Маленьке місто яке вразило письменника Ганса Христіана Андерсена розташоване в регіоні Лігурія. Спокійне та затишне місце, що більше нагадує півострів та має дивовижний атмосферу для тихого відпочинку.


Затоки та пляжі

Декілька слів про затоки Сестрі Леванте – їх тут дві.

Перша це Baia del Silenzio «затока Мовчання», яка знаходиться у південній частині міста. Біля неї розташований великий піщаний пляж. Напевно, це наймальовничіший пляж на всьому узбережжі, адже саме він був визнаний одним із 10 найкрасивіших пляжів Італії, посівши п’яте місце.

Друга, це Baia delle Favole або «Бухта казок», яка знаходиться на західній частині узбережжя поруч зі скелястим мисом.

Таку незвичайну назву вона отримала на честь відомого дитячого письменника Ганса Христіана Андерсена. Він був зачарований красою цього міста тож часто відвідував Сестрі Леванте. До речі, щороку, на початку червня тут проводиться міжнародний фестиваль казок імені Андерсена на якому вручають обраному письменнику-казкарю премію за найкращу казку року.

Також у затоці знаходиться невеликий порт. З нього можна здійснити морські прогулянки в інші невеликі курортні міста Лігурії. Такі як Санта-Маргарита-Лігуре і Рапалло та Портофіно. Вартість такої подорожі стартує від 11€.

Як дістатися до Сестрі Леванте?

Найзручніший спосіб дістатися до Сестри-Леванте з мінімальними витратами – це скористатися поїздами з вокзалів Мілану, або Генуї.

Про місто

Невелике курортне місто фактично сховане від очей іноземних туристів, адже зазвичай у відпустку сюди приїздять італійці з півночі Італії. Це може спричинити невеликі труднощі у спілкуванні з місцевими, тому що більшість з них не володіє англійською мовою. Проте охоче прагнуть допомогти мандрівникам.

Історичний центр Сестрі Леванте скоріше нагадує заплутаний лабіринт із старовинних вулиць, де можна знайти для себе маленькі ресторани з італійськими винами та традиційною лігурійською їжею, джелатерії зі смачним морозивом та цікаві крамниці.

Місто доволі просто обійти за один день. Також кожні вихідні у центрі проходить ярмарок, на який з’їжджаються фермери із найближчих міст. Торгівці пропонують сири, оливкову олію, приправи, прикраси ручної роботи та багато чого іншого.

Пам’ятки

У центрі міста знаходиться кілька старовинних церков, які повністю відреставровані та представляють велику історично-культурну цінність.
Наприклад Церква Святого Миколая яка розташована на пагорбі біля соснового лісу. Будівля відповідає романському стилю 12-го століття.

На березі затоки Мовчання знаходиться Благовіщенський монастир який зводився з 15-го до 19-го століття. Проте нині це місце для проведення різноманітних культурних заходів.У монастирському комплексі також є оглядовий майданчик, з якого відкривається неймовірний краєвид на лігурійське море.

Базиліка Санта Марія ді Назарет (Basilica di Santa Maria di Nazareth) – церква епохи ренесансу. Розташована в центрі міста поруч із ратушею.Її парафіяльна громада є частиною єпархії Кьяварі. У середині церква оздоблена яскравими фресками, зокрема картина Кастелліно Кастело «Мучеництво святої Катерини Олександрійської».

Каплиця присвячена Марії, згадується ще в 1368 році, але будівництво нинішньої будівлі розпочалося у 1604 після продажу ділянки місцевому дворянину Бернардо Баласко. Цікавий факт: у результаті об’єднання з мисом, відбулося розширення Сестри Леванте та поєднання громади острова з церквою Святого Миколая.

Однією з головних визначних пам’яток Сестрі Леванте є археологічний музей розташований у палаці Россі (Palazzo Fascie Rossi).
Крім цього, у вежі замку розташований Музей Гульєльмо Марконі –італійського радіотехніка, підприємця та лауреата Нобелівської премії з фізики.

Сестрі Леванте – має чим здивувати, щоб у цьому переконатися варто самостійно його досліджувати та відкривати для себе нові місця.

Крістіна Калюжна