Київ має певний перелік місцьбрендів. До них належить Майдан Незалежності, Києво-Печерська лавра, Андріївський узвіз тощо. Проте жителі міста або часті гості були там десятки, а то й сотні разів, тому іноді хочеться чогось неординарного.


Київ романтичний

Таких місць у столиці хоч греблю гати. Класичними варіантами є знову ж таки Андріївський узвіз, Володимирська гірка, Маріїнський парк. Але якщо придивитися уважніше, то можна віднайти щось особливе. Наприклад, прогулянка по набережній Дніпра не тільки принесе задоволення, але й сприятиме розслабленню завдяки річковому повітрю. Тим більше тут можна не тільки гуляти, а й згадувати історію про створення Києва, бо до цього спонукає пам`ятник Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь.

Відносно новою є оболонська набережна, оскільки цей житловий масив – один із наймолодших у Києві. Тут також приємно побувати зі своєю другою половинкою. Це місце особливо приваблює не тільки довжелезною, вимощеною плиткою, доріжкою вздовж Дніпра, але й мальовничим краєвидом – а тому частенько можна зустріти весільну пару з фотографом.

Ще одним живописним місцем є Пейзажна алея. Саме через краєвид, який тут відкривається, та художників, які часто його відображають на своїх картинах, вона отримала таку назву. Тут важко зрозуміти, у якій країні ти знаходишся, адже різнобарвні будиночки в улоговині Замкової гори навівають образ європейських міст, які часто зустрічаються в журналах.

Київ загадковий

Про безліч таємниць, якими оповите місто годі й говорити. Поширеною є думка про те, що наймістичнішим місцем у столиці є Голосіївський парк. Тому відвідувати його увечері або вночі – забавка не для слабодухих. Існує навіть теорія, що там можна потрапити у часовий карман – ви стоятимете за власним підрахунком всього хвилину, а в цей час ваші рідні шукатимуть вас три дні. Але перевірити це твердження зможуть тільки дуже відважні.

Чи чули ви про Бетонний корабель? Це місце, яке за всіма ознаками підпадає під гриф «секретно» – величезна бетонна конструкція збудована у 30-ті роки минулого століття, як певний стратегічний об`єкт, проте майже ніхто точно не знає для яких саме цілей. Зовні він нагадує підводний корабель, звідси й назва в народі.

Ще можна виділити одне місце, про яке знає далеко не кожен киянин, то що вже й говорити про гостей. Якщо ви дійсно хочете здивувати свою другу половинку – запросіть її в Чайний клуб. Він знаходиться на першому поверсі звичайного житлового будинку, проте жодних ознак, крім великої червоної емблеми, на приміщенні немає. Саме через це його можна віднести до секретних місць.

Всередині це декілька об’єднаних квартир і ще є декілька кімнат у підвалі, де проходять різні семінари, тренінги чи медитації, які проводить Чайний клуб. Це місце особливе не лише через величезну колекцію чаїв, але й через способи його подачі. Кожного разу коли ви приходитиме та робитимете замовлення, вам проведуть чайну церемонію, розкажуть про історію чаю та пов’язані з ним вікові традиції. Головна кімната, у якій відбуваються церемонії розділена кабінками, у кожній з яких є подушки, на які можна лягти і відчути себе майже як удома.

У приміщенні панує напівтемрява, а в одному кутку є великий акваріум з рибками – найпопулярніше місце для побачень. При вході у цей заклад вас попросять встановити на телефоні беззвучний режим, а замість взуття запропонують капці. Все це в поєднанні з негучною спокійною музикою сприяє релаксації та наповнює не тільки новою енергією, а й враженнями.

Київ нічний

Є багато людей, яких у психологічній літературі називають «совами». Коли більшість «жайворонків» під теплими ковдрами бачать десятий сон, «сови», повні енергії та сил, прагнуть побачити чи спробувати щось нове. Багато хто з них живе у клубному світі з гучною музикою та алкогольними напоями. Проте є й такі, кому нецікава одноманітність нічних розважальних закладів.

З кожним роком для таких людей проводиться все більше заходів, які можуть бути як культурними, так і комерційними. Наприклад, Музей історичних коштовностей в Україні вже неодноразово організовував і проводив захід «Ніч у музеї», під час якого відвідувачам пропонують не просто оглянути експонати, але й влаштовують справжню театралізовану екскурсію.

В Україну також прийшла мода з Європи на нічний шопінг. Для тих, хто справді любить цей процес влаштовують шалені розпродажі у відомих брендових магазинах, де знижки інколи можуть сягати 80 % від початкової вартості. Такі заходи в основному тривають декілька годин і переважно в нічний час. Тож у даному випадку краще бути  «совою», аніж  «жайворонком».

Якщо ж хочеться перетворити безсоння в корисну справу, можна влаштуватися на роботу. Наприклад, компанія «Макдоналдс» постійно шукає працівників на нічну зміну. Проте такий варіант підійде більше тим, кому потрібні не тільки нові враження, а й кошти для їх реалізації. 

Київ несподіваний

Деякі люди мріють побувати в багатьох країнах світу, щоб отримати нові враження та ознайомитися з іншою культурою. Це дійсно яскрава і хороша мрія, але, на жаль, багатьом вона не по кишені. Проте, якщо є велике бажання отримати нові враження, варто лише придивитися і звернути увагу на деталі. Іноді, щоб побачити щось нове не обов`язково їхати чи летіти за тисячі кілометрів, а варто просто вийти на балкон. Одного зимового вечора така ситуація сталася зі мною.

З мого вікна видно Дорогожицьку телевежу. Зазвичай вона світиться блідими червоними вогниками, які мало привертають на себе увагу в темряві. Але цього разу вежа засвітилася яскравим світлом, і, повірте мені, була нічим не гірша від Ейфелевої. Першою моєю реакцією на побачене стало бажання швидко побігти за фотоапаратом і зберегти цей момент. Можливо, незабаром вона щоночі так палатиме, а, може, це черговий трюк до Євро-2012.

Проте вірогідність того, що кожен, вийшовши на балкон, побачить щось абсолютно нове чи несподіване, є дуже малою. Для тих, хто не хоче або не любить далеко їздити, є можливість просто пройтися вулицею та звернути увагу на ті об’єкти, які в часи трудових буднів завжди перебували поза полем зору. Такі місця можна знайти на багатьох київських вулицях. Наприклад, для тих, хто мешкає недалеко від вулиці Пушкінської, пропоную звернути увагу на «подвір’я, де був фонтан» – так в народі називають це місце. Проте цей ностальгічний дворик оцінити зможуть тільки ті, хто полюбляють київську романтику середини минулого століття. Проходячи крізь арку будинку, зверніть увагу на декор ліпленої стелі. У центрі дворику розмістився заглиблений в землю бетонний басейн, у якому раніше працював фонтан. У місцях, де колись були лавочки, залишились тільки урни для сміття. Але варто випустити на волю уяву, щоб побачити в своїй голові те, що відбувалося півстоліття тому у цьому типовому для свого часу подвір’ї.

Отже, знайти щось нове у здавалося б такому відомому місті реально та дуже легко. Варто лише більше цікавитися та мати бажання отримати нові враження. Іноді навіть сто разів побачена річ може відкритися по новому. Тож придивляйтеся!

Яна Поліщук