У центрі Швейцарського плато, на березі озера Люцерн, знаходиться однойменне містечко. Завітавши до самого серця країни, що живе та пульсує, жоден мандрівник не зможе пробачити собі відсутність на дивовижному карнавалі Фастнахт.


Десятки, сотні, тисячі кілометрів машиною, потягом чи літаком беззаперечно варті побаченого! Люцерн – місто, що ніби є копією картини XVII століття, якій пощастило зберегтися до сьогодення. Це розмальовані стіни будівель, які вражають яскравими сюжетами, різноманітністю персонажів та колоритністю їх зображення. Це пам’ятки архітектури, які зберігають історію давно минулих днів. Це радісна юрба жителів Швейцарії та допитливих туристів напередодні довгоочікуваного свята – карнавалу Фастнахт.

Трохи про важливі історичні об’єкти

Фото: vsviti.com.ua

Однією з найвідоміших пам’яток Люцерна є Капелльбрюке – найдавніший критий дерев’яний міст у Європі. Його довжина сягає 204 метрів. Окрім захисту від негоди, дах виконує функцію своєрідного музею або ж картинної галереї. На стиках дерев’яних балок розміщені 111 трикутних картинок, які передають найважливіші моменти з історії Швейцарії. У 2020 році Капелльбрюке відсвяткував ще одну річницю свого існування – архітектурній пам’ятці виповнилося 655 років.

Іншим символом Люцерна стала найсумніша кам’яна статуя у світі – наскельний рельєф «Лев, що помирає». Він присвячений доблесті швейцарських гвардійців, які віддали своє життя під час захисту палацу Людовика ХVІ у 1792 році. Цікавим є те, що камінь виготовили на замовлення одного з гвардійців, який не зміг пробачити собі несподівану відпустку у той час, коли відбувалася оборона. Таким чином він вирішив вшанувати пам’ять своїх загиблих товаришів.

Яскраві кольори Фастнахту

Фото: kp.ua

Однак найпопулярнішою особливістю Люцерна стали не архітектурні пам’ятки чи історичні місця, а проведення масштабного святкування протягом шести днів перед початком Великого посту. Гучне та кольорове божевілля Фастнахт святкують ще з ХV століття, тому цей карнавал справедливо вважається однією з найдавніших традицій Швейцарії.

Початок свята припадає на Жирний четвер, як називають цей день мешканці міста. О п’ятій ранку всі охочі побачити дива збираються на набережній озера Люцерн, зосереджено спостерігаючи за появою святкової баржі. Запуск феєрверків вважається офіційним початком шестиденних видовищ. Тоді люди пожвавлюються ще більше, а карнавал нарешті відкриває обійми яскравим барвам костюмів та ритмам інструментального параду.

Кожен житель Люцерна ретельно готується до святкової ходи. Вийти на вулицю без костюма – це моветон, який можуть дозволити собі лише туристи. Цікавим є те, що сім’ї мають бути одягнені в одному стилі. Кожен рік жителі міста продумують наступний образ та створюють його місяцями, аби зробити ідеальним. У карнавальних груп завдання складніше – вони об’єднані загальним стилем і загальною музикою. Такі групи можна назвати командами однодумців, адже вони не лише дотримуються певного образу, а й обирають власний гімн, прапор і ватажка.

Музичний супровід безумства

До речі, карнавальна хода – не простий парад на честь свята. Фастнахт буквально супроводжується неймовірним поєднанням звуків. Головна подія карнавалу – імпровізоване шоу різних музичних груп у карнавальних костюмах. Мелодії нашаровуються одна на одну через те, що інструментальні оркестри часто йдуть один за іншим. Така особливість навіть отримала власну назву – гугген-музика. Диригенти, барабанщики, скрипалі та інші творчі мешканці з гордістю простують через усе місто, щоб насолодитися участю в карнавалі та створити найдивовижніший акомпанемент святу.

Стриманих жителів Швейцарії насправді важко побачити у такому бурхливому прояві емоцій, саме тому важливо побувати в Люцерні у дні карнавалу. У цей період навіть місто змінює свій характер і відчиняє двері до найцікавіших таємниць. Недарма місцеві кажуть, що королі тут завжди почували себе гостями, а гості – королями. Дух усієї Швейцарії сконцентровано в містечку Люцерн. Тому не вагайтеся! Це місто варте зусиль!

Марина Коваленко
Головне фото: kp.ua