Незабаром до нас прийде зима. Потрібно буде шукати теплі черевики, в’язану шапку та діставати все своє зимове приладдя: санчата, лижі, сноуборд, тарілки, ковзани. А завзятим любителям зимового відпочинку варто вже зараз подумати, де активно й весело зустріти зимові свята. Найпопулярніший зимовий курорт в України – Буковель в Карпатах.


Географія

Буковель  найбільший гірськолижний курорт України. У 2012 році Буковель був визнаний найбільш швидкозростаючим гірськолижним курортом світу. Розташований він неподалік від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель на висоті 920 метрів над рівнем моря. Найвищою точкою курорту вважається г. Довга. Її висота — 1372 м. В середньому сезон триває з кінця листопада до середини/кінця квітня. Тож для поїздки можна обрати найбільш зручний для час.

Трохи історії

Історія створення гірськолижного курорту нетипова для подібних проектів. Олександр Шевченко, ще до того як він став директором Буковелі, відвідав один із закордонних гірськолижних курортів. Але замість довгоочікуваного відпочинку з морем позитивних емоцій залишився лише гіркий осад: погана погода, непрофесійно підготовлені траси та довжелезні черги за лижами в прокаті, які виявилися старими і не зовсім придатними для використання. Саме тоді Шевченко загорівся ідеєю відкрити свій власний туристичний комплекс. Він знайшов однодумців, з якими почали розробляти майбутній проект. Масштабні плани реалізувати можна була тільки на карпатських горах. Для будівництва була обрана місцина між горами Буковель, Довга і Чорна Клювання. Для оцінки вибраної території запросили фахівців фірми «Екозайн» з Канади.

Клімат

На відміну від інших гірськолижних курортів, Буковель відрізняється унікальним кліматом. Саме в цих місцях сніг на горах тримається дуже довго. Тут відсутні сильні вітри та різкий перепад температур. Переважання довгих сонячних днів, робить катання ще більш приємним. Клімат Буковелі, хороша погода привертає увагу тисячі туристів з усього світу.

Траси

Буковель розташований на п’яти горах: Довга (1372 м), Буковель (1127 м), Бульчиньоха (1455 м), Бабин Погар (1180 м), Чорна Клева (1241 м). Гірськолижний курорт має більше ніж 53 км всіх рівнів складнощів: для новачків та професіоналів. Всі спуски сполучаються між собою системою підйомників. Тому на будь-який схил можна потрапити не знімаючи своїх лиж або сноуборду. До того ж кататися можна не лише вдень, але й ввечері та вночі. Для комфортного і безпечного катання, траси в Буковелі обладнані освітленням.

Все гірськолижні траси Буковелі обслуговують шістнадцять підйомників, з яких один бугель, чотирнадцять крісел і один мультиліфт, який призначений для дітей і початкуючих лижник. Для професійних лижників та сноубордистів, тут обладнані траси «Могул» і «Слалом-гігант». Вони обслуговуються професійними інструкторами, аби допомогти охочих вдосконалити свою техніку катання або підготуватися до будь-яких змагань.

Не можна оминути увагою атракціон «Big-Airbag». Спочатку він був створений виключно для тренування спортсменів, але зараз він доступний всім охочим. На вигляд це величезна надувна подушка, яка слугує для удосконалення своїх навичок. На ній можна відпрацьовувати складні трюки або ж просто екстримально провести час. Близько 15000 осіб можуть кататися на схилах, не заважаючи один одному.

Олександр Шевченко запевняє, що траси досконалі в усіх відношеннях і сміливо можуть конкурувати з світовими: «Цим Буковель і відрізняється, зокрема від інших, особливо українських, гірськолижних курортів. Тут дуже серйозно відносяться до підготовки підйомників і трас, і все продумано до єдиної дрібниці. Наприклад, тим, що передбачили тут комфортну посадку на підйомники, щоб люди могли зайти на них і вийти, не боячись. Немає на них і черг, хоча через турнікети проходить за день до 100 тисяч чоловік. Це, до речі, говорить і про якість гірськолижних трас Буковелі, пропускна спроможність яких дозволяє забезпечувати безперебійність спусків. Причому усі спуски відстежує комп’ютерна програма, створена спеціально для цих цілей».

Bukovel Ski School

На території курорту «Буковель» розташована гірськолижна та сноубордна школа. З 2001 року тренери навчають катанню людей різних вікових категорій: від найменших любителів зимового спорту та найстарших. Також тут надають професійну підготовку спортсменів будь-якого рівня складності.

Bukovel Ski School часто організовує різні змагання з гірськолижного спорту та сноубордингу. В розвагах можуть брати участь діти, аматори, спортсмени, тренери тощо. Хто відчуває жагу до нових емоцій, екстриму, веселощів та прагне продемонструвати свої вміння широкому загалу, це унікальна можливість взяти участь. Хто боїться, що може не встигнути, може не перейматися. Подібні змагання проводять близько 30 разів у зимовий сезон. Влітку школа не закривається. В цей період Bukovel Ski School організовую програму дитячого спортивно-оздоровчого табору «Буковель», який функціонує на території курорту. Також вигадують різні розважальні заходи й для дорослих. Тому ні влітку, ні взимку тут нудитися не доведеться. Для популяризації здорового способу життя та гірськолижного спорту серед дітей, юних спортсменів, учнів шкіл-інтернатів, Bukovel Ski School організовує масштабні соціальні проекти («Ставай на лижі», «Спортивна секція», «Щасливі діти»).

Bukovel Bike Park

Для літнього відпочинку на території курорту «Буковель» розташований велопарк. Він обладнаний трасами для будь-якого виду гірського велоспорту. Тут можна подорожувати десятьма різними маршрутами: відмінні рівнем складності та протяжності. За сезон парк відвідує приблизно 6000 тисяч туристів з України та з-за кордону.

Саме в Bukovel Bike Park проводяться щорічні вело змагання Bukovel Grand Bike Fest, Національний DownHill чемпіонат України, Bukovel DH.

Олімпійські ігри

Коли курорт набув значної популярності, в ЗМІ почали писати, що Буковель має бажання стати господарем Зимових Олімпійських ігор.

У 2008 році голова НОК України Сергій Бубка повідомив, що наразі говорити про це рано. Тому що сама по собі ідея дуже хороша і спроба популяризувати курорт в Україні теж похвально. Але чесно кажучи, порівнюючи з іншими гірськолижними курортами, Буковель не може бути організатором Зимових Олімпійських ігор. Потрібно розуміти, що навколо будь-якого курорту потрібно мати потужний центр, з розвиненою інфраструктурою. Наприклад, Івано-Франківськ або інші містечка подібного типу. Якщо говорити про розміщення Буковелі, то найближчі села просто не задовольнять смаки гостей Олімпійських ігор. Буковель може конкурувати з курортами світового рівня. Для цього є обладнання, умови, фінансування, сервіс. Але говорити про Олімпіаду ще дуже рано. Але те, що Україна прагне показати всьому світу, що вона теж зможе, це похвально.

Буковель одна з кращих місць України, де можна відпочити з сім’єю та друзями. Схили створені для катання на лижах і сноубордах. Хто один раз приїде сюди, захоче повернутися й ще не один раз.

Бондаренко Альона