День народження, на жаль, може перетворитися із приводу для гучного святкування на суцільну катастрофу. Саме так трапилося з американським Єллоустоунським національним парком, у якому на передодні його 150-річчя випала аномальна кількість опадів.


Інформація про закриття одного із найвідоміших туристичних місць світу з’явилася у матеріалі інформагентства Reuters 13 червня 2022 року. Повідомили про рекордні зливи у штаті Монтана (де розташований парк), що стали причиною підняття рівня води у річці Єллоустоун. У зв’язку із масштабним затопленням території заповідника, вперше за 34 роки усі входи до нього було закрито.

Злива виявилася справжньою несподіванкою як для туристів, що мали заброньовані місця у готелях на території парку, так і для організаторів туристичних заходів, що сподівалися на відновлення «доковідних» прибутків упродовж найближчих двох років. Частини парку, що розташовані у штатах Вайомінг, Монтана та Айдахо, будуть закритими мінімум до середи.

Наразі рятувальними службами США відбувається перевірка рівня пошкодження тамтешніх доріг, мостів та інших інфраструктурних об’єктів, а також відновлюється комунальна інфраструктура у навколишніх населених пунктах, які через нестримну стихію виявилися відрізаними від цивілізації.

Усіх туристів, які перебували на території Єллоустоунського національного парку під час зливи, було евакуйовано. Пошук постраждалих триває й досі.

Додамо, що зливи й танення снігу в цьому регіоні часто призводять до повеней, які спричиняють, руйнування дамб і доріг.

Єллоустоунський національний парк є одним із найперших та чи не найбільш популяризованим природним заповідником світу. Заснування парку припадає на 1 березня 1872 року. Об’єкт внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Прогнозовано, що двері парку не будуть відкритими до кінця літнього сезону, що може стати причиною значних економічних збитків для власників туристичних компаній.

Дарина Чабанова