Кожне свято в Греції просякнуте багатими традиціями, ритуалами та символікою, що відображає глибоко вкорінену релігійну та культурну спадщину країни.


Пориньте в калейдоскоп грецької культури й традицій, вирушаючи в подорож яскравим гобеленом фестивалів і свят. Від урочистості Великодня до веселощів карнавалу Apokries і духовної глибини свята Богоявлення, свята Греції пропонують зазирнути в серце і душу її народу.

Традиції та сьогодення Греції

Великдень, найважливіше релігійне свято в Греції, відзначається з великою урочистістю і святобожністю. Від процесій Страсного тижня до опівночі при свічках у Велику суботу, Великдень вшановує воскресіння Ісуса Христа та відзначається щирими молитвами, гімнами та ритуалами.

Солодкий хліб цуркі – важливий атрибут грецької Пасхи. Фото: blog.cretamaris.gr

Карнавал, відомий грецькою як Апокрій, – це час гулянь і веселощів, який передує урочистому періоду Великого посту. Урочистості включають яскраві паради, вечірки-маскаради та традиційні бенкети, де місцеві мешканці та гості однаково ласують декадентськими частуваннями, як-от лукумадес (маленькі пончики в меді) і тиропітакія (сирні пироги). Святкування карнавалу відрізняється від регіону до регіону. Кожне місто додає власного неповторного колориту святам.

Фото: greekreporter.com
Фото: realgreekexperiences.com

Свято Богоявлення, або Теофанії, відзначає хрещення Ісуса Христа в річці Йордан і відзначається складними ритуалами та церемоніями по всій Греції. Одним із найзнаковіших звичаїв Теофанії є водосвяття, коли священики кидають хрест у море чи річку, а відважні плавці змагаються, щоб дістати його. Вважається, що людина, яка дістане хрест, матиме удачу на наступний рік.

Основні регіональні фестивалі

На додаток до цих великих фестивалів, Греція є домом для багатьох регіональних свят, які демонструють культурне розмаїття країни та місцеві традиції. На острові Патмос фестиваль Апокаліпсису вшановує святого покровителя острова, Святого Іоанна Богослова, релігійними процесіями, літургійними службами та культурними заходами. У гірському регіоні Епіру села Загорогорії оживають під час карнавалу Цумерка, де відроджуються стародавні звичаї та ритуали на приголомшливому тлі гір Пінд.

Фото: travel.gr

На острові Крит Ретімнонський карнавал захоплює відвідувачів своїми складними парадами, вуличними виставами та концертами, тоді як у північному місті Салоніки Фестиваль Дімітрія відзначає культурну спадщину міста різноманітною програмою музики, танців, театру.

Фото: athensinsider.com

Завершальна частина

На завершення грецькі фестивалі та свята є свідченням багатої культурної спадщини й традицій країни. Від урочистості Великодня до бурхливого карнавалу та духовної глибини Теофанії, кожен фестиваль відчиняє унікальне вікно в душу Греції. Занурюючись у ритуали, звичаї та кулінарні вишукування цих святкувань, ми оцінюємо позачасову красу та стійкість грецької культури, де минуле та сьогодення сходяться в симфонії радості.

Фото: athensinsider.com

Валерія Дубова
(Головне фото: realgreekexperiences.com)