Розташована на лоні природи, оточена красивими карпатськими горами, омита кришталево чистою гірською водою – усе це Східниця, що на Львівщині. Зовсім нещодавно про цей невеличкий курорт знало небагато українців, проте зараз він стає все більш популярним завдяки унікальним лікувальним властивостям підземних вод.


                            Фото сайту: vsesanatorii.com

Невелике селище у Львівській області міститься в чарівних Карпатських горах на висоті 600 метрів над рівнем моря. Курорт відомий насамперед цілющими мінеральними водами, що протікають уздовж села. Загалом нараховують близько 38 джерел.

З кожним роком усе більше туристів відркривають для себе новий курорт та віддають перевагу національній оздоровчій перлині.

Дорога до курорту

Маршрут із Києва до Східниці може пролягати через Львів або Трускавець. Багато туристів спершу їдуть до Львова, гуляють пів дня містом, а потім вирушають у Східницю. Залізничний квиток у напрямку Київ-Львів обійдеться Вам приблизно у 12$. Час у дорозі становитиме 5-9 годин  залежно від обраного потягу.

Зі Львова або Трускавця до Східниці Ви можете дістатися автобусом. Приблизна вартість проїзду – 3,75$. У дорозі Ви проведете 2,5 години.

Пошук житла

Найдешевшу оселю можна забронювати в приватному секторі, розрахованому лише на проживання. Оренда номера на добу коштуватиме від 2,5 до 15$ залежно від наявності зручностей та власної кухні.

                           Фото сайту: vse-ukr.com

Відпочинок з оздоровленням у Східниці можуть запропонувати санаторії. Серед найвідоміших: «Стожари», «Східницькі Карпати», «Сідіус» та «Зелений бір». Ці здравниці пропонують велику кількість лікувальних процедур, які входять у вартість путівки. Проживання та оздоровлення в санаторії на 1 добу обійдеться Вам у 35$.

Прихильникам готелів варто звернути увагу на три-, чотири- та п’ятизіркові заклади. Серед них: «Три сини та донька», «ДіАнна», «Цитадель». Готелі мають власні бювети, басейни та пропонують медичні оздоровчі послуги. Комфортабельний відпочинок обійдеться Вам від 50 до 120$.

Харчування та оздоровлення

                          Фото сайту: skhidnytsia.com

На території курорту розташовані 38 джерел та 17 свердловин. За словами експертів, мінеральні джерела Східниці нічим не поступаються відомій трускавецькій «Нафтусі»: вони нормалізують обмін речовин, регулюють діяльність нирок, печінки й шлунка.

На бальнеологічному курорті зазвичай п’ють мінеральну воду із джерел і бюветів, проте в Східниці існує послуга замовлення такої води в номер. Курортне селище орієнтоване на гостей, які приїхали на оздоровлення та відпочинок, тому шукати заклади харчування поза вашим готелем або санаторієм не доведеться. Майже кожен заклад може запропонувати відвідувачам як дієтичне харчування, так і страви місцевої кухні – з великою кількістю грибів, бринзи та вершків. Орієнтовна вартість комплексного триразового харчування на одну людину – від 8,5 до 12$.

Культурна складова відпочинку

Окрім лікувальної терапії, туристи зазвичай влаштовують піші прогулянки мальовничими гірськими стежками, пікніки на природі в літній сезон, катаються на санчатах, лижах і сноубордах у зимовий період, а також ходять на риболовлю.

Головна розвага в Східниці – парк Пантелеймона Цілителя. Це улюблене місце туристів для прогулянок і відпочинку, а також гарна локація для фото, з якої відкривається чудова панорама курорту.

Цікавинки

                               Фото сайту: 4relax.com.ua

Улітку в Східниці проходить фестиваль «Fly Quest» – захопливе видовище, коли в небо одночасно підіймаються десятки повітряних куль. Туристи також мають такий шанс і можуть насолодитися мальовничими краєвидами українських Карпат з висоти пташиного польоту. Приблизна вартість розваги на 1 людину – 112$.

Східниця живе своїм особливим життям. Вона розвивається, розширює й удосконалює інфраструктуру, пропонує своїм гостям унікальні та високоякісні послуги. Водночас курорт цінує й оберігає природу та демонструє її в усій своїй неповторності. Це надзвичайно актуально сьогодні, коли люди більшу частину часу змушені проводити за роботою в мегаполісах і їм просто необхідно час від часу заряджатися чистою енергією природи.

Марина Білоножка

(Головне фото з сайту: etnotur.ua)