У свідомості наших земляків Німеччина є державою з культурою, яка абсолютно відрізняється від країн пострадянського простору. А деякі звички цього народу можуть нам здатися з першого погляду дивними. Мої батьки мали можливість пожити у цій країні 5 років, а тому й розповіли про ті відмінності в менталітеті, які здалися їм досить незвичними.


Перш за все, не можна не помітити, що німці дуже економні люди. Наприклад, якщо за вечерею залишилася порція макаронів, вони нізащо її не викинуть, а зберуть у пакет і заморозять, щоб з’їсти пізніше. Або, пробачте на слові, змивають воду у вбиральні вони не одразу кожен за собою, а коли нею скористується остання людина із родини.

Німеччина є лідером з перероблення сміття в ЄС. Тому у словах «вимите сміття» для них немає нічого дивного. Як я вже говорила, цей народ використовує будь-яку можливість, щоб заощадити або заробити зайву копійку. Якщо для цього доведеться мити сміття, то так тому і бути. Так, у Німеччині миють пластикові та пінопластові тари з-під продуктів харчування, пляшки й перуть поліетиленові пакети. Все це вони роблять для того, щоб здати все це добро на перероблювання. Брудну сировину в пунктах перероблювання просто не приймають.

Також справжньою дивиною для людей із пострадянського простору є те, що європейці, і німці зокрема, не знімають взуття, коли заходять додому, навіть якщо це спальня!

Інший неписаний закон – ніякого шуму в неділю. Німці дуже дисципліновані та консервативні, а тому завжди дотримуються правил. Ті, хто в цей день вирішили робити ремонт, пилотяжити або косити газон, неодмінно нарвуться на зауваження сусідів. Причому нікого не хвилює, що для багатьох неділя — єдиний вихідний день, коли можна було б зайнятися домашніми справами. В інші дні теж є встановлені години тиші. Всі гучні справи треба припиняти з 13 до 15 години вдень і з 22 години вечора до 7 ранку.

Щодо харчових звичок, то тут особливе ставлення є до хліба та випічки. Один з прийомів їжі в Німеччині називається «Abendbrot», що в перекладі означає «вечірній хліб». В цей час на стіл виставляють нарізки з 5-ти видів хліба різних сортів: житнього, темного, картопляного, цілозернового, з горіхами, насінням або кукурудзою. Так, німці дуже люблять хліб і пишаються своїми пекарнями. Крім вечірньої хлібної трапези, в хороших ресторанах, до будь-якої страви на сніданок гостям подають 5 видів булочок з різними топінгами.

Загалом така педантичність, дисциплінованість та навіть економність роблять цю країну дуже прибавленою та комфортною для життя. Перш за все, на вулицях – чистота й порядок, а викинути фантик від цукерки – це щось поза межами адекватності для жителів Німеччини, по-друге, економність зіграла не останню роль у такому рівні життя німців, а ще там дуже милі люди: ви можете залишити візок із дитиною біля супермаркету, поки робите покупки, якщо дитина розплачеться, хтось обов’язково її погойдає. Тож, кожна монета має дві сторони, які треба вивчати і брати до уваги, подорожуючи до нової країни.

Валерія Долматова