Планували ніжитися на піщаних узбережжях, ловити морські хвилі, зустріти світанок біля озера, але все зруйнував карантин? Не переймайтеся – ми пропонуємо натомість мандрувати рідною Україною. У нас є і альтернатива Мальдівам, і справжнє молодильне озеро. Пляжний сезон не скасовуємо – локальні мандрівки застосовуємо!


Голубі (іноді Блакитні) озера

Локація: поблизу села Олешні Чернігівської області

Назва нищить всі інтриги: озера мають дивовижно-блакитний колір. Вони утворилися на місці кар’єрів, де видобували кварцовий пісок, а відтак наповнилися водою із підземних джерел, які підтримують однаковий рівень і не дають застоятися. На дні кожної з чотирьох водойм лежить блакитний  пісок, який добре видно крізь прозору воду – від цього озера й стали називати «голубими».

Приємний бонус від природи – розкішні соснові ліси навколо водойм. Більшість туристів приїздить на Голубі (Блакитні) озера з кількаденною ночівлею. Намети, їжа в казані й душевні вечірні посиденьки навколо багаття – довершена атмосфера для відпочинку.

Озеро Синевир

Локація: Міжгірський район Закарпатської області

У списку національних акваатракцій не можна пропустити перлину українських Карпат. Легенда твердить, що мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської дочки Синь на місці, де її коханого, верховинського пастуха Вира, за наказом графа вбили кам’яною брилою через його жебрацьке походження. Біля входу на територію озера є скульптура персонажів цієї давньої легенди. Її висота – майже 13 метрів.

Озеро знаходиться на висоті понад тисячу метрів над рівнем моря в оточенні крутих схилів, що заросли розлогими ялинами. Кажуть, від цього повітря настільки чисте, що хочеться дихати на повні груди. Максимальна глибина Синевиру – 24 метри, і вода в ньому не прогрівається навіть влітку. Оскільки є небезпека отримати опіки від крижаної температури, купатися в озері заборонено. Синевир – заповідна зона, тому у ній також не можна рибалити та полювати на тварин.

Шацькі озера

Локація: межиріччя Прип’яті та Західного Бугу в Шацькому районі Волинської області

Місце для тих, хто захоплюється озерами. Тільки уявіть: комплекс складається з понад тридцяти водойм! Найбільші з них: Пулемецьке, Остров’янське, Пісочне, Луки та славнозвісний Світязь, що входить у список 7 чудес України. У Шацьких озерах вода чиста через відсутність великих джерел забруднення. Щодо Світязя подейкують: якщо заплисти човном на середину озера, то можна розгледіти з борту розмаїття підводного світу.

Розташовані Шацькі озера серед лісових масивів, тому для охорони рідкісних природних комплексів створили Шацький національний природний парк. Його загальна площа перевищує 32 га. На території збудовано багато санаторіїв і таборів відпочинку. Для любителів комфортних мандрів озера Волині – відмінний варіант.

Джарилгач

Локація: Каркінітська затока Чорного моря

Якщо хочете світлини на розкішному піщаному пляжі та в чистій блакитній воді – вам сюди! Уся територія острова –  Національний природний парк «Джарилгацький». Це своєрідна візитівка Херсонщини. На території водиться безліч тварин, у тому числі й диких, що належать до Червоної книги України. До речі, тут ви можете побачити п’ять із семи видів богомолів у національній фауні. Серед рослинності в степовій зоні переважають кущі – під гіллям дерев від пекучого сонця не сховаєтеся. Тому беріть капелюхи та плануйте літній відпочинок!

Біле озеро

Локація: басейн річки Стиру Рівненської області

Це озеро називають найпрозорішим в Україні. Окрім того, у ньому є багато фосфору та сірководню. І це ще не все! Біле озеро в народі називають «озером молодості». Завдяки великій кількості гліцерину, його вода шовковиста й м’яка. Місцеві жителі розповідають, що до середини минулого століття її навіть доставляли в бочках польським панночкам, аби аристократки приймали «ванни краси», щоб зберегти гарний вигляд. Наші воїни УПА використовували воду з Білого озера для загоювання ран.

Площа водойми сягає понад 450 га, а максимальна глибина – 26 метрів. Однак від берега на відстані 50 метрів вода не дістає колін, тож відпочинок поблизу Білого озера з дітьми – чудовий варіант.

Юлія Андряник