Євротур – найкраща можливість побачити майже всю Європу за невеликий проміжок часу та з максимальною концентрацією нових вражень. Така мандрівка в шаленому ритмі особливо подобається молодим людям. У кого, як не в них, завжди купа енергії і відсутнє бажання сидіти на одному місці? І звісно, така подорож не може оминути романтичного осередку Європи – Париж. На жаль, у багатьох знайомство з Францією закінчується на її столиці. Але чи зрозуміли би Ви як іноземний турист усю мальовничість України, якби побачили один лише Київ? Думаю, ні, тим паче поверхневими знаннями вже нікого не здивуєш.


Обираючи Євротур, не зайвим буде поцікавитися про особливості маршруту, аби знайомство з Францією не було одноманітним. Добре, коли організатори дають можливість зрозуміти, що Парижем французький шарм не обмежується. Уявімо, що вам випала нагода зробити незабутній виїзд в живописні простори Пікардії та Нормандії. Спочатку можна сприймати цей факультативний виїзд лише як нагоду чи не вперше в житті побачити на власні очі океан. Але згодом стане зрозумілим, що в глибинках Франції набагато цікавіше, аніж в забитому туристами Парижі.

Начитавшись ще в школі роману Віктора Гюго «Собор Паризької Богоматері», багато хто мріє якомога скоріше потрапити в Нотр-Дам де Парі. Однак при всій грандіозності будівлі одного з найвідоміших соборів у світі, не всі можуть уявити, що в місті Ам’єн є його найближчий родич, саме який і вважається найвищим та найбільшим серед церков класичного готичного стилю у Франції.

Ам’єнський собор приваблює цілісністю свого планування, красою поетапного 3-ярусного зводу інтер’єру, що особливо привертає увагу скульптурами головного фасаду, лабіринтом та інкрустаціями. Отже, ніби те саме, що і в Парижі, тільки тут відсутній стрімкий натовп туристів з фотокамерами, всередині можна вмить поринути в часи ХІІІ століття і це –Нотр-Дам де Ам’єн.

Не менше захоплює Сен-Валері-сюр-Сомм, неповторне середньовічне містечко в ХХІ столітті. Вузенькі вулички, маленькі будиночки, поміж якими велика кількість французьких прапорів, і багато-багато квітів. Щирі усмішки дарують привітні французи, яких рідко (власне, зараз йдеться про справжніх французів), можна побачити в інтернаціональному Парижі, де скоріше більше іммігрантів і туристів. А ще тут для розваги мандрівників стоять ешелони ретро-потягів, в яких так і хочеться зробити фото на пам`ять. Те саме відбувається, коли бачиш краєвиди, де річка Сомма впадає в океан. В цьому місці утворилася бухта, тому виникає бажання невпинно фотографувати, аби потім в холодний зимовий вечір переглядати чаруючі світлини.

На узбережжі океану, у вітряному містечку Кайе-сюр-Мер широчезна пляжна смуга нагадує пустелю із гальки. Тут туристи полюбляють куштувати корінний напій північних регіонів Франції – сидр. Милуючись океанською стихією, можна легко опинитися в полоні мрій про нескінченність перебування у французьких містечках.

А Париж… Це місто контрастів, місто пригод, місто кохання. Тут в північних районах подекуди агресивні афроамериканці ходять поряд з наляканими світлошкірими туристами, тут на елітних вулицях витончені француженки змінюють один фешенебельний магазин на інший, а поряд на площі лунає гучна демонстрація, знову-таки, афроамериканців за свої права. Та річ не тільки в кольорі шкіри. Річ саме в Парижі, де не знаєш чого очікувати за рогом, де не уявляєш, на що серед великої кількості туристичних об`єктів звернути особливу увагу. Там якось і з автором трапилася пригода. Уявіть, що серед білого дня через безвихідь автобус не поступається смугою для моторолера, ображений водій якого починає на швидкості лаятися і через декілька секунд ми чуємо постріл із пістолета. Виявляється, що в автобусі розбилося скло біля пасажирів, уламки якого ледь-ледь не почали сипатися в салон. В Парижі то напевно звичайний випадок в розпал робочого дня, зважаючи, що поліція на таке ніяк не реагує. А ми ще чимось в Україні незадоволені, звісно, то ж Євросоюз, а що?

Оксана Ольхіна, координатор програм і організатор турів по Європі:

«Вже протягом багатьох років ми плануємо маршрути по Європі і завжди, в кожній мандрівці намагаємося виокремити дні для відвідин Франції. По-перше, самі туристи обов’язково за час подорожування Європою хочуть побувати у Франції, по-друге, ця країна давно стала класикою. За нашого досвіду організації турів ми, як правило, виробили тенденцію розміщати зупинку в Парижі десь посередині програми. Готель обираємо найчастіше один і той самий, важливу роль грає його близьке розташування до метро.

Щодо знайомства зі справжньою Францією, її чарівними регіонами, то такі поїздки робляться факультативними. Тобто мандрівник самостійно обирає: чи зайвий день гуляти в Парижі, чи відкрити для себе трохи іншу Францію. Нерідко план виглядає таким чином: перший день в Парижі, другий день в маленьких містечках Франції, третій – знову Париж. Таким чином, людина може обрамити своє перебування у Франції її столицею, а всередині гостин в цій країні відчути зовсім інший антураж в порівнянні з шумним містом контрастів».

«Побачити Париж – і вмерти» – о ні, не треба помирати, не побачивши решту Франції з її чарівними провінціями, середньовічними містечками і казковими замками. Обов’язково відкривайте для себе країну повністю. Зрозумійте, що в глибинці ніхто не розмовляє англійською і вам доведеться буквально на пальцях пояснювати, що ви хоче замовити поїсти (бо не всі з нас знавці французької мови). Намагайтеся осягнути, яким виглядає типовий ранок француза, який перше, що робить, – це, наспівуючи, йде за запашним багетом. Відчувайте душу країни, ловіть деталі і частіше мандруйте, бо в подорожах ми відкриваємо себе!

BON VOYAGE, MON AMI !

 

Анастасія Кулішенко