Дивовижний приклад неймовірної культури та романтики, найбільший амфітеатр античності і таємниці Ватикану. Рим – місто справжньої величі, місто-фреска.


Рим – одне з найдавніших міст Європи, яке засноване в 753 р. до н.е. Перший у світі торговельний центр був побудований в Римі імператором Траяном і складався з кількох рівнів, на яких розташовувалися сто п’ятдесят торгових точок. Продавали в них все – від спецій і їжі до одягу.

Відоме місце в Римі – це Колізей, назва якого походить від слова «колос» – великий. Колізей був розрахований на 70 тисяч людей на трибунах, він мав 5 нижніх рівнів для знаті, а верхній рівень був призначений для незаміжніх жінок та рабів. Із каміння зруйнованої землетрусом частини Колізею було побудовано багато храмів у місті.

Рим, як і всі великі міста, має багато своїх легенд. Одна з них загальновідома – про заснування Риму.

Місто розкинулося на 7 пагорбах, кожен з яких має свою архітектурну пам’ятку.

Перший пагорб – Капітолійський. Там знаходиться «серце» Риму – руїни римського Форуму. Усе це було колись під землею, але в минулому столітті відбулися розкопки, тепер Форум можна побачити. Він мав кілька храмів, базар, площу для народних зібрань, яку римляни називають «пьяцца». Окрім народних зібрань, свого часу там відбувалися також судові процеси.

Другий – це Авентинський пагорб, з якого можна побачити площу Сан-П’єтро у Ватикані, монумент Вітторіано, мости Тибру.

Ще однією цікавинкою є Ватикан – анклав посеред Риму, найменша у світі держава. Постійне населення становить приблизно 800 осіб, а протяжність кордону цієї країни – лише 3,2 кілометра. Ватикан за своїми стінами ховає багато таємниць, які недоступні звичайним людям. Тут розташований один із найважливіших і найвідоміших католицьких храмів – базиліка Святого Петра. Ватикан має пошту, радіо та газету.

Жодна розповідь про Італію не минає без згадки про місцеву кухню і  смачну пасту зокрема. Якщо ви вважаєте цю страву банальною, то тут ваше ставлення до неї кардинально зміниться. Також радимо спробувати римське морозиво – це просто щось неймовірне. А ще тут можна пити воду навіть з деяких фонтанів.

Рим – це неповторна краса та історія, якою можна милуватися всюди: на старовинних вуличках та у зелених парках.

Світлана Звонок