Коли думаєш про Чикаго, перше, що спадає на думку — суворе місто з темним минулим. Гангстери і джаз, автомати Томпсона та кольти, червоні цегляні будівлі і чорні автомобілі. Саме так ми уявляємо це місто завдяки фільмам Голівуду.
І це головний стереотип щодо Чикаго, мовляв, тут живуть одні мафіозі та гангстери. Однак, це не так. Сучасний Чикаго є другим центром світового бізнесу і королем хмарочосів. Найперший хмарочос у світі був побудований саме в Чикаго, але тоді в ньому було всього 10 поверхів. Сьогодні Чикаго нараховує вже близько 300 хмарочосів. Кожен з них — це пам’ятник архітектури, тому саме Чикаго, а не Нью-Йорк вважається архітектурною столицею США. Розвішувати рекламу на будівлях заборонено, тому в центрі міста дуже мало реклами, на відміну від інших міст США.

У 20-ті роки Чикаго був центром злочинності США. Тут налічувалося близько 1000 банд. Michigan avenue — це серце Чикаго. Цікавою для туристів буде восьмиметрова і п’ятнадцятитонна статуя Мерилін Монро, яку встановили в 2011 році в самому центрі міста. Завдяки двоповерховості доріг Чикаго став найбільш вільним від заторів містом. У кінці 19 століття Чикаго згорів у жахливій пожежі, тому влада вирішила почати все з чистого аркуша і побудувати під землею додаткові дороги і розв’язки. На жаль, є і негативні сторони. Ці місця ідеальні для безхатьків і злочинців. Також Чикаго славиться своїм музеєм природної історії, в якому знімали фільм «Ніч у музеї». Динозавриха Сью — справжня зірка Чикаго. Це найдорожчий скелет динозавра у світі, він коштує 8,5 млн доларів.
А українським туристам буде цікаво дізнатися, що недалеко від центру є район із назвою «Українське село». Це місцева визначна пам’ятка, квартал, де живуть, переважно, українці. Життя для українців в Чикаго не дуже просте. Роботу складно знайти, а хто і знаходить, то працює роками без вихідних. В основному, тут живуть вихідці з Західної України, які виїхали з політичних причин. Ще одна визначна пам’ятка знаходиться в центрі Парку Міленіум. Скульптуру «Хмарні ворота» фотографують найчастіше з-поміж усіх пам’яток у місті. Жителі називають її «боб» або «квасоля» через її форму. Архітектор насправді хотів зобразити краплю ртуті за мить до падіння. Але жителі вирішили не надавати їй глибокого сенсу, тому вона стоїть тут просто для розваги. Розглянути Чикаго можна тільки з висоти хмарочоса Вілліс Тауер. Адже це найвищий будинок у всій Америці. На 103 поверсі зі стіни будівлі виступає 4 скляних балкона. Крізь них повністю видно панораму міста, а те, що ти бачиш під ногами, крізь скляну прозору підлогу, змушує серце заклекотіти. Товщина скла 4 сантиметри і воно може витримати до 5 тонн, тому боятися нема чого.

Один із особливих днів для жителів Чикаго — Хелловін. Будинки, ресторани, кафетерії, магазини і бізнес-центри прикрашають численними гарбузами, павутинням і кажанами. Гарбузи для святкування продаються на спеціальних базарах. Гарбуз, вирізаний у формі страшної морди, називається «Світильник Джека». За легендою, Джек був фермером, який дуже любив випити і пограти в карти. Одного разу він запропонував володарю пекла випити з ним у корчмі. Коли прийшов час розплачуватися, підприємливий Джек попросив Диявола поділитися монеткою. Джек швидко поклав монетку в кишеню, в якій лежав срібний хрестик. Диявол виявився в пастці. І після цього Сатана не міг прийняти початкове обличчя. Диявол домігся звільнення, пообіцявши рік не чинити Джеку зла і після смерті не претендувати на його душу. Але Джек знову обдурив диявола. Після смерті його не взяли ні в рай, ні в пекло. Вважалося, що «світильники» повинні відлякувати злих духів. І Джек був приречений на вічне блукання по світу з гарбузовою головою і тліючим вогником всередині неї. В Америці Хелловін таке ж масштабне свято, як Різдво. Усі люди одягнені в різні костюми. До того ж, деякі вбираються не тільки в нечисть, а й у різних відомих персонажів. На вулицях можна зустріти Супермена, Бетмена, індіанців, інопланетян, вовків, ковбоїв і ще багато кого.
Чикаго — це місто з особливою атмосферою. Це місто блюзу, джазу та рок-клубів. Тут зародилися такі поняття як банда, колір електрик. Генрі Менкен, відомий журналіст, називав Чикаго «літературною столицею США». «Місто вітрів», «столиця хмарочосів», місце, де були народжені Майкл Кларк Дункан, Мішель Обама, Х’ю Хефнер, Роберт Земекіс, Уолт Дісней, Гаррісон Форд і Робін Вільямс. Це місце зачаровує і надихає.
Катерина Тимошенко
Головне фото: yeremenko.ua