Людина – істота, яка звикає до будь-яких нових умов за досить короткий термін. Проживаючи в одному місті, з часом, картинка замилюється і замість прекрасних архітектурних споруд, зелених парків та скверів бачиш маршрут «Робота-дім-магазин». Однак варто роззирнутися і побачиш те, для чого сюди приїжджають туристи.
Київ – постійно вируюча столиця. Люди бігають містом, немов мурашки, заглиблені у свої турботи. Та навіть просто гуляючи вулицями ми рідко звертаємо увагу на ті місця, заради яких сюди їдуть туристи звідусіль. Типовий туристичний маршрут починається з залізничного вокзалу. Чому? Головна транспортна артерія вдало переплітає в одному місці залізничні шляхи, приміські електрички, метро та купу автобусів й маршруток, що курсують містом.
Оглядова екскурсія за 10 грн
Один із найбільш вдалих способів подивитися столицю – поїхати на оглядову екскурсію. Однак, інколи ціни на таке задоволення досить високі, а насолодитися видами міста хочеться. Для цього можна скористатися, на мою думку найкрасивішим автобусним маршрутом, достатньо сісти на 114 автобус і знайти місце біля вікна. Ціна на громадський транспорт у 10 грн дозволить вам побачити багато красивих місць Києва без пересадок та передплат.
Маршрут автобусу починається з залізничного вокзалу, дорогою на далеку Троєщину минає безліч туристичних точок: Володимирський собор, Червоний та Жовтий корпуси КНУ, Бессарабський ринок, весь Хрещатик, Майдан Незалежності, річковий порт, Поштову площу. Найцікавіше – перетинати Північний міст, що протягся понад Дніпром.
Основними недоліками даного маршруту є відсутність можливості зробити фото та вірогідність нестачі місць біля вікна у автобусі. Однак, якщо вас цікавить такий спосіб дешево та досить швидко оглянути місто, слід просто підібрати вдалий час для такої «екскурсії». 114 автобус курсує кожних 15 хвилин, а найменше навантаження припадає на обідній час. Такий незвичний оглядовий тур точно вартий уваги не лише туристів, а й самих киян й жителів околиць. Важливо сприймати таку поїздку не як спосіб дібратися від точки до точки, а як можливість спокійно подивитися на місто, доклавши мінімум ресурсів. Тож сядьте біля вікна та насолодіться дещо урбаністичним але цікавим та незвичним способом туризму.
Найпопулярніші туристичні точки на мапі столиці
Кожного дня жителі Києва бачать безліч туристів. Зазвичай вони відвідують досить типові місця, однак це не принижує їх туристичної значимості. Звісно найперше, що відвідують іноземці у нашому місті – Хрещатик. Можливо, через те що це найширша вулиця Європи, може через події Євромайдану, а можливо просто тому що це головна вулиця всієї країни. Сам Хрещатик надає змогу повністю насолодитися ним на вихідні та свята. Вулицю перекривають і вона стає пішохідною. Наступним після Хрещатику пунктом у туристичному списку є Майдан Незалежності, який вдало розташований неподалік тієї вулиці, яку ми неодноразово згадували. А от після двох найбільш типових точок зупинки туристів шляхи розходяться. Ті, кого цікавить архітектура із задоволенням мандрують до Червоного корпусу КНУ, він й справді виглядає чарівливо, особливо у вогнях вечірнього міста. Далі йдуть величезні колони Верховної Ради, Шоколадний будиночок, архітектурні красоти Подолу, провулки, сквери. Київ досить багатий на різні стилі будівель, тож кожен знайде в них щось для себе.
Для тих, хто цікавиться релігійними спорудами, центр міста покаже Володимирський та Софіївський собори, Михайлівську площу, Золоті ворота та безліч невеликих і менш відомих споруд. А любителі захопливих видів підіймаються до скляного мосту, катаються на фунікулері, відвідують оглядові майданчики біля Володимирської гірки. Там звідусіль відкриваються неймовірні панорами, що не можуть лишити байдужими серця не лише туристів, а й киян. Вони раз по раз повертаються і зі спокоєм, ніби медитуючи, споглядають на хвилі Дніпра, крони дерев та минаючі дорогами та мостами авто.
Що приховують вулиці Києва
Київ знаний багатьма місцями, куди цілими групами прямують туристи звідусіль. Однак є й такі закутки, які знаходяться у більш прихованих місцях. Туди рідко водять тури, а про деякі з них може й не згадають самі кияни. Одне з найбільш мальовничих і не таких вже завуальованих місць – Пейзажна алея. Знаходиться вона в центрі, проте щоб туди дістатися потрібно немало поблукати вуличками. Усіх, хто серед павутини столичних тротуарів все ж таки знайде це місце чекає приємна нагорода, адже на «Пейзажці» неймовірно чарівно. Купа фантазійних скульптур, що викладені мозаїкою, витвори сучасного мистецтва і атмосферний парк.
Серед загублених замиленим оком витворів мистецтва у серці кожного, хто на них споглядає, лишаються київські мурали. Величезні картини прикрашають будинки столиці і дивують гостей міста. Від тваринних мотивів до політичних діячів, чого тільки не знайдеш на тих малюнках. Загалом існує більш ніж 150 муралів, які слід побачити хоча б раз. Набагато меншими за мурали є київські міні-скульптури із серії проекту «Шукай!». 24 мініатюрних сюжети сховані вулицями й дворами міста, ніби справжній квест. Пектораль, слоник, плінфа, трамвай та навіть знаменитий київський торт й інші неймовірні бронзові сюжети, які точно варті того, щоб блукати містом у пошуках.
Київ – це емоції, які може отримати не лише турист, а й киянин, що погляне на своє місто по-новому. Він точно заслуговує вашої уваги. Відвідайте столицю, відкрийте її для себе заново – просто озирніться, їдучи в автобусі або йдучи, здавалося б, знайомими вулицями.
Анна Тарасенко