Сьогодні кав’ярні стають все більш популярними. Адже це місце, де можна провести своє дозвілля, випити чашечку кави в компанії друзів, зустрітися з діловими партнерами.


У наш час кав’ярня – невід’ємна частина життя мегаполісу. Для багатьох жителів великих міст ранок починається з чашки кави, що бадьорить, випитої недалеко від офісу. Студенти перед парами із задоволенням побалують себе смачним латте або міцним еспресо. Після лекцій приємно засісти в улюбленій кав’ярні і поговорити, поділитися останніми плітками.

Ділові зустрічі все частіше проводяться в неформальній обстановці затишного закладу. Багато закладів працюють як коворкінг, де кожен може попрацювати з ноутбуком в спокійній атмосфері з інтернетом, розетками та ароматним чаєм. Після виснажливого шопінгу приємно відпочити в кав’ярні неподалік, де можна випити, перекусити і продовжити покупки.

Такий стиль життя складно назвати «модним», це стає нормою життя.

Що ж стосується кав’ярень, то в Києві, безумовно, їх настільки багато, що я не наважуся і порахувати. При цьому маю сміливість і нахабство сказати, що гідних закладів, де готують по-справжньому смачну каву, плачевно мало.

Я і мій знайомий бариста, власник кав`ярні «Сова», відвідали декілька київських закладів, що спеціалізуються на каві. Там ми переважно замовляли еспресо, латте або щось з альтернативного способу заварювання: пуровер, або аеропрес. Найкращі ми відмітили нижче.

Майстерня кави

Маленький, але дуже затишний заклад, розмістився за адресою вул. Сагайдачного, 6а. Тут відчуваєш себе як вдома. Приємні, ввічливі бариста обдарують вас привітною усмішкою, запропонують зіграти в настільну гру, якщо ви вирішили затриматися, і побажають гарного дня. Постійних відвідувачів тут знають в обличчя. Перекинутися з ними парою фраз, запитати як пройшов день – швидше правило, ніж виняток. Якщо ти любиш The Beatles, Rolling Stones, Jimi Hendrix або Arctic Monkeys – тобі однозначно сюди. Але що стосується кави, то слова тут зайві. Нею куди приємніше насолоджуватися, ніж говорити. Латте в МК – це справжній витвір кавового мистецтва: ароматний, з повітряною пінкою, з м’яким і ніжним смаком. Для тих, хто любить більш міцну каву, бариста заварить альтернативу: пуровер або аеропресс. Великої п’ятірки заслуговує і випічка: можна поласувати капкейком, вишневим маффіном, тарталеткою або апельсиновим печивом. Що стосується цін – вони більш, ніж доступні. Але найголовніше – тут вам завжди раді!

Чашка

«Чашку» можна знайти на Бессарабській площі недалеко від ПінчукАртЦентру. Часто тут можна зустріти експата. Вранці або ввечері буває складно знайти вільний столик, проте, завжди є можливість почекати за барною стійкою. Бариста привітні і чемні. У пріоритеті тут кава. І що цікаво, крім класичних кавовий напоїв тут готують Flat White (подвійний еспресо з молоком), латте-халву з кунжутом і РАФ із вершками та ванільним цукром. У «Чашці» так само можна замовити каву, приготовлену в аеропрессі або сифонній машині.

У закладі можна замовити повноцінний сніданок – вівсяну кашу, яєчню і гранолу.

Особливу увагу приділяють десертам – гарбузовий пиріг, шоколадний мармуровий кекс, капкейк – американська класика, одним словом.

Особливість «чашки» – гучний сервіс: відвідувачів часто зустрічають не ввічливим кивком, а бадьорим привітанням.

«Еспресо такий, яким повинен бути: хороша однорідна крема, жодної бульбашки – значить, кава добре витримана, має рівний карамельний колір. Через дві хвилини крема прекрасно зберігається. Оцінюючи еспресо, важливо дивитися на консистенцію. Якщо він тягучий і дуже темний, то, швидше за все, машину неправильно відрегулювали, або не почистили. Добре, що до еспресо подають воду – це правило хорошого тону. Еспресо – дуже концентрований кавовий напій, який може викликати зневоднення. Тому вода до еспресо повинна подаватися завжди». – коментує наш бариста Олексій. (Крема – пінка, що виникла на поверхні еспресо, американо або рістретто. Є однією з ознак якісно приготованої кави)

Еспресо-кімната

Якщо ви прогулюєтесь вулицею Богдана Хмельницького, не забудьте завітати у гості до еспресо-кімнати. Це міні-кав`ярня. Можна сказати, що принципово новий формат для України, який ідеєю нагадує італійські еспресо-бари, а за оформленням – австралійські кав`ярні. Кімнатка маленька, але відчувається особлива атмосфера та індивідуальність. Над дверима – мішок для зберігання чаю, стіни з червоної цегли, які завішані фотокартками гостей закладу. Можна сісти на стільці, перед кав’ярнею на вулиці та насолодитись смачною кавою.

Перейдемо до кави: по-перше – правильні об’єми напоїв: еспресо – як і має бути 30 мл. По-друге, варто взяти до уваги і правильне співвідношення інгредієнтів: лате – 3 частини молока та 1 частинка кави, до прикладу. По-третє, додаткова порція молока до напою додається безкоштовно. Тут так само можна випити flat whait або long black (який, до речі, не готують у вищезгаданих кав’ярнях).

Кавовий будинок Лондон

На вулиці Верхній вал можна знайти справжній Лондон. Кав’ярня з першої хвилини змушує закохатися в себе. Відвідування цього закладу нагадує подорож до столиці Великобританії. На невеличкій площі вдалося грамотно й доречно відобразити історичні та сучасні символи манірної Англії. Символічними тут є червоні двері, які стилізовані під лондонську телефонну будку. У приміщенні відвідувачів зустрічають три відмінні за дизайном зони: андеграундна, традиційна та барна стійка. На цегляній стіні намальований портрет королеви, трошки далі виставлені статуетки англійських бульдогів. Що стосується кімнати відпочинку – на дзеркалі зображена схема лондонського метрополітену, а стіни викладені плиткою з малюнками Бенксі. Але що привертає увагу, крім звичних капучіно, еспресо, глясе тут можна скуштувати каву, заварену альтернативним способом, за допомогою кемекса, пуровера, аеропреса та сифона. Така кава подається в нестандартній посуді, яку спеціально замовляли в Західній Європі. Крім кави тут можна замовити лимонад – з тархуном, корицею, свіжою паприкою; готують і молочні коктейлі – полуничні, шоколадні тощо. Щодо десертів – вибір теж не маленький: брауні, морковний кекс, яблуневий пиріг. Відвідувачів зустрічають радо та з посмішкою.

«Прекрасно приготовлений еспресо. Не гірчить, хороша крема. У смаку відчувається шоколад і карамель, що говорить про середню обжарку – золота середина. Хочу сказати, що це ще одне місце, де в Києві можна випити кави». – ділиться враженнями Олексій

ONE LOVE Espresso Bar

Кав’ярня чекає на вас по вулиці Червоноармійській, навпроти Костелу св. Миколая, біля бізнес-центру «Торонто-Київ». Вона поєднує дабл-формат кави, трохи вина, трохи мистецтва, трохи духовності, приємний інтер’єр та відмінну атмосферу. Заклад вражає своєю невимушеною вишуканістю. Зал світлий, з великими панорамними вікнами. Меблі усюди дерев`яні, з натуральних матеріалі, вироблених в Україні. Відвідувачі можуть сісти або за столи з високими барними стільцями або на низькі лавки із зручними подушками. У приміщенні безліч живих квітів у горщиках, хороша бібліотека з книг з мистецтва та фотографії, декілька акцентів на кшталт фортепіано, підсвічених фраз на стіні тощо. Взагалі дизайн без зайвих художніх та традиційних навантажень на зразок помпезних люстр чи торшерів.

Але вражає не тільки інтер’єр, а й сама кава. Це стосується як звичайного еспресо, так і альтернативи – пуровера, аеропреса тощо.

В закладі, крім кави, подається ще й вино. Колекція налічує близько 25 найменувань. За словами власника, з частиною напоїв гості зможуть познайомитися вперше. Поставками вина займається Good Wine, відомий своїм авторитетним смаком. Головне правило бару – виключно неформатний продукт, дорогий та унікальний.

Звісно, це не єдині заклади в Києві, де готують дійсно смачну та якісну каву. Але якщо вже ви вибрали щось із нашого списку – ласкаво просимо. Наші кореспонденти руку на відсіч дають, що ці кав`ярні вас точно не залишать байдужими. Навіть, якщо на вулиці мряка або ви дотримуєтесь поради Бродського і не виходити з кімнати – немає нічого кращого за відпочинок із друзями у затишному закладі.

Бакаржиєва Діана