуштувати справжню бразильську каву. Усього тут готують понад 30 видів кави. Також працює книгарня, яка спрямована на поширення україномовних книг.

Львівська мануфактура кави

Вулиця Братів Рогатинців, 7
Понеділок – неділя: 08:30 – 22:00

Напоєм із цієї кав’ярні захоплюється більшість туристів, які охоче закуповують пакунки кави з собою. Кава тут завжди свіжозмелена. Працівники закладу володіють справжнім мистецтвом смажити каву й мають власні унікальні рецепти її приготування. Заклад пропонунує широкий вибір кави — близько 40 видів та сумішей, які можна не тільки спробувати, а й придбати.

Золотий дукат

Вулиця Федорова, 20
Понеділок – неділя: 10:00 ‒ 22:00

Кав’ярня «Золотий дукат» одна з найпопулярніших у Львові. Відкрилася 2003 року. Цей заклад до вподоби не тільки туристам, а й львів’янам, які насолоджуються тут цим тонізуючим еліксиром. Кав’ярня особлива своїм неординарним інтер’єром, який створює атмосферу таємничості та містичності. Дизайн розробили у старовинних галицьких традиціях. Тут налічується близько 40 видів кави, а головна особливість — її смажать у вас перед очима. Особливо популярний напій — «Гаряча смола». Це кава з чорним шоколадом, горішками та вершками у вогні.

Glory cafе

Площа Адама Міцкевича, 1
Понеділок – неділя: 08:00 – 23:00

Модернізована кав’ярня, яка приваблює молодь своїм стилем. Її інтер’єр дуже цікавий — величезні дзеркала, лампи та картини на стелі. На літній терасі можна присісти у м’яке крісло-подушку, а якщо ввечері стане холодно, вам запропонують ковдру. Вражають оригінальні рецепти кавових напоїв, як гарячих, так і холодних. Чого варте одне лише фраппе, яке має безліч різних варіацій і смаків. У 2014 році в рамках фестивалю «На каву до Львова» найкращою кав’ярнею обрали саме Glory cafe. Цього ж року заклад пройшов перевірку й отримав нагороду від «Інспектора Фреймут».

Світ кави

Площа Катедральна, 6
Понеділок – п’ятниця: 08:00 ‒ 23:00
Субота – неділя: 09:00 ‒ 23:00

Історія почалася з маленької крамнички кави, яка відкрилася 2000 року. Уже в 2003 році поруч відкривають кав’ярню, яка одразу привертає увагу львів’ян. Тут не тільки кава зі Львова, а й з різних куточків світу. Усередині красуються картини на кавову тематику, які підкреслюють простоту та стиль цього закладу. За гарної погоди є можливість відпочити у зручних плетених кріслах на літній терасі. Власник кав’ярні — великий поціновувач кави, і сьогодні кав’ярні та крамниця охоплюють уже три поверхи будівлі. Подейкують, що саме з цього місця пішла традиція купувати львівську каву, як сувенір.

На бамбетлі

Площа Ринок, 29
Понеділок – неділя: 10:00 ‒ 22:00

Кав’ярня «На бамбетлі» має свою родзинку, яка дуже подобається відвідувачам — тут підвіконня облаштовані так, щоб на них можна було зручно сидіти й пити каву. Саме на цьому місці 1803 року відкрили першу у Львові цукерню, а 2007 року в історичному пасажі було започатковано кав’ярню. Інтер’єр облаштовано у старовинних європейських традиціях. Приглушене освітлення та приємна музика дають змогу розслабитись і провести час із задоволенням. Кав’ярня пропонує 22 види кавових напоїв та коктейлів різних способів приготування.

Атлас

Площа Ринок, 45
Понеділок – неділя: 08:00 ‒ 00:00

Наприкінці XIX – на початку ХХ столітть найпопулярнішим закладом у Львові був саме Атлас. Назва кав’ярні пішла від прізвища першого господаря, знаменитого горілчаного монополіста М. Л. Атласса. За спогадами Вітольда Шольгіні, знавця Львова, в Атласі можна було побачити місцевих знаменитостей та відомих людей з інших країн світу. Тут була спеціальна кімната, входити до якої могли тільки «вершки» артистичного Львова. Після реставрації заклад зберіг усі історичні моменти, які тут були, у тому числі тодішні зали: Мистецький, Білий, Сірий, Зелений і Бочковий. На стінах можна побачити веселі карикатури депутатів Галицього сейму 30-х років, що були створені художником Казимиром Сіхульським.

Штука

Вулиця Котлярська, 8
Понеділок ‒ неділя: 09:00 – 22:00

Кав’ярню-галерею «Штука» відкрили у травні 2009 року з ідеєю відтворити мистецьку атмосферу Австро-Угорського Львова. Така назва кав’ярні не випадкова, адже слово «sztuka» з польської перекладається як «мистецтво». У 1909 році на вулиці Театральній вже існував такий заклад, який відкрив Фердинанд Турлінський. Стіни кав’ярні прикрашали картини відомих тогочасних митців, таких як Сіхульський, Дембіцький, Блоцький, Пауч. Оскільки це не просто кав’ярня, а ще й галерея, сюди можна прийти на виставку, літературний вечір, кінопоказ та концерт. А для тих, хто прийшов сюди один, є спеціальний столик із дзеркалом, де можна бути самому собі чудовим співрозмовником.

Кентавр

Площа Ринок, 34
Понеділок – неділя: 08:00 ‒ 23:00

Із 1968 року «Кентавр» — легендарна кав’ярня, а до цього тут була і книгарня, і винний магазин, і просто ресторан. У 1970 році скульптор Богдан Романець створив горельєф Кентавра на вулиці Краківська. Із того часу іншої назви для кафе вже й не могло бути. Кентавр має свій унікальний скарб — колекцію меню першої половини ХХ століття. До їх створення долучались такі відомі художники як Луї Жу, Р. Серреса, Ф. Фабіана та інші. У закладі можна скуштувати страви, які готували в цих стінах аж 150 років тому! Усе це звісно доповнює ароматна кава, яку тут смажать власноруч, навіть створили свій секретний купаж — Арабіку Centaur. Особливо цей заклад пишається своїми сніданками, які подають з 8 до 11 ранку.
Усю каву не перепробуєш і всі заклади не відвідаєш. Кожна кав’ярня має свої таємниці, свою історію, свій смак. Готувати каву — це велике мистецтво, головне — зробити її справжньою, додавши трішечки любові.

Анастасія Сергеєнко