На перший погляд, Свалява – доволі непримітне для українського туриста закарпатське містечко. Чим воно може зацікавити? Гори, ліси та населення лише в 17 тис. осіб. Ви будете здивовані коли дізнаєтесь, що це містечко може запропонувати набагато більше.
Якщо ви хочете не просто відпочити, а й оздоровитися, приїжайте до Сваляви. Саме тут протікає відома в Україні лікарська мінеральна вода, призначена для лікування гострих захворювань кишково-шлункового тракту – «Поляна Квасова». Але не тільки заради води сюди варто приїхати. В навколишніх горах є багато цікавинок, здатних здивувати.
10 годин у дорозі і Ви на місці!
Звісно, найзручнішим варіантом подорожі до Сваляви стане власний транспорт. Приміром, від Києва до населеного пункту всього лише 746 км по гарній дорозі, що пролягає повз Житомирську, Рівненську та Львівську області. Якщо у Вас все ж немає можливості їхати на автомобілі, то доволі непоганим варіантом стане потяг, що відправляється щоденно зі Центрального залізничного вокзалу у Києві о 9 годині вечора та прибуває в Сваляву о 8 ранку. Як бачимо, близько 10 годин їзди, і Ви на місці. Вартість квитка на просто потяг починається від 500 гривень за місце (у весняно-літній період).
Прийнятні ціни на готельні номери

Якщо ж Ви вирішили їхати самотужки, а не за путівкою до якогось конкретного санаторію, то стандартний номер на 2-х дорослих у готелі на три зірки (тризірковий готель) обійдеться Вам від 400 гривень за добу, а у п’ятизірковому вже від 900 гривень за той самий проміжок часу. Насправді (не надо это), якщо Ви їдете до Сваляви більше з лікувальною метою, аніж з туристично-оглядальною, то краще все ж таки придбати путівку на 7 днів до санаторію. Усі вони там побудовані дійсно на гідному європейському рівні, та ціна за тиждень буде складати в середньому 2 тис. гривень за людину. І це разом зі сніданком, обідом та вечерею!
Не місто, а свято для шлунку!
Загалом, у Сваляві розташовано близько тринадцяти закладів загального харчування. Це і бістро, і вишукані ресторани. Тобто, поїсти тут на будь-який бюджет. Місцеві кухарі у своєму переліку із запропонованих страв часто-густо роблять акцент саме на традиційних українській кухні. Попереджаємо завчасно, смачно тут абсолютно все, але закарпатський банош (кукурудзяна каша, що готується на вершках або сметані) зі шкварками Ви просто зобов’язані скуштувати! Таку смакоту Вам точно більше ніде не приготують.

Ідемо до вулкана, молимося в старезній церкві та оздоровлюємося мінеральною водою
Тим вулканом про який ми вже згадували є так званий Обавський камінь. Це – скеляста вершина висотою 1007 метрів. Вона є кратером найдавнішого українського вулкана, який був активним 20 млн років тому. Наразі це місце є абсолютно безпечним для туристів. Тут є і гори, і долини, і зелень!
На зворотньому шляху, варто зайти до дерев’яної Михайлівської церкви, збудованої ще в 1588 році. До речі, вона є прекрасним зразком лемківської народної архітектури. Місцеві мешканці стверджують, що той, хто тут помолиться, неодмінно буде щонайшвидше почутий Богом. Насамкінець туристичного шляху, зайдіть до бювету санаторію «Сонячне» та напийтеся цілющої мінеральної води «Поляна Квасова».
Відпочивайте залюбки та насолоджуйтеся життям на повні груди! Пам’ятайте: Свалява здивує кожного!
Ірина Хоцька
Головне фото: karpatium.com.ua