Філіппіни – це місце, яке спадає на думку, коли уявляєш райський відпочинок: пляжі з білим піском, чиста блакитна вода, тропічні ліси та екзотичні звірі. Тож не дивно, що багато хто мріє там відпочити.


У тропічному кліматі країни сухий сезон триває з листопада по квітень. Найкращий час для відвідування – зима, коли температура в середньому сягає 26 градусів, дні сонячні і немає дощу.

Острови

Країна складається з понад 7000 островів, тому вибрати для подорожі лише один може бути важко. Оптимальний варіант – відвідати найпопулярніші місця серед туристів.

Одне з таких місць — провінція Палаван. Вона є найбільшою в країні і об’єднує понад 1700 островів. Найбільш відвідуваним у цьому районі є Ель-Нідо — місто найкращих пляжів у світі.

Щоб побачити Ель-Нідо у всій красі можна вирушити на екскурсію на човні до скель та лагун. Човен доставить гостей до білосніжних піщаних пляжів, а його екіпаж приготує обід і зупиниться у мальовничій лагуні серед скель, щоб насолодитися стравами з морепродуктів.

У самому місті для прогулянок можна взяти триколісний велосипед. Поїздка коштуватиме 50 песо.  Рекомендуємо уточнити у місцевих жителів тарифи на велосипеди та таксі, щоб уникнути нарахування більшої суми.

Ще один мальовничий острів зі скелями та лагунами називається Корон. Можна сісти на пором в Ель-Нідо і дістатися до Корона за чотири години. Цей острів — ідеальне місце для підводного плавання. Морський світ здивує вас своєю різноманітністю: окрім коралів можна зустріти і  риб-клоунів, і метеликів, і великих черепах.

Ще одним визначним місцем Корона є озеро Каянган, яке оточене горами. Кришталево чиста вода озера відображає покриті деревами скелі та закликає туристів поплавати в одній із лагун.

Острови Дітайтайян і Малкапуя також мають білосніжні пляжі та бірюзові лагуни, проте вони більш віддалені та дикі і не так заповнені туристами. Щоб дістатися до Дітайтайяна та Малкапуї, ви можете орендувати приватний човен або замовити одноденну екскурсію з іншого міста.

Із острову Корон можна поїхати до провінції Бохол. Це улюблене туристичне місце із знаменитим громадським пляжем Алона та вапняковими утвореннями, відомими як Шоколадні пагорби.

Альтернативою громадському пляжу Алона може стати пляж Думалуан, де ви точно зустрінете хоч одну морську зірку. Вхід коштує 25 песо.

Острів Сікіхор  може заманити вас своїми містичними легендами. Місцеві жителі кажуть, що він зачарований, а у місцевих крамничках легко натрапити на ляльки Вуду. Окрім цього, на острові багато барів та завжди грає музика, тож якщо вам до вподоби танці та смачні коктейлі — мерщій на Сікіхор.

Серед варіантів активного відпочинку – відомий водоспад Камбугахай. Тут ви зможете стрибнути з мотузкою у блакитну воду або орендувати мотоцикл та поїхати вздовж острова.

Їжа та люди

Філіппінці надзвичайно доброзичливі люди, які завжди зустрічають туристів з посмішкою. Вони ведуть спокійне життя під жарким тропічним сонцем, ніколи не поспішають, тож і вчасно не приходять.

Більшість місцевих жителів розмовляють англійською, оскільки це друга офіційна мова в країні, що значно полегшує комунікацію з туристами. Філіппінці також дуже релігійна нація –  більшість населення є католиками.

Місцева їжа – це унікальна суміш азіатської та іспанської кухонь, яка сформувалася, коли Філіппіни були іспанською колонією. Одна з їх найвідоміших страв – це креветки, приготовані з часником і перцем чилі.

Вулична їжа тут також дуже смачна. Туристи можуть купити у кіосках креветки, кальмари, курку чи свинину, а кухарі зроблять страву на замовлення.

Не дивуйтеся, коли офіціант не принесе вам ніж. Він не забув, просто місцеві жителі їдять за допомогою виделки та ложки.

Екологічна обізнаність

На Філіппінах намагаються жити екологічно. У багатьох місцях поліетиленові пакети заборонені. Всюди також є знаки про їх шкоду.

Місцевий бізнес підтримує це. У барах напої подають із металевою або бамбуковою соломкою замість пластикової. У багатьох ресторанах навіть пароль до Wi-Fi має назву «скажи ні пластикові».

Окрім цього, куріння заборонено в більшості районів, тому курці повинні шукати спеціальні знаки, щоб відійти попалити.

Як дістатися

Турецькі авіалінії щодня літають до Маніли, столиці Філіппін, з пересадкою в Стамбулі. Це 17-годинна подорож. Вартість квитка в середньому становить 1300 доларів.

Опинившись у Манілі, вартість внутрішніх рейсів, щоб дістатися до островів, може змінюватися залежно від того, де і в яку пору року ви подорожуєте. Середня ціна в піковий сезон становить 100 доларів. Квитки на пороми між островами коштують близько 35 доларів.

Не важливо, на який із тисячі островів ви потрапите. Кожен куточок Філіппін має чим здивувати та зачарувати.

Дарина Антонюк