Різдво в Німеччині – це одне з найбільш очікуваних, загадкових та улюблених свят кожної родини. Дорослі та діти готуються до нього заздалегідь та чекають із нетерпінням. Тому якщо ви ще не знаєте, де святкувати Різдво, але хочете відчути його справжню казкову атмосферу та пропустити по глінтвейну в холодний зимовий вечір, то Німеччина – ідеальний варіант для вас.


1. Різдвяні ярмарки (Weihnachtsmarkt)

Різдвяні базари (ярмарки) в Німеччині – це яскраве та унікальне явище. Вони добре відомі за межами країни та щорічно приваблюють величезну кількість туристів. Це не просто традиція, а справжнє шоу – тут встановлюються каруселі та атракціони, проводяться конкурси та розіграші, у наметах пропонуються найсмачніші різдвяні страви, продаються сувеніри та вироби різдвяної тематики. Це напевно найкраща можливість для туристів доторкнутися до німецької культури та пригоститися традиційним різдвяним кексом, смаженими каштанами, бельгійськими вафлями, солодощами, німецькими сосисками, а також випити по келиху глінтвейну або крафтового пива.

У кожному німецькому місті чи населеному пункті знайдеться місце для різдвяного базару чи ярмарку. Кількість заходів обчислюється десятками. Традиційно, відкриття ярмарок відбувається 11 листопада і продовжуються вони до самого Різдва.

2. Адвент календар

Для створення передсвяткового настрою та підвищення відчуття казковості в Німеччині активно використовують традиційний атрибут Різдва – календар із 24 дверцятами.

Зазвичай, такий подарунок роблять маленьким дітям, тому в кожному віконці цього календаря захований певний солодкий смаколик.

24 віконця із нумерацією – на кожний день грудня, починаючи з 1 числа і до самого Різдва.

В перший день місяця діти відкривають перше віконце, і продовжують так робити аж до 25 грудня, по одному віконцю в день. А коли солодощі в календарі закінчуються – наступає Різдво! Але, звісно, форма та вид адвент-календаря можуть бути найрізноманітніші.

3. Святковий стіл

Сучасні німці не дотримують старих традицій своїх пращурів відносно різдвяного меню. Якщо раніше на стіл обов’язково подавали 7-9 страв, серед яких провідне місце завжди займав запечений гусак із яблуками, то сьогодні святкове меню зазвичай довільне.

Кожна німецька господиня намагається сформувати особисті сімейні традиції до цього свята і прикрашати різдвяний стіл своєю унікальною фірмовою стравою.

Та дещо все ж таки залишається незмінним – традиційна німецька випічка. Наприклад уподобаний усім світом штоллен (Stollen).

Найвідоміша версія цього німецького різдвяного кексу – це дрезденський штоллен (Stollen). Він традиційно випікається ще до різдвяного посту та настоюється кілька тижнів до самого Різдва.

Вважається, що ця страва символізує «немовля Христа в пеленах». Обов’язково рекомендую спробувати!

Але все ж таки головний інгредієнт щасливого Різдва – це рідні та друзі поряд. Будь-яке свято можна зробити незабутнім лише завдяки ним. І не має значення, чи то в Німеччині, чи в Україні.

Щасливого Різдва! Frohe Weihnachten!

Заліха Курбаналієва