Завдяки Мармароському експресу тепер можна з Рахова через Румунію подорожувати до Бухаресту, міжнародного аеропорту Клуж-Напока. Залізничне сполучення цією ділянкою відновлено після 15-річної перерви.


У січні 2023 року на Закарпатті запрацював новий міжнародний пункт пропуску “Рахів — Валя-Вішеулуй”, що на українсько-румунському кордоні. Згідно з урядовим рішенням, пункт пропуску функціонує цілодобово на період дії воєнного стану та 90 днів після його припинення або скасування.

Як повідомляє офіційний канал Укрзалізниці, тестовий запуск “Мармароського експресу” відбувся наприкінці минулого року. Наразі “Мармороський експрес” курсує двічі на день через новий пункт пропуску “Рахів”, що на кордоні з Румунією. Час у дорозі складає 40 хв, митно-прикордонний контроль триває кілька хвилин.

“Мармароський експрес” має три вагони й налічує 182 місця першого й другого класу. У поїзді є місця для людей з інвалідністю та окрема вбиральня. Ціна квитків 2 класу – 180 грн, першого – 300 гривень.
Пасажири, які мандруватимуть поїздом із Рахова, мають можливість милуватися навколишніми пейзажами високих гір, які називають Гуцульськими Альпами, та мальовничих річок.

Анастасія Білоус
Фото: t.me/UkrzalInfo