Спочатку було село, потім містечко, а далі Дюссельдорф став одним з найбільших міст Німеччини. Він вважається нетуристичним місцем, але кожна людина, яка побуває в цьому німецькому місті хоча б раз — ніколи більше його не забуде та захоче повертатися знову й знову.
Історія
Вперше письмово його згадали в 1135 році. Дюссельдорф був селом над річкою недовго, оскільки вже через 150 років Адольф V фон Берг надав йому статут міста. Ще через сто років місто над річкою Рейн стало резиденцією герцогів фон Берг. Але в той час місто, а точніше містечко, було досить маленьким. Проте скоро воно розширилося, і в ньому було збудовано католицький храм Базилика Святого Ламберта.
Коли до влади прийшов Вільгельм V, Дюссельдорф став регіональним центром гуманітарних наук і ліберального католицизму.В 1609 році в родовій гілці правителів не залишилося спадкоємців.
Через це містом почав правити іспанський генерал Амбразіо Спинола. Найбільшого розвитку Дюссельдорф отримав коли Ян Веллі обрав місто своєю головною резиденцією. При ньому та при його наступнику будівельний бум був надзвичайний. Засновувалися багато замків та інститутів.
У той час місто вважалося добре укріпленим. Проте, не дивлячись на це, в 1757 році під час Семирічної війни місто захопили французи. Вони ж в часи наполеонівської війни на шість років забрали місто.
В 1806 році Дюссельдорф знову потрапив під французький вплив і став столицею васальної держави Франції, заснованої Наполеоном І. Французьким місто було всього десять років. Після поразки Наполеона Дюссельдорф перейшов під владу Прусії. Стрімке зростання міста почалося в 1872 році, коли Дюссельдорф отримав автономію. Вже через декілька років у місті було шість районів: Альтштадт, Карлштадт, Нойштадт, Фрідріхштадт, Кьонігштадт і Пемпельфорт.
У 1933 році німецькою владою будо проведено масове спалення «небажаною літератури», де були спалені книги Генріха Гейне. Під час «Кришталевої ночі» спалили синагоги в районі Бенрат.
У роки Другої світової війни Дюссельдорф на 90% був зруйнований. Мости через річку, більшість вулиць, дамби, підземні переходи були знищені. За місяць до закінчення війни американські війська майже без бою захопили місто. Після Другої світової Дюссельдорф став столицею землі Північний Рейн-Вестфалія та почав розвиватися як адміністративний центр. Пізніше місто стало економічним, торговим і культурним центром Німеччини.
Куди сходити?
Дюссельдорф славиться своїми пам’ятками. Проте, якщо ви такий шопоголік, як я, то вам сподобається Королевська алея. Там ви знайдете будь-який бренд та дешевий, але якісний одяг. До того ж кожної пори року там величезні знижки. Дуже зручно те, що всі магазини розміщені на одній вулиці. Турист точно не заблукає.
Дюссельдорф — одне з найкрасивіших міст Німеччини. В цьому можна переконатися, якщо відвідати телевізійну й радіовежу «Rheinturm». Вона є найвищою будівлею в місті та має висоту 240.5 м..
Щорічно вежу відвідують 300 000 людей.Майже на околиці міста, на правому березі річки Рейн, знаходиться Норд парк. Площа ландшафтного парку становить 36.6 га.. На території парку знаходиться Японський сад та Аквазоопарк. Важливим є те, що вхід до саду є безкоштовним.
Як доїхати?
Дюссельдорф знаходиться на заході Німеччини, у Рейнсько-Рурському регіоні, адміністративний і культурний центр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. Більша частина міста розташована на правому березі річки Рейн.
Літаком до німецького міста доїхати досить легко. В Дюссельдорфі знаходиться міжнародний аеропорт, куди п’ять-шість разів на тиждень прибувають літаки з Києва.
Діана Бондаренко
(Головне фото з сайту: istockphoto.com)