Недалеко від Києва розкинулося привітне мальовниче містечко Буча. Саме тут розташований один з найбільших парків Київської області. Алеї, сквери та площі прикрашають місто, а соснові ліси роблять його одним з найкращих місць для відпочинку.


Про Бучу

Буча розташована на 25 км на захід від Києва в лісовій зоні. Центром міста пролягає важливе автомобільне сполучення – траса «Київ-Ковель», тому воно є ще й важливою транзитною зоною. Назва міста походить від однойменної річки: кажуть, що в давнину вона не була такою спокійною та здіймала бучу.

Це оптимальний варіант, щоб відпочити на вихідних. Після робочого тижня у швидкому темпі Києва так приємно поринути у спокій передмістя, подихати свіжим повітрям та з’їсти морозива десь на лавці в парку, але сквери – не єдине, чим це місто привертає увагу: крім зручної інфраструктури, тут є маловідома архітектурна споруда – садиба Штамма. Зацікавилися? Але про все по черзі.

Маршрут «Київ-Буча»: варіанти

Доїхати можна маршруткою від станцій метро «Академмістечко», «Святошин» або «Мінська». Маршрутки ходять часто, і, хоча багато з них прямує на Микуличі, Бородянку, Немішаєво, Бучу вони теж минають. Вартість проїзду складає 20 гривень. Від станції «Святошин» також їздять електрички, які зупиняються в Бучі на трьох станціях: «Лісовій Бучі», «Бучі» та «Склозаводській». Це й не дивно, адже колії тут з’явилися задовго до заснування міста. Автомобілем можна доїхати вже відомою трасою «Київ-Ковель».

Місця для ночівлі

Буча – маленьке місто, тому одного дня цілком достатньо, щоб гарно провести час. Саме з цієї причини бронювати житло дійсно немає сенсу. Однак, якщо Ви вирішили залишитися, то ніч у апартаментах коштуватиме від 600 грн, а в готелі – від 1000 грн.

Куди піти погуляти

Бучанський міський парк. На його величезній території розташовані алея сакур, озеро, пляж і канатний парк. Для дітей є невеликі атракціони та майданчик, а особливо це місце сподобається скейтбордистам: для них виділений окремий пул. Також є кафе і відкрита площадка, де регулярно проводять культурні заходи.

Центр міста. Тут розташовані площа, фонтани, сквер імені Тараса Шевченка й алеї, а для дітей є багато майданчиків. У центрі міста знаходиться стадіон, де можна займатися спортом.

Садиба Штамма.

Одна з несправедливо забутих пам’яток минулого. 1900 року в Бучі купує ділянку радник та інженер управління Києво-Ковельської залізниці Євген Штамм і будує садибу – двоповерховий будинок у неоромантичному стилі, прикрашений гарними цегляними елементами та двома вежами з декоративними бійницями, що робить його схожим на справжнісінький замок. Поряд було розміщено господарчі споруди, деякі з яких збереглися до нашого часу.

Садиба була розташована посеред парку, а вела до неї широка під’їзна алея. Штамм залишив своє помешкання у двадцятих роках, після чого в ній деякий час розміщувався Будинок дитини. 1982 року будівля переходить до дитячого санаторію «Дружній», який проіснував тут до 2004 року, поки в ньому не спалахнула пожежа й не знищила всю внутрішню частину споруди. З того часу прекрасна садиба стоїть пусткою.

Дістатися до неї не просто, бо прокладеного маршруту немає. Ба більше – територія огороджена, і Вам може перешкодити охорона, але спробувати справді варто.

А що поїсти після прогулянки

Уздовж дороги є багато ресторанних комплексів, один із яких – Toscana Grill, розташований посеред лісу на околиці міста. Скуштувати там можна переважно італійську кухню. Гостям подобаються і страви, й атмосфера закладу. Особливо радять побувати там улітку на відкритій терасі, а з меню – спробувати піцу, равіолі й різото.

Недалеко від нього розташований ще один ресторан – Otamansha, де пропонують українську та східноєвропейську кухні. Найбільше гостям подобається м’ясо, а саме – стейки, а родзинкою закладу є страви прямо з печі.

Якщо Вам захочеться кави, то можна завітати до кафе «Монокль» у ЖК Rich Town. Невелика та затишна кав’ярня потішить  смачними напоями та приємною атмосферою, а на тлі стильного інтер’єру так і хочеться зробити декілька стилізованих фото.

Протягом довгого часу Буча вважалася одним з найгарніших містечок України, і недаремно. Якщо Ви плануєте відвідати це місто, то радимо їхати навесні чи восени, бо саме тоді в парках можна робити неймовірні фотосесії.

Анна Смолько