Стамбул — місто, що відоме розповідями про українську Роксолану, котра полонила серце турецького султана, а також мала на нього великий вплив… Однак не тільки історією вражає воно, тут багато дивовижних місць, де окрім фантастичних фото, ви отримаєте незабутні спогади на все життя.


Район Балат

Якщо ви хочете додати яскравих кольорів до своєї сторінки, тоді вам сюди.

Розташоване це місце у європейській частині Стамбула, у муніципальному районі Фатіх, на західному березі Золотого Рогу. Це один із найстаріших кварталів міста.

Великим плюсом є те, що це маловідома місцина для туристів, а тому тут дешеві кафе, де можна спробувати місцеву кухню і відчути колорит країни.
Окрім різнобарвних будівель — побачите східці, котрі теж пофарбовані у яскраві кольори.

Найшвидше дістатися від причалу Еміненю (2.5 км) автобусами №44B, 48E, 99, 99A чи 99Y.  Їхати вздовж Золотого Рогу 7-10 хвилин (якщо без заторів) до зупинки Fener або до наступної — Balat. Далі потрібно перейти дорогу — і ви на місці. Також є ще другий варіант — катер, однак це займе більше часу.

Парк Емірган

Це місце вас точно здивує, адже тут є 120 видів рідкісних рослин такі як: мильне дерево, сосна італійська, криптомерія японська та ще багато інших. Площа цього парку — 47,2 гектари, тому ви обов’язково знайдете для себе особливу локацію… Розташований у районі Сарієр.

Також відомий своїм щорічним фестивалем тюльпанів, де ландшафтні дизайнери створюють диво. Ще на території розмістилися три павільйони: у жовтому – кафетерій, рожевий – використовують для проведення весільних церемоній, а білий – ввечері працює як ресторан турецько-османської кухні. Біля останнього є водойма з великим фонтаном.

Працює він щодня, однак краще приходити у будні дні вранці. Доїхати сюди найлегше поромом від пристані Еміненю.

Дах Kubbe

Мрієте про колоритне фото — це ідеальне місце, адже тут все просочене турецькою культурою: від килимів до національних костюмів, які можна взяти в оренду.

Знаходиться на шляху від Сулейманіє до Єгипетського ринку. Шукайте вулицю Nasuhiye. Далі треба піднятися до кафе Pizza Salonu і повернути ліворуч. Непримітний двір з крутими сходами нагору — це і є він.

Вхід коштує близько 200 грн, проте за ці гроші ви побачите Босфор, пожежну вежу Беязіт і мечеть Сулейманіє.

Палац Долмабахче

Ось ця локація підійде для королівських кадрів тому, що тут архітектура каже сама за себе…

Розташований він біля протоки Босфор. Це унікальна будівля для Туреччини, адже вона виконана у стилі бароко, непритаманному цій місцевості.

Площа — 45 тисяч кв. метрів.  Загалом у палаці 285 кімнат, 44 зали, 68 туалетів і 6 лазень. Також на території розміщені: скляний павільйон, вольєри для птахів, конюшні, кухні та годинникова вежа.

Найзручніше доїхати поромом.

Мечеть Ортакей

Місце для вечірньої зйомки, бо що може бути краще на фото за багряне сонце, яке заходить та море, котре вбирає в себе останні промені дня?!

Аби світлина вийшла естетичнішою прихопіть з собою яскравий аксесуар, наприклад, червону хустинку і симіт (турецький бублик), який продають на набережній.

Знаходиться ця мечеть на причалі Ортакей. Сюди доїхати можна і поромом (з азіатської та європейської частин міста), і швидкісним трамваєм Т1 (з Султанахмета), і фунікулером F1 (з площі Таксим). Останні два способи з пересадкою.

Красивих вам фото та більше вподобайок!

Леся Доренко