У Туреччині та Сирії сьогодні внаслідок руйнівного землетрусу загинули понад 2000 осіб, кількість жертв продовжує зростати.


Фото: Assoсiated Press

Сьогодні, 6 лютого південний схід Туреччини та територію Сирії сколихнули три потужні землетруси. Землетрус магнітудою 7,8 балів став найпотужнішим у Туреччині від 1939 року. Загальна кількість загиблих перевищила 2300 осіб, ще понад сім тисяч людей поранені. Поштовхи відчули і інші країни, зокрема ОАЕ, Ірак, Лівія, Грузія та Ізраїль.

У Туреччині через землетрус постраждали 10 міст: Газіантеп, Кахраманмарас, Хатай, Османіє, Адіяман, Малатія, Шанліурфа, Адана, Діярбакир та Кіліс. Будівлі в постраждалих містах продовжують обвалюватись. Рятувальники не припиняють пошуки людей, що опинилися під завалами. У країні оголошено надзвичайний стан.

У Сирії внаслідок землетрусу загинула сестра прем’єр-міністра країни Хусейна Арнуса.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття турецькому народу та запропонував допомогу в подоланні наслідків стихійного лиха.

«Я висловлюю співчуття президенту Ердогану, турецькому народу та сім’ям загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині і бажаю якнайшвидшого одужання всім постраждалим. Ми підтримуємо народ Туреччини в цей скрутний час. Ми готові надати необхідну допомогу для подолання наслідків катастрофи», — пише голова держави на своїй сторінці у Twitter.

Аділе Меметова

Головне фото: Reuters