Перша асоціація з подорожами України – Львів чи Одеса? От і ні – Івано-Франківськ! Місто туристичне і доволі спокійне. У 2013 році журнал «Фокус» назвав його найбезпечнішим в Україні, а у 2017 Франківськ обіймав 5 позицію в рейтингу найкращих міст України. Що то за місце і що там їдять?


Підготовка

До Івано-Франківська можна долетіти літаком, доїхати автобусом, власним автомобілем або випробувати свою вдачу в автостопі. Однак у власній подорожі було обрано потяг. Житло можна забронювати на сайті Booking.com. На 2 дні перебування в місті ми обрали хостел в центрі міста.

«Потяг прибуває на станцію Івано-Франківськ»

Такий собі факт: в Івано-Франківську немає мережевих закладів швидкого харчування типу McDonald’s чи KFC, які працюють цілодобово. Тому місцеві жителі вирішили зробити щось на кшталт того. Інтер’єр кафе виглядає як дуже спрощений аналог американських закладів.

Якщо Ви звикли до київських відстаней, то пам’ятайте, що в Івано-Франківську можна дістатися до потрібного місця за 20-30 хвилин, якщо це дев’ята ранку та година пік.

Хостел виявився звичайною квартирою в самому центрі. Напроти будівлі розташовані музей та собор. З іншого боку – Ратуша.

Побачити все

Питання, яке з’явилося ще до прибуття у Івано-Франківськ – що побачити? Ось невеличкий список:
1. Стометрівка
2. Ратуша
3. Колегіальний костел пресвятої діви Марії
4. Кафедральний собор Святого Воскресіння
5. Івано-Франківський національний медичний університет
6. Площа Адама Міцкевича
7. Бастіон
8. Міське озеро
9. Меморіальний сквер
10. Парк воїнів-визволителів
11. Міський парк Шевченка
12. Парк «Молодіжний»

Про деякі з цих місць розповімо детальніше. На ратушу варто піднятися, навіть якщо маєте страх висоти. Звідти відкривається справді мальовничий вид на місто, особливо на його історичну частину.

У парку «Молодіжний» є атракціони. Серед них – оглядове колесо, старе і заіржавіле. Краще не випробовувати свою долю на ньому, бо розвага розчаровує. З атракціону відкривається вид на стадіон, приватні будинки і поля. Однак навіть цю картину затуляють верховіття дерев. Міський парк Шевченка – чудова локація для прогулянок і фотосесій.

Місце, де збирається молодь, найбільше туристів, магазинів, закладів харчування – це Стометрівка. Хоча насправді довжина вулиці майже 500 м. Навіть вважається, що це другий, після ратуші, центр міста. Хоча відстань між ними – кілька хвилин пішки.

За півдня можна встигнути все це обійти. Особливо, якщо зупинитися поблизу до центра. Місто справді невелике, а відстані між нашими must-see – короткі. Тому заблукати буде складно.

Смачно та дешево

Ціни на їжу в Івано-Франківську, порівняно зі столицею, значно нижчі. Крім того, страви тут смачні, а офіціанти – привітні.
Заклад Urban Space 100 має ще й цікаву історію. 100 людей вклали в нього 1000$ кожен і тепер 80% прибутку йде на громадські проекти з розвитку міста. У ресторані часто проводять лекції, майстер-класи, є навіть своя радіостудія. Ще одна цікава деталь – заклад працює з 6 ранку. Отже, приїхавши до міста, ви можете зайти сюди, а не чекати в не надто охайному привокзальному кафе.

У кафе «Mануфактура», крім смачної їжі, можна придбати різні речі, зроблені в Україні – від листівок до футболок. До речі, це стосується і Urban Space 100.

Заклади, де можна випити каву та з’їсти солодкого: «Цар Хліб» та Delikacia. У першому ще можна купити свіжу випічку.

Якщо Ви хочете потрапити до ресторану Familiya, то будьте уважними: заклад такий популярний, що краще бронювати столик чи не за місяць. Тож, якщо маєте бажання спробувати кухню цього ресторану, краще бронювати столик завчасно — особливо, коли плануєте відпочинок на вихідні.

Їхати чи не їхати?

Однозначно — так! Найкраще в теплу пору року або на свята. Відвідати Івано-Франківськ потрібно, аби відпочити, смачно поїсти, помилуватися архітектурою і все це – дешево, якісно і в Україні.

Інна Олексієнко