Французька столиця відома на весь світ своєю кулінарною спадщиною, у тому числі неймовірними кондитерськими. Як не дивно, але в Парижі солодкі крамниці розташовані ледь не на кожному кроці. Обрати з них бодай декілька майже нереально, тому публікуємо топ паризьких кондитерських із віковою історією, які точно варто відвідати не лише ласунам, а й усім туристам.
Крокмебуш, крем-брюле, макарон, тарт татен, безе, профітролі… А відоме усім класичне поєднання з кави та круасана на сніданок? До нас ці витвори кондитерського мистецтва дійшли із Франції — колиски світової кулінарії. Під час прогулянок центром Парижа неможливо не вповільнити крок біля вітрин із десертами. Все виглядає надзвичайно апетитно, і кожен смаколик — маленький кондитерський шедевр. Тут ви знайдете як класичні французькі десерти, виконані за старовинними традиційними рецептурами, так і авторські новаторські вироби сучасних кондитерів. Кажуть, французи ставляться до десертів не менш трепетно, ніж до вина та сиру. Поважні парижани майже не дозволяють собі купувати випічку та солодощі в супермаркеті. Та й навіщо, адже їхній неймовірний смак можна пізнати лише в популярних boulangerie та patisserie.
Pierre Herme Paris

Засновника цієї мережі кондитерських П’єра Ерме часто називають «Пікассо кондитерського мистецтва». Він здійснив справжню кондитерську революцію, яка забезпечила йому успіх та надихнула ціле покоління молодих кухарів. Кондитерських П’єра Ерме в Парижі близько 15, але найпопулярнішою вважається та, що розташована на 72 rue Bonaparte. Тут обов’язково варто спробувати макарони. Шеф-кухар щосезону оновлює їхню смакову палітру неймовірними поєднаннями: шоколад-фуа-гра, малина-огірок, апельсин-оливкова олія, троянда-лічі тощо. Аналоги цим смакам годі й шукати, а ціни на макарони складають від 2,2 до 35 €.
Dalloyau
Історія цієї кондитерської бере початок ще з 1682 року, коли король-сонце Людовік XIV найняв Шарля Далойо на посаду придворного булочника та кондитера. Родинна династія королівських кондитерів не перервалася навіть після Французької революції. Тут народився всесвітньовідомий кавово-шоколадний торт «Опера». Також саме родина Далойо вирішила продавати випічку та готові страви з собою. Історичним бутиком вважається той, де кондитери відкрили свій перший чайний салон на 101 rue du Faubourg Saint-Honoré.
Des Gateaux et du Pain

«Тістечко та хліб» — так перекладається назва цієї кондитерської, заснованої 2006 року. Тут справді багато хліба, а всі десерти готуються винятково з сезонних фруктів. Це правило шеф-кухарки Клер Деймн, учениці легендарного П’єра Ерме. До речі, жінка-шеф — надзвичайна рідкість для французьких кондитерських бутиків. В «Des Gateaux et du Pain» варто спробувати фруктові пудинги, різноманітні тарти, чизкейки, тістечка, мармелад або маршмелоу. Але справжніми бестселерами в цій кондитерській вважаються 3 десерти: Kashmir, «Абсолют лимона» та «Монблан» зі смородиною.
Hugo & Victor
Цей кондитерський бутик більше схожий на ювелірний салон, аніж на солодку крамницю. Чорний фасад, білі колони всередині, ніші в стінах, а на полицях — відполіровані цукерки та пляшки з вином. Історія почалася з того, як приятелі дитинства Х’юго та Сільвен вирішили відкрити власну кондитерську. Проте ідея з класичною крамницею їм не сподобалася, тому хлопці дещо змінили уявлення про традиційні кондитерські та відкрили свій перший бутик елітних кондитерських виробів. Друзі назвали його «Hugo & Victor». Чому така назва? Якщо з Х’юго все зрозуміло, то звідки взявся Victor? Відповідь криється у коробці шоколадних цукерок, що мають вигляд напівсфер із різноманітною начинкою. Коробочка виконана у вигляді шкіряного фоліанту і це свого роду реверанс видатному французькому письменнику Віктору Гюго. Цікаво, чи не правда? Основна ідея кондитерської — гармонічне поєднання класики та сучасності. Тому кожен кондитерський виріб тут представлений у двох варіантах: традиційному та сучасному.
Цей список кондитерських далеко не вичерпний. Проте якщо вам вдасться відвідати бодай одну з них, вважайте, ви пізнали смак найкращих десертів у світі. Він надовго залишиться у вашій пам’яті та думками повертатиме до затишної та романтичної Франції. Навіть якщо ви не вважаєте себе прихильником солодощів та гастротуризму, будьте певні, що ці кондитерські бутики точно не залишать нікого байдужим.
Олег Булах
Головне фото: travel.tochka.net