Загалом німці вважаються добре організованими людьми, які люблять правила та заборони, пунктуальними, працьовитими, дисциплінованими, надійними, але їм порівняно бракує гумору.
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, багато українців були вимушені покинути свої домівки та поїхати до інших країн Європи. Звісно, більшість поїхала до Польщі, бо це близько, схожий менталітет та, звісно, мова. Інша частина українців поїхала до Німеччини, яка гостинно прийняла біженців у себе в містах. Крім нової, незнайомої мови, нових міст, нової культури, наші громадяни стовкнулися з абсолютно новим, місцями незрозумілим менталітетом. В цієї статті зібрані факти та спостереження про німецький менталітет та їх унікальну культуру.
Насправді багато німців прагнуть завжди робити все ретельно, якісно і акуратно. Це потребує часу та гнучкості. У Німеччині почуття порядку культивується більше, ніж у багатьох інших країнах. Це швидко переростає в бюрократію, що не завжди корисно. Жарт, про те, щоб отримати документ, потрібен інший документ, а на той документ ще третій – стає зовсім не жартом у Німеччині. Щоб бути продуктивними, багато німців люблять ставити собі цілі, навіть щоденні етапи. Таким чином вони досягають своїх результатів ефективним способом. Хороша продуктивність керує багатьма німцями.
Хоча працівники набувають більше свободи та інтенсивно використовують моделі гнучкого робочого часу, вони зосереджені та дуже віддані своїй роботі. Іноземні спостерігачі час від часу стверджують, що в робочий час вони не надто веселяться. Мабуть, вони більш послідовно, ніж працівники інших націй, розділяють роботу та приватне життя. Захист вашої конфіденційності важливий для німців. Дружба між колегами може розвиватися, але для цього потрібен час.
Ця ефективність також відображається на комунікації. Німці схильні спілкуватися дуже прямо. Вони мало або взагалі не спілкуються, бажаючи швидко переходити до суті справи. Німці іноді ображають представників інших націй, які звикли створювати гармонійну атмосферу для дискусії. Спілкування в Німеччині є «відвертим» із невеликою дипломатичною тонкістю. Однак людям з інших культур, в яких поширене більш м’яке спілкування з натяками «між рядків», важко з цим впоратися та іноді німці здаються доволі грубими.
Німці дуже зосереджені на фактах та статистиці, ніж на емоціях. Компанії ростуть більш органічно та завдяки консервативному фінансуванню, ніж завдяки далекоглядним підходам, як це можна спостерігати частіше, наприклад, у США. Німців вважають реалістичними і навіть трохи схильними до ризику. Незважаючи на яскраво виражений космополітизм, невідомість швидше їх лякає, ніж викликає цікавість. Ось чому їм зазвичай важче придумати нові бізнес-моделі та інноваційні продукти, ніж людям з іншого середовища.
Щодо роботи, то співпраця між німцями має неформальний характер. У командах працівники часто дуже швидко ладнають, але при цьому залишаються професійними. Часто колеги відносно мало знають один про одного. Але це не означає, що німцям потрібна менша гармонія, ніж людям з інших країн. Вони просто не показують це таким чином.
Звісно, це лише загальна статистика і усі ми унікальні та неповторні. Треба просто залишатись такими, якими ми є насправді, не намагаючись підлаштуватися під менталітет країни, бути доброзичливими та людяними. Така людина завжди буде притягувати інших людей, незалежно від національності чи кольору шкіри.
Анастасія Ліщук
(Головне фото: