Що таке глемпінг та чи існує він в Україні? Чим відрізняється від кемпінгу? Глемпінг – це люкс-відпочинок чи можливість релакснути на природі з комфортом?


У 2016 році Оксфордський словник англійської мови додав слово «глемпінг». Це слово є поєднанням двох наступних  — “glamorous” і “camping”, тобто від слів “гламур” та “кемпінг”.

Є публікації про глемпінг, блоги та членські асоціації. Існує навіть глемпінг-саміт. Glamping Show Summit — це торговельний захід, який приймає керівників галузі, постачальників і операторів.

Отже, що це за галузь і як вона розвивалася? Ось що вам потрібно знати про глемпінг і про те, чи цей вид відпочинку створений саме для вас.

Фото: dovkola.media

Що таке глемпінг?

Глемпінг — це розкішний кемпінг, у якому туристи проводять час у напівкритих приміщеннях на відміну від звичайного намету чи спальника. Цей вид відпочинку зазвичай пропонує внутрішні зручності та комфорт, якого так бракує звичайному кемпінгу: ліжка, електрику та сантехніку в приміщенні.

Глемпінг має багато різних видів, навіть котеджі та будиночки на деревах.

Історія глемпінгу

За даними The Glamping Association, слово глемпінг вперше було використано на початку 21 століття у Великій Британії.

У 1520 році саміт, відомий як “Золоте поле”, зібрав разом короля Англії Генріха VIII і короля Франції Франциска I, які були суперниками та прагнули помахати білим прапором. Результатом стало 18-денне святкування з пишними заходами, фестивалями, турнірами та бенкетами в наметах, встановлених для королівських дворів.
Інший приклад можна побачити в Шотландії, де герцог Атоллський будує вишуканий, розкішний мисливський будиночок для короля Якова V і його матері, коли вони приїжджають у гості.

В чому основні відмінності глемпінгу від звичайного кемпінгу?

  • зручне ліжко та постільна білизна
  • туалет та ванна кімната з гарячою водою,
  • світло та розетки, Wi-fi,
  • меблі: крісла та шафи чи навіть власна кухня,
  • сервіс та харчування на вищому рівні.
Фото: bungalo.com.ua

Глемпінг в Україні

На жаль, в Україні глемпінг ще не так розвинений та популярний, як звичайний кемпінг. Але такий формат все ж таки існує і на теренах нашої країни. Він знаходиться в Сколівському районі Львівської області та на курортному березі моря неподалік Одеси. У кожній локації стоїть кілька симпатичних наметів, а ще є різні розваги: наприклад, баня, басейн або літній кінотеатр. Можна обрати компактний намет для двох, а можна зібратись компанією та оселитися у величезному двоповерховому наметі.

Наприклад, у Сколівському районі побудували напівсферичні будиночки на висоті 900 метрів у лісі в оточенні гір. Відпочинок там не обмежується спогляданням зоряного неба та чілу на природі, тому його обов’язково потрібно спробувати кожному.

 

Анна Вовк
Головне фото: 34travel.me