Амстердам уже давно сприймають як синонім до слова свобода. Люди з усього світу приїздять до нього, щоб побавити себе легкими наркотиками, потусити у нічних клубах, спробувати «легальний секс». Відсутність більшості обмежень характерних для інших міст Європи перетворює столицю Нідерландів на суцільне втілення мрій.


В Амстердамі зовсім не обов’язково замовляти собі гіда. Увесь історичний центр займає територію площею не більше квадратного кілометра. На цьому клаптику знаходяться найпопулярніші музеї Амстердаму: Рейксмузей, Музей ван Гога, Нідерландський музей мореплавства, Будинок Анни Франк, Музей Стеделійк, Музей воскових фігур мадам Тюссо, Будинок-музей Рембрандта (вхід у всі музеї коштує 10 євро).

Проте прогулянки вилицями міста заряджають не гірше, ніж відвідини музеїв. Заблукавши серед численних каналів та вуличок міста, ви маєте можливість знайти нові місця та маршрути, які ще досі чомусь не потрапили до туристичних путівників.

А якщо поставите собі на меті злитися на вулиці з натовпом, або ж навпаки відчути себе особою з королівської родини Нідерландів, то раджу взяти на прокат велосипед, бо єдині в Амстердамі, хто не є власниками цього транспортного засобу – це туристи. До того ж велосипедисти у місті мають значно більше прав, ніж пішоходи, тому під час піших прогулянок краще триматися осторонь від велодоріжок. Ціна прокату – 12 євро на день, як залог доведеться лишити суму в 50 євро. От тільки пильнуйте за свої транспортом, велосипеди тут крадуть на кожному кроці.

Приїхати до Амстердама та спати уночі – це нонсенс. Столиця Нідерландів – місто гучних нічних тусовок до 4-5 ранку. У нічних клубах плата зазвичай не висока (від 7 до 12 євро), а от напої коштують приблизно у півтора рази дорожче, ніж у звичайних барах. Як і в усьому світі, тут при вході запроваджена практика фейс-контролю, у джинсах та кросівках можуть і не пустити. Ще один варіант як провести ніч в Амстердамі – це покататися на човнику підсвіченими каналами міста.

Людей жахають не речі, а уявлення про них
«Так, я експериментував із марихуаною раз чи два. Але мені це не сподобалося, і я не затягувався» – таку заяву свого часу зробив 42-ий президент Сполучених Штатів Америки Білл Клінтон.

З 1976 року в Нідерландах з метою зниження вживання тяжких наркотиків, були легалізовані легкі. Ця подія відкрила світові сучасний центр наркотуризму – Амстердам. Діяльність кофі-шопів регулюється «Опіумним законом» і знаходиться під контролем наркотичної поліції Нідерландів. Головне правило таких кав’ярень: не продавати зілля особам до 18 років та не торгувати важкими наркотиками. Близько 500 кофі-шопів міста готові надати вам квиток до ілюзорного світу. 

Радити відвідати якийсь конкретний заклад немає сенсу, заходьте, роздивляйтесь та обирайте. На вигляд кофі-шопи мало відрізняються від звичайнісіньких кафе. Тут можна випити гарячого чаю, скуштувати смачнючих тістечок і головне – замовити те, заради чого приїздять туристи з усього світу до Амстердама – косячок заморського зілля. Таке «щастя» вам обійдеться приблизно у 5 євро за цигарку.

Реакцію на викурене зілля досить важко спрогнозувати, тут усе суто індивідуально. Як варіант можете випробувати свої можливості ще на Україні, викуривши «Приму» без фільтра чи якийсь там «Козачок». Для першого разу радять брати одну сигаретку на 2-3 особи, хоча вам скоріше за все виявиться цього замало. Вам здаватиметься, що жодного ефекту така забавка на вас не справила, хіба от тільки сни снитимуться дещо яскравіші. Тому придбайте ще по косячку, щоб викурити у номері, так ви вб’єте одним пострілом двох зайців: зменшите ризик звалитися до одного з численних каналів міста та уникнете нагоди картати себе за змарновану можливість побути під кайфом.

Культура куріння марихуани за роки легалізації надзвичайно зросла. Яскравим свідченням цього є Музей Марихуани. Близько 75 000 людей на рік відвідують цей незвичайний культурний центр.

Пані в Амстердамі

Бути в Амстердамі та не відвідати район «червоних ліхтарів», те саме, що бути в Парижі й не побачити Ейфелеву вежу.

З проституцією у Нідерландах боролися ще з XIII століття, та в середині XVII століття цю справу полишили. Проституція у країні узаконена. Дівчата платять податки і мають право на пенсійне забезпечення. Як наслідок, сьогодні на кожну тисячу мешканців Амстердама припадає один дім розпусти.

Мережа вулиць із кількома сотнями маленьких однокімнатних квартир привертає увагу туристів з усього світу, а все через орендаторок цих помешкань, напівроздягнутих дівчат, які обіцяють втілити за гроші усі ваші фантазії. В очікуванні на клієнтів, дівчата сидять у високих вікнах будинків, таких собі вітринах, та зазивають потенційних «покупців». Вартість умовної одиниці сексуальних послуг складає 50 євро за 20 хвилин. У вітринах дівчата представлені на будь-який смак: стрункі й повненькі, низькі та високі, будь-якого кольору шкіри, молоді і не дуже.

У цьому районі, крім повій можна побачити безліч різноманітних кофі-шопів, секс-шопів, секс-театрів, секс-шоу. Одними з найпопулярніших є: театр «Casa Roso»(«Рожевий Слоник»), театр «de Bananenbar» («Банановий Бар») та «Moulin Rouge». Останній немає нічого спільного з паризьким кабаре, вистава тут коштує значно дешевше, перегляд дійства обійдеться в 25 євро (у Парижі 89). Й б’юся з вами об заклад, що такої живої акробатичної секс-вистави (Non stop live show) ви не побачите у жодній країні Європи.

Якщо вже пуститися в усі тяжкі, то неможливо не відвідати Музей сексу. На п’ятьох поверхах класичного будинку XVII століття розміщена колекція еротичних зображень, картин, фотознімків, об’єктів і навіть атракціонів.

…i три крайці хлiба!..

Смачненько попоїсти в Амстердамі можна на кожному кроці. Забігайлівок у місті безліч, кухні представлені на будь-який смак. Важко знайти тільки справжню голландську кухню.

Насправді традиційні страви Нідерландів досить прості, оскільки історія кухні почалася ще в давнину, коли корінне населення в основному мешкало у селах, а їх матеріальний стан не давав змоги готувати вишукані страви. Проте Нідерланди подарували світові павичей та таку страву, як варену картоплю з оселедцем. Протягом довгих років вона була основною їжею нідерландців та й зараз вони жартома називають Амстердам «містом на оселедцевих кістках».

Інший геніальний винахід нідерландців – сир. Везти додому його не варто, а от покуштувати там треба обов’язково. Оскільки сир використовують у приготуванні численних страв: канапок, супів, яєшень, запіканок, салатів, десертів, тож ви неодмінно знайдете те, що вам до смаку.

Ще одне здивування від голландської кухні – млинці. Виявляється вони є суто традиційною стравою в Нідерландах. Їх можна скоштувати в різноманітних кафе, ресторанах та у спеціалізованих лавках на вулицях міста.

Поради бувалого

Оформити Шенгенську візу у Нідерланди досить нескладно. Замовити її оформлення через туристичну компанію обійдеться приблизно у 70 євро

Готель на двох у центрі Амстердаму коштуватиме приблизно 220 євро. Винаймати двокімнатну квартиру у стандартному чотириповерховому будинку у тій же частині міста обійдеться значно дешевше, а саме 60-70 євро на добу.

Амстердам місто особливе у всіх аспектах. Навіть задоволення природних потреб у місті має деякі особливості. Ви легко можете зайти до будь-якого готелю, ресторану та спитати, де тут туалет. Але це варіант для жінок. Для чоловіків майже на кожному перехресті стоять пісуари.

В якості сувенірів в Амстердамі можна придбати фото, картини, колажі з краєвидами міста, голландські дерев’яні черевики, різноманітні порцелянові вироби, плюс безліч сувенірів, провідною темою яких є вільна любов, секс та наркотики.

Уникайте нічних прогулянок у південній частині Zeedijk та Damrak, їх вважають не вельми безпечними.

Хархан Ірина