Наша планета наповнена мільйонами місць надзвичайної краси. Дивлячись на деякі з них, складно повірити, що їх створила матінка-природа.


«Очі Бога» – печера Прохідна, Болгарія

Прохідна – це найвища печера в Болгарії. Вона розташована у 2 км від села Карлуково у долині річки Іськир і є частиною геопарка Іськир-Панега. Ця фантастична печера є природним скельним мостом. ЇЇ довжина складає 262 м і ширина – від 15 до 25 м. У ній є два входи – Великий і Малий, між якими знаходиться стежка. Висота склепіння великого входу складає 45 м. Околицями печери простягаються спортивні маршрути, які були визнані одними з найважчих в Болгарії.

Головна особливість Прохідної печери – два наскрізних отвори в скелі, які своєю формою схожі на людські очі. Місцеві жителі називають їх «очима Бога», деякі – і «чортовими очима». Ці отвори створюють природне освітлення в печері і вражають туристів своєю дивовижною симетрією. А у похмуру погоду дощ приймає вигляд сліз, які крапають з «очей».

«Ворота пекла» – вогняний кратер в Дарвазі, Туркменістан

Знаходиться вогняний кратер в Дарвазі, в 270 км від Ашхабада, в північному напрямку столиці Туркменістану. Тутешня місцевість вражає своєю безлюдністю: звірі обходять це місце стороною, а люди надають перевагу селищам подалі від кратеру. Туристи також навідуються сюди рідко, адже щоб дістатися до газового видовища, необхідно спочатку підкорити розпечені піски.

Цей унікальний колодязь з’явився після того, як у 1971 році геологи виявили надзвичайне родовище. Спочатку там проводили розкопки, потім – буріння. Згодом вчені натрапили на каверну – невеличку порожнину у гірській породі, що виникла під час застигання лави. Через це у земній корі утворилася велика діра, в яку і провалилася уся техніка, що використовувалася для бурильних робіт. Через новостворену щілину почав виходити небезпечний газ. Щоб це зупинити, його вирішили підпалити. Вчені розраховували на те, що через деякий час газ повністю згорить і вогонь погасне. Але родовище виявилося настільки великим, що вогонь палає і досі. 

Через помилку вчених у нас є можливість насолоджуватися неприборканим вогнем, що безперестанку палахкотить з надр землі. Діаметр «Воріт пекла» складає 60 м, глибина – 20 м, вогні з колодязя можуть підійматися на висоту від 10 до 15 м. 

Ці неймовірні творіння варті Вашої уваги та дають змогу впевнитись у тому, яку ж силу і могутність має наша природа. 

Єлизавета Драбкіна