Аби спростувати стереотип, що в Україні ніде відпочити, ми зробили список 5 незаїжджених місць, де можна провести час із сім’єю та друзями чи залишитись наодинці зі своїми думками. 


Актовський каньйон, Миколаївська область

Актовський каньйон – унікальний скарб природи. Він схожий на каньйони в Північній Америці – ті ж гранітно-базальтові скелі, зелені ліси і стрімкі води.

Каньйон унікальний не лише для нашої країни, а й для усієї Європи, адже його площа сягає 250 га, а висота скель – 40-50 м. «Диявольська долина» – саме так називають цю локацію місцеві мешканці. Однак попри моторошну локальну назву, це місце вже давно популярне для відпочинку з наметами.

Як дістатися: від Києва до Актовського каньйону 415 км, отож можна доїхати власним авто або автобусом з Києва, Одеси, Вінниці та Миколаєва. Втім краще обрати потяг до Вознесенська, далі маршрутку до Трикратова (30-40 хвилин), а потім прогулятися пішки або доїхати на таксі у село Актово відразу до каньйонів.

Батуринська фортеця, Чернігівська область

Кремезна фортеця, ніби стоїть вже сотні років, але була зведена у 2009 році. Її побудовано на честь роковин Батуринської трагедії, адже у 1708 році військо Петра I спалило дотла столицю гетьмана Мазепи Батурин. Лише через 300 років після руйнування міста, Батуринську фортецю, внутрішній двір, палац Мазепи і Воскресенську церкву було відтворено за історичними джерелами.

Як дістатися: відстань від Києва близько 213 км, тож автомобілем можна дістатися за 3 години. Також можна доїхати потягом чи електричкою до Бахмача або Конотопа, а звідти – автобусом у Батурин.

Бакота, Хмельницька область

Бакота розташована за 50 км від Національного природного парку «Подільські Товтри». Раніше Бакота була звичайним селом, але через будівництво Дністровського гідровузла її затопило і вона стала місцевою пам’яткою. 

Ця місцевість вражає своєю природною красою. Тут можна знайти й джерела з цілющою водою, і пляжі, і навіть скельний монастир у товщі 120-метрової Білої гори. Насолодитись краєвидами можна замовивши екскурсію на теплоході. Також у Бакоті туристи можуть розбити намети та порибалити. 

Як дістатися: відстані від Києва близько 450 км, тож, спершу слід дістатися потягом до Кам’янець-Подільського, а звідти до Бакоти – автобусом з автовокзалу. Також можна поїхати маршруткою у напрямі Старої Ушиці до села Грушки.

Букській каньйон, Черкаська область

Букський каньйон розташований у селі Буки, що на Черкащині. Скелясті береги місцевої річки Гірський Тікич, що протікає протерозойськими гранітами вражають своєю красою. Краєвиди тут нагадують береги фіордів у Скандинавії.

Каньйон неодмінно сподобається любителям відпочинку у родинному колі. Він також буде до вподоби альпіністам, скелелазам та байдарочникам. 

Як дістатися: відстань від Києва складає близько 200 км. Окрім цього, можна спершу дістатися до Жашкова і звідти доїхати до Бук маршруткою чи автобусом.

Тарасова гора, Канів, Черкаська область

Чернеча, або Тарасова гора у Каневі відома тим, що там похований видатний український поет Тарас Шевченко. А який же краєвид відкривається з гори… Величний Дніпро, зелені приголомшливі ландшафти – усе, як заповідав Кобзар. Тут можна не лише помилуватисямісцевими пейзажами, а й відвідати музей митця. 

Окрім цього, внизу, недалеко від ріки, розташовані бази відпочинку, де можна комфортно перепочити та навіть порибалити.

Як дістатися: від Києва до Канева близько 140 км. Тривалість поїздки машиною складає приблизно 2 години. Спершу треба поїхати до Кагарлика, потім повернути у бік Ржищева і звідти вже доїхати до Канева. Також від станції метро «Видубичі» у Києві їздять автобуси у Канів. Вже у місті можна дістатися прямісінько до Тарасової гори автобусом №2.

Україна дивовижна у своєму розмаїтті та приємно вразить навіть досвідчених мандрівників. А скільки її див ми ще не побачили?

Єлизавета Драбкіна