Біля Мілану розташована велика кількість невеликих міст, що належать до регіону Ломбардії та мають велику культурну, історичну та наукову значущість. Одним з найвідоміших є Павія. Зараз це маленьке та затишне місто за 32 кілометри від Мілану, але в минулому – столиця Ломбардії.

Історію міста надзвичайно цікаво вивчати за пам’ятками архітектурного мистецтва. У Павії проживали та творили відомі науковці такі як Леонардо Да Вінчі, Альберт Ейнштейн, Алессандро Вольта та інші.

Гуляючи по історичному центру можна часто побачити на будинках невеликі таблиці «тут жив визначний діяч…». Місто знаходиться на двох берегах річки Тічино, які поєднує міст Ponte Coperto.

Цей міст є символом міста Павія та одним з трьох критих мостів у всій Італії. Ponte Coperto був зведений ще у 14-у столітті, але простояв до вересня 1944 року. Тоді, під час Другої світової війни внаслідок бомбардування стався обвал арки.

У 1949-му році середньовічний міст був реконструйований за оригінальними кресленнями архітектора Фердинандо Реджорі.

Університет Павії

Павійський університет заснований у 1361 році.Вважається дуже престижним серед закладів вищої освіти не тільки в Італії, а й у Європі.

Студенти вступають сюди як із навколишніх міст Італії, так з інших країн. Між іншим, студентів у центрі міста дуже багато, особливо в обідній час. Завдяки цьому під час сієсти місто має дуже гучний та швидкий ритм. Незвичайною студентською традицією є святкування захисту диплому.

У цей день випускник надягає пречудний костюм та оливковий вінок на голову, а його друзі та звичайні прихожі вітають його вигукуючи “bravo dottore!”. Повернімося до Університету, потрапити у будівлю може кожен охочий, адже вхід вільний. Найцікавіше у ньому це внутрішній дворик у стилі Ренесансу із численними лоджіями, колодами та статуями наукових та політичних діячів.

Три башти

Виходячи з Університету можна потрапити, на площу Леонарда Да Вінчі із високими середньовіковими баштами і відомими як Torri Medievali.

Це ще одна надзвичайно цікава локація. У Середньовіччі Павія вважалася «Містом ста веж», але на жаль лише три з них вціліли. Висота найвищої вежі Маїно досягає 51 метра, висота двох інших веж, Годинникової вежі та вежі коледжу Фраккаро – приблизно 40 метрів.

Навесні у невеликі пройми прилітають та в’ють оселі колонії папуг-монахів.Ціль або призначення цих башт досі залишається загадкою.

За легендою, кожен заможний громадянин, прагнув встановити біля свого будинку якомога вищу вежу, яка символізувала б його багатство та розкіш.

Паійський Доом

Напевно головною архітектурно історичною спорудою Павії є Кафедральний Собор. Будівництво було розпочато ще у 15 ст, проте досі вважається повністю не завершеним. У соборі зберігаються мощі святого Сира, першого єпископа міста.Зведення собору розпочалося у 1488 році за проектом архітектора Крістофоро Роккі, якого незабаром змінили Джованні Антоніо Амадео та Джан Джакомо Дольчебуоно. Величезним куполом, який видно майже з будь-якої локації міста був виконаний під впливом визначеного архітектора епохи Відродження – Донато Браманте.
Відомо, що важливу роль у проєкті собору мав Леонардо да Вінчі. У 1521-м році його учні завершили роботу над алтарною частиною собору. Кафедральний собор Павії виконаний у формі грецького хреста – це одна з найбільших будівель центральної частини Північної Італії. Купол собору посідає четверте місце за величиною в Італії після куполів собору Святого Петра у Римі, Пантеону та кафедрального собору Флоренції. До речі, поряд із собором, стояла вежа Торре Чивика, але її спіткала доля більшості башт Павії, тож вона рухнула у 1989-му році.

Замок Вісконтео (Castello Visconteo)

Замок був побудований в 1360 році за наказом герцога Галеаццо II, незабаром після того, як вільна Павія перейшла під владу родини Вісконті. Замок вражає своєю грандіозністю.

Граціозно передає атмосферу середньовіччя, проте являти собою неприступну вежу. Замок оточений парковою зоною, де навесні розквітають дерева магнолій. Тут зупинялися Брамате та Леонаодо да Вінчі.

Зараз у споруді замку знаходиться Міський музей Павії (Musei Civici). Іноді тут проходять виставки картин відомих художників таких як Клод Моне, Каміля Піссарро та інших. Анонси можна побачити біля воріт замку.

Базиліка Святого Петра у Золотому Небі

Неподалік від Костелло знаходиться ще одна архітектурно важлива локація. Базиліка Святого Петра у Золотому Небі (San Pietro in Ciel d’Oro).Таку незвичайну назву церква отримала за зовнішній вигляд склепінної стелі, пофарбованої у синій колір та засіяної зірками із позолоченої фольги.

Перша церква на цьому місці була збудована у 7-му столітті, але справжню будівлю звели у 12-му столітті. Церква є яскравим прикладом раннього ломбардського зодчества. За легендою, базиліку заснував лангобардский король Ліутпранд, що наказав побудувати храм для зберігання мощей св. Августина, (визначний богослов, християнський філософ) які викупили у сарацинів.

Заходячи до церкви можна побачити вівтар де знаходиться мармуровий саркофаг із мощами св. Августин який створювали ломбардійські майстри у 14-му ст. У другому відкритому ярусі постає статуя св. Августина, а біля неї стоять фігури св. Єроніма,св. Амвросія, Григорія Великого та св. Посидія (друга Августина).

Де поїсти?

У Павії є багато популярних ресторанів із традиційною італійською їжею. Декілька слів про найкращі піцерії. В основному вони розташовані у різних частинах міста і вибрати куди піти ввечері можна біля місця свого знаходження.Наприклад, заклад Pizzeria Ristorante Bella Napoli який знаходиться на центральній площі неподалік від готичного Домо Павії.

Це місце ідеально підійде для обіду чи вечері, адже має меню яке точно задовольнить будь-які смакові потреби відвідувача.Тож якщо ви цінитель м’ясних та рибних делікатесів, або ніколи не втрачаєте шанс скуштувати смачну піцу чи спагеті тоді ви точно щось оберете із широкого асортименту представлених страв.

Pizza Leggera в Павії – це ресторан, який є частиною відомої італійської мережі. Ресторан знаходиться фактично на виїзді з міста, дістатися до нього можна на автобусі або пішки. Якщо ви орендуєте автівку, її можна безкоштовно припаркувати у підземному паркінгу.

Попри його розташування у вечері тут надзвичайно багато відвідувачів, адже заклад обожнюють жителі міста.Крім найрізноманітніших видів піци (від класичної Маргарити до солодкої піци з фруктами) представлений широкий вибір вин та крафтового пива.

Павія нібито створена для того, щоб відпочити від шумного та квапливого Мілану. Маленьке місто з величезною історією точно заслуговує на вашу увагу. Бажаємо вам цікавих та неймовірних подорожей!

Крістіна Калюжна