«Острів вогнедишних гір», де панують спокій і тиша — це про Лансароте. Місце з повільним темпом життя, де ніхто нікуди не поспішає, де рожеві заходи сонця переплітаються із чорно-червоними вулканічними пейзажами.
Третій за чисельністю населення та четвертий за величиною острів у складі архіпелагу Канарських островів. Найпівнічніший і найсхідніший. Тут не буває занадто жарко чи холодно — суцільна весна. За площею Лансароте такий, як Київ, а проживає там трохи більше людей, ніж вміщає в себе наш столичний «Олімпійський». Рельєф острова нагадує місячну поверхню, вкриту чорним попелом, але канарці спокійно ведуть господарство і вирощують усе, що потрібно і навіть більше.

Де зупинитися?
Усі найцікавіші місця Лансароте розташовані в різних куточках, тому немає великої різниці, у якій частині проживати. Хіба що комусь краще ближче до пляжу, а комусь — до пустелі.
Лансароте — місце нескінчених вілл. Орендувати одну з них — оптимальне рішення, якщо ви подорожуєте компанією. Щоб вийшло дешевше, варто бронювати житло не пізніше, як за кілька місяців. Якщо вас 5‒10 осіб, то вийде приблизно 14-‒20 євро з людини за одну ніч. Так само коштує і доба в хостелі.
Для пошуку житла можна скористатися ресурсами: booking.com, Airbnb, а також hostelworld.
Що подивитися?
Лансароте — це в першу чергу про природу, тому рекомендую відвідати Національний парк Тіманфайя, на території якого розташовано понад 300 згаслих вулканів. Там є ресторан «El Diablo», де можна спостерігати, як прямо над вулканічним жаром смажать курку.

Одна з найбільших у світі вулканічна печера Куева-де-лос-Вердес — це цілий світ під землею. Там навіть є концертний зал і озеро, яке живиться солоною водою океану.
Обов’язкове для відвідування місце — оглядовий майданчик Мірадор-дель-Ріо. Там здається, що ти на краю світу. Звідти відкривається вид на ніби безкрайній Атлантичний океан і у порівнянні з ним такий маленький сусідній острів Ла Грасіоза.
Не можна не сказати про місцеве диво, так звану «зелену лагуну» Чарко-де-лос-Клікос. Це озеро — частина кратера вулкана у відкритому океані. Зелений колір йому надає фітопланктон. До речі, ще одна цікавинка: біля цього озера є пляж Лаго Верде з чорним піском, де можна помітити зелені цяточки — це шматочки мінералу олівіну, який туристи збирають у якості сувеніра.
Прихильники мистецтва мають заглянути в резиденцію голлівудського актора Омара Шерифа «Лагомар» та оцінити витвори видатного архітектора Сезара Манріке.
Заслуговує на відвідини й Сад кактусів, де їх росте понад 1400 видів. У цьому місці кожен відчує себе мушкою серед величезних колючих гігантів. До речі, в саду є магазин, де можна придбати лансаротський кактус на згадку.
Поціновувачам вина варто піти в музей «Ель Гріфо». Там ви на власні очі побачите, як у давнину виготовляли вино, скуштуєте різні сорти та матимете нагоду придбати пляшечку.
І, звичайно, як без пляжу на оповитому океаном і піском острові? Найкращими з усіх на Лансароте вважаються Бланка із білосніжним піском, Фламінго з ресторанною зоною на будь-який смак, затишні Папагайо, та Фамара — мекка для серфінгістів, де одні з найкращих хвиль.
Що скуштувати?

Обов’язково спробуйте місцеву картоплю по-канарськи — на смак схожа на нашу, приготовану в мундирі. Скуштуйте гофіо — справжню страву гуанчів, насолодіться рибою та морепродуктами, які тут подають великими порціями. І не забудьте, звісно, про місцеві фрукти. Щоб добре поїсти в середньостатистичному закладі цілком вистачить 10‒15 євро.
Найбільш дивовижне кафе тут — «El Mirador de Femes». Воно розташоване всередині оглядового майданчика (Мірадор-дель-Ріо, про який згадували вище) — туди краще прийти у післяобідній час.
На замітку
Більшість супермаркетів та історичних місць закриті в неділю, тому варто заздалегідь це перевіряти, щоб спланувати свій відпочинок. На додаток, ввечері в деяких магазинах можна зі знижкою придбати свіжу рибу — до 10 євро за кілограм.
Автобусні станції на Канарських островах називаються «guaguas», а також всі зупинки громадського транспорту підписані індивідуальними номерами. Якщо ви маєте водійські права, то найкращим варіантом буде орендувати авто, що обійдеться в 10‒30 євро за добу. AutoReisen — зручний для цього сервіс.
На острові буває вітерець, через що не відчуваєш, що сонце може припікати. Краще взяти з собою сонцезахисний крем, адже обгоріти легко, особливо на узбережжі.
Лансароте дійсно затягує у свій океан частинку вашого серця, а натомість назавжди залишає вам згадку про світ вулканів.
Марія Лохматова
Головне фото: avestravel.com.ua