Татранська волонтерська служба порятунку оголосила про введення четвертого ступеня лавинонебезпеки у Татрах – найвищого з можливих. Усі траси вкриті товстим шаром снігу, йде сильний снігопад, який погіршує видимість. Працівники заповідника закликають утриматися від подорожей.


фото з сайту tochka.net

Вже кілька днів у горах діє четвертий рівень небезпеки. Четвертий ступінь означає, що спуск лавини можливий навіть при дуже невеликому навантаженні на крутих схилах, існує ймовірність численних спонтанних великих лавин.

Татранський національний парк повідомив, що на прохання TOPR, через високу небезпеку сходження лавин, усі шляхи в парку були закриті до подальшого повідомлення. Канатна дорога, крісельний підіймач на Каспровому Верху та стоянки в Палениці Білчаньській й Лисій Поляні закриті. Керівництво заповідника вирішило також закрити найбільш популярну туристичну дорогу до Морського Ока.

Квитків на вхід до Татранського національного заповідника теж не продають.

Рятувальники радять відмовитися від будь-яких поїздок у гори найближчими днями. На польському боці Татр, у районі східних схилів Малого Косцельца, зійшла небезпечна лавина. А кількома днями раніше в Словаччині, в районі Славковського Щита, двоє польських альпіністів загинули під лавиною.

Анна Запша
(Головне фото: gorgany.com)