Незаймана природа, прозора морська вода, безлюдне середовище і незвичайний відпочинок. Де все це знайти? На Кінбурнській косі. Так, це в Україні.


Кінбурн розташований на Миколаївщині між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Ягорлицькою затокою Чорного моря. Його протяжність — 45 км, ширина — від 4 до 12 км, а площа — 215,6 км². На острові є п’ять сіл, сукупне населення яких не перевищує тисячу жителів. Більшу частину коси займають безлюдні простори і незайманий степ.

Що відвідати?

Парк «Білобережжя Святослава» — один із наймолодших природних парків, який створили у 2009 році на території Кінбурнської коси. Свою назву він запозичив з історії. За легендами, тут свого часу зимував князь Святослав зі своєю дружиною, повертаючись на Русь із Царгорода, тодішньої столиці Візантії.

На Кінбурнській косі розлилося близько 150 великих і маленьких озер. Частина з них — солоні, тому влітку вони майже пересихають; на берегах блищить сіль, а дно вкрите «марсіанською» криваво-червоною травою.

Де зупинитися?

Є два варіанти.

Перший — найочевидніший. Потрібно обрати один із найближчих населених пунктів (Геройське, Василівка, Покровське) і забронювати номер в місцевому готелі або орендувати будиночок. Є одне «але» — до моря буде далеченько.

Другий варіант — зупинитися з наметом на морському узбережжі. Для цього тут є десяток кемпінгів, які надають туристам воду, електроенергію і навіть їжу — за символічну плату.

Які особливості?

Кінбурнська коса — унікальний об’єкт. Він точно буде до вподоби всім любителям морського відпочинку: від молоді, яка надає перевагу бюджетним подорожам із наплічником і наметом, до людей старшого віку, які обирають економний, але комфортний відпочинок в готелі поблизу моря.

Їхати на Кінбурн варто як мінімум для того, щоб побачити неймовірні сходи і заходи сонця. У цьому місці сонячний диск надвечір освітлює півнеба небаченим поєднанням червоного, помаранчевого і рожевого кольорів, а потім поволі стікає в малинове море.

Анна Хівренко