Здоров’я, відновлення та релакс – саме так можна коротко сказати про відпочинок на Білому озері. Зробіть подарунок Вашій шкірі та волоссю у вигляді безкоштовних спа-ефекту, ліфтингу та зволоження. Якщо Ви хочете не лише розслабитися, а й як слід оздоровитися — вирушайте на Рівненщину!


Біле озеро є одним  з найпопулярніших місць відпочинку у Рівненській області. Воно розташоване у Вараському районі, поблизу села Рудка. Озеро живиться за рахунок теплих підземних джерел. Цікаво, що навіть у найлютіші морози вода в озері на глибині 8 метрів постійно дорівнює температурі +8 градусів.

Дно має білий колір завдяки крейдовим відкладенням, від чого й походить сама назва озера. Прозорість води сягає до 2,5 метрів, що дозволяє з легкістю роздивитися свій педикюр, перебуваючи по шию у воді. Середня глибина озера – 10 метрів, та вона зберігається досить незначною на відстані багатьох метрів від берега, що доволі зручно для подорожей з дітками.

Цілющі властивості

Вода здається шовковистою на дотик завдяки підвищеному вмісту гліцерину у воді — понад 6 міліграм на літр, це єдине озеро в Україні з настільки великою кількістю цієї органічної сполуки. Також воду насичують фосфор, сірководень, кальцій, магній тощо.

Купання тут забезпечить неабияку користь для організму, зокрема для шкіри, якій не знадобляться зволожуючі креми та для волосся, яке на вигляд буде ніби після салонних процедур. Цілюща вода швидко загоює рани та усуває біль в суглобах. Завдяки цим унікальним властивостям, Біле озеро відоме не лише у Рівненській області, а й в усій Україні.

Трохи історії

На початку 20 століття, коли ці землі належали Польщі, була прокладена вузькоколійна залізниця до Білого озера (яка на той час, була найдовшою в Європі). По ній воду цистернами возили до Варшави для лікування дружини самого глави Польщі Юзефа Пілсудського.

Під час Другої світової війни, цілющими водами Білого озера лікувалися вояки УПА та партизани, за кілька тижнів загоювалися рани, виразки та опіки.

Не без легенд

Існує містична версія лікувальних властивостей Білого озера. За словами місцевих жителів, зокрема старожилів, колись давно на цьому місці було село з церквою. Одного разу село затопило і всі ікони та хрести з церкви опинилися на дні нового озера. Через це вода там вважалася святою та чистою.

Тернистими шляхами…

Єдиний мінус відпочинку на Білому озері — важка й виснажлива дорога, якість покриття м’яко кажучи не дуже. Хоча про це Ви швидко забудете, побачивши нейомовірну красу озера. Дістатися до озера можна двома способами: маршрутками з Рівного та Вараша, або ж власним транспортом. Якщо подорожуєте автомобілем, їхати потрібно трасою Е373, яку в народі називають “Варшавкою”, до якої з Рівного можна доїхати по трасі Р05. Далі у Полицях повернути до Суховолі, а потім взяти ліворуч в напрямку до Старої Рафалівки, звідси їхати до села Рудка.

Де зупинитися

Є декілька варіантів, де можна влаштуватися. Одразу біля центрального в’їзду до озера розташований реабілітаційний оздоровчий комплекс “Біле озеро” який призначений для відпочинку працівників Рівненської АЕС, однак там приймають всіх охочих.

Залежно від типу будиночків за відпочинок доведеться заплатити від 685 до 800 ривень за добу (із харчуванням) та від 285 до 340 гривень за добу (без харчування). Вартість проживання також залежить від типу будинку (всього їх 4), відмінність їх в комплектації, наявності зручностей та нового ремонту.

Якщо ви хочете більше зблизитися з природою — відчути запах диму від багаття, дзижчання комарів та поспостерігати за тваринами, які також влаштувались на березі, найкращий варіант — розміститися в наметах.

Ще одним варіантом є оренда кімнати чи будинку в жителів навколишніх сіл, а саме Рудки, Більської Волі та Круглого. Обравши його варто пам’ятати, що до озера ще доведеться здолати відстань 1-2 кілометри, хоча навколишні мальовничі пейзажі того вартують.

Що стосовно розваг?

Біле озеро — не те місце, де можна спробувати екстремальні види розваг, воно радше для тих, хто любить тихий спокійний відпочинок з сім’єю чи друзями. Якщо Ви хочете поринути у світ природи і відчути себе її частиною, Біле озеро — чудовий варіант, тут можна годинами гуляти і насолоджуватися мальовничими пейзажами Полісся, збирати гриби та лікарські трави, а також вдало порибалити.

На турбазі “Холодок” можна взяти напрокат катамаран, човен та водний мотоцикл, пограти у волейбол, баскетбол, футбол чи настільний теніс(для цього є спеціально облаштовані місця).

Кілька корисних порад

  • Закупляйтеся продуктами заздалегідь, адже ціни в місцевих магазинах космічні.
  • Запасіться готівкою, тільки нею можна розрахуватися за оренду житла, прокат човнів, катамаранів тощо.
  • Не розташовуйтесь біля місцевих “генделиків”, бо безсонні ночі Вам будуть забезпечені.
  • Не забудьте взяти в подорож сонцезахист та засоби від комарів.
  • Зараз хоч і не дуже великий наплив туристів, але все ж, краще приїжджати в будні дні, щоб сповна насолодитися відпочинком.

Інна Ковенько