Наближається літо і кожному хочеться нарешті розпрощатися з проблемами та відпочити: як морально, так і фізично. Хочеться нових вражень та цікавих історій, літнього настрою та духовної свіжості. Але вже на етапі планування багато хто стикається з фінансовими проблемами. Як відпочити недорого, але якісно? Не варто їхати через всю Європу у пошуках емоцій та колориту. Все це є в Україні.
Навіть, якщо ви – турист зі стажем, Умань зможе вас здивувати. “Київ у мініатюрі” – саме так називали це місто століття тому місцеві жителі. Окрім знаменитого Дендропарку “Софіївка” та столітніх пам’яток архітектури, в Умані можна познайомитися з хасидами та їхньою культурою, які приїздять відвідати могилу цадика Нахмана на початку осені. Також ви можете доторкнутися до тисячолітньої історії Успенського собору, який було збудовано на місці старого дерев’яного храму Св. Антонія або проникнутись неймовірною скорботою народу серед Уманської ями – місця, де вперше на території України було створено концентраційний табір.
Якщо вам хочеться насититись позитивом та оздоровитися, тоді вам – до Бердянську. Не дарма місто називають перлиною Приазов’я. Знаменита Бердянська коса, довжиною у 20 км, входить прямо у відкрите море. Саме тут розташована більшість готелів та санаторіїв. Там же є соляні озера з лікарськими грязями та джерела мінеральних вод. Окрім оздоровчих послуг, Бердичів пропонує туристам безліч чудернацьких та позитивних скульптур у найрізноманітніших кутачках вулиць: тут і “Сантехнік Вася”, і металева жабка, і бронзовий хлопчик, що спіймав бичка.
Естетично протилежним є місто Мукачево, що на Закарпатті. Відвідавши його, ви не захочете повертатись додому. Там – і замок Паланок, збуваний королівськими особами Венгрії, що служить одним із найпопулярніших зйомочних майданчиків. Там – Мукачевський православний монастир, який вважається одним із найстаріших в Україні. А чого лише варта готична Часовня Святого Мартина – найдревніша церковна пам’ятка Закарпаття. В мукачево буквально кожен дім – це історія.
А ось любителям романтики та неземної венеціанської краси сподобається місто Вилково, що на Одещині. Саме це містечко називають українською Венецією, адже замість деяких вуличок там – справжні каналами, а найпоширеніший вид транспорту – невеликі човники. Перетинати канали можна через місточки, а замість тротуарів там збудовано невеличкі кладочки. Серед архітектурних памяток найвідомішими є храм Миколи Чудотворця та церка Різдва Пресвятої Богородиці. Також можна відвідати Дунайський біосферний заповідник і пофотографуватися з пеліканами, лебедями та лісовими котами.
Нікого не залишить байдужим місто лева – Львів. Ті, хто тут побував хоча б раз, завжди повертається назад. Місто вабить своєю європейською харизмою архітерктури та українською аутентичністю краєвидів, вигадливих вуличок, парків, кав’ярень. У Львові не потрібно купувати карту – можна просто дозволити уяві вести себе будь-куди – і ти не помилишся. Адже все місто – це суцільна національна пам’ятка, починаючи від площі Ринок, Ратуші, закінчуючи Замковою Горою та Домініканським костьолом. Не дарма Львів називають українським Парижем.
Яскравих подорожей!
Дарина Дзецина