Багато людей, щоб побачити красу, їдуть у Європу чи Азію. Проте українці забувають, що на теренах нашої держави є дуже багато визначних та неймовірно гарних місць. І для того, щоб побачити прекрасне, необов’язково їхати за кордон.


Фото: blog.pokupon.ua

Буцький каньйон — каньйон біля смт Буки Маньківського району Черкаської області на річці Гірський Тікич. Каньйон являє собою оригінальний скелястий берег з виступами сірого граніту заввишки близько 30 метрів. Довжина каньйону близько 2,5 км, ширина — 80 м.

Насправді ж рельєф у цій місцевості переважно рівнинний, проте природа наділила цю територію мальовничим гранітним каньйоном. Тут розташовані залишки ймовірно рукотворної споруди з величезних брил граніту, що дуже подібні до всесвітньовідомого Стоунхенджу. Також на території каньйону знаходяться руїни першої в Україні гідроелектростанції, а доступ до неї необмежений. Це місце унікальне тим, що граніти каньйону — Протерозойської ери, їм близько двох мільярдів років. Сам каньйон глибокий, місцями вузький, а на скелях можна побачити обличчя людей.

Чим зайнятися?

Буцький каньйон — ідеальна зона для відпочинку. Тут можна не тільки насолоджуватися природою, а ще і зайнятися скелелазінням, сплавати на байдарках або ж просто послухати екскурсію. Сюди варто їхати на декілька днів, хоча б для того, щоб відпочити від гучного міста та тисяч людей, які оточують нас щодня. Ця місцевість дуже зручна для того, щоб влаштувати сімейний пікнік або побачити захід сонця на скелі.

Де зупинитися?

Найкращий варіант для туриста — отаборитися та ночувати у наметі. Проте не всі хочуть випробовувати себе і відчувати дискомфорт на відпочинку. Тому деякі місцеві мешканці здають будинок на добу чи декілька днів, варто у них розпитати про це. Також найближчий готель розташований в 13 км від каньйону, тому якщо ви подорожуєте машиною, ви легко можете знайти затишний готель.

Як добратися?

Насправді дістатися Буцького каньйону досить важко. Краще все ж таки мати власну машину. Їхати приблизно 2 години. Вам варто доїхати до Жашкова по Одеській трасі 145 кілометрів. В Жашкові буде вказівник «Буки»: до них їхати ще 35 кілометрів. Якщо ж ви все ж таки вирішили використати громадський транспорт, тоді краще сісти на маршрутку, яка відправляється з центрального автовокзалу Києва.

Для багатьох українців зараз каньйони стали досить популярним рекреаційним місцем. Там можна відпочити із сім’єю, друзями або просто побути наодинці. Можна відвідати також Коростишівський та Актовський каньйони, вони також вражають своєю красою та мальовничістю краєвидів.

Валерія Проценко
Головне фото: mankrda.gov.ua