Англія славиться своїм консерватизмом, традиціями та затишком. А ще високими цінами й престижністю. Усім відомо, що життя в Європі недешеве, тим більше – у одній із найвпливовіших столиць. Проте скільки коштує життя в Лондоні та яке воно «на смак»? Зараз нам і доведеться це з’ясувати.У Лондоні живе близько 9 млн людей, місто розділене на 32 райони й Сіті – центр з особливим статусом. До 2017 року місто вважалося міжнародним фінансовим центром, проте, на думку деяких фахівців, після проведення референдуму за вихід з Євросоюзу, воно може втратити цей статус.

Лондон умовно ділиться на декілька районів. Західні вважаються найбільш престижними. Саме тут знаходяться ці романтичні англійські будиночки з фільмів. На Сході розташована тусовка. Район Шордич вважається модним центром із розвиненим клубним життям. На Півдні розташовуються райони, де зібрані різні національності та раси. Їх вважають небезпечними та криміногенними.

У цілому, ціна на оренду та на купівлю житла в Лондоні різниться залежно від району. На околиці міста можна зняти кімнату за 500-600 фунтів на місяць. Така сама квартира недалеко від центру коштуватиме вже більше тисячі фунтів. У престижних районах однокімнатне житло здають в оренду за більше ніж 4 тисячі фунтів на місяць.

Детальніше розповімо про один з не найпопулярніших районів – Вулидж. Це яскравий приклад, коли історичну місцевість змогли перетворити на житлову зону зі збереженням цінних елементів. Раніше на цій території розміщувався військовий завод Арсенал. Тут були мануфактури, цехи, лабораторії, склади. Під час Першої світової війни тут працювало близько 80 тис. лондонців. 1994 року завод перестав функціонувати, а району Лондон дав «нове життя».

Із 2000-х років Вулидж активно реконструюють і забудовують, проте зберігають історичну цінність. Наприклад, два павільйони Королівської Лабораторії 17 століття перетворили в житлові будинки. Житло тут дуже різноманітне – від висоток до одноповерхівок і таунхаусів. Проте всі вони витримані в одному стилі. Усередині кварталів немає автомобілів. Вони розміщуються на стоянках біля будинків. Також радують широкі пішохідні вулиці, фонтанчики біля будинків. Житло тут коштує починаючи з 260 тис. фунтів за студію 34 кв.м. Двокімнатна квартира – 320 тис. фунтів.

Погода в Лондоні
Те, що в місті постійно йдуть дощі, – міф. Так, тут не дуже спекотний клімат. Часто погода мінлива. Сонячно, хмарно, знову сонячно. Клімат м’який, без різких перепадів температур. Зима надзвичайно комфортна, можна весь сезон ходити в теплій куртці. Не дарма лондонці люблять багатошаровість в одязі, адже за день погода міняється. Тому мешканці одягаються так, щоб завжди можна було на себе щось надягнути чи навпаки, скинути.
Транспорт
Лондон дуже зручне місто для переміщення громадським транспортом. Заторів тут майже немає, а те, що жителі називають заторами, – дитячі іграшки в порівнянні з київськими. У автобусах є спеціальні місця для пасажирів із дитячими візками, інвалідів. Останні мають перевагу перед іншими пасажирами в обслуговуванні.

Місто живе за принципом екологічності, тому в Лондоні так багато велодоріжок, велостонок і місць, де можна взяти велосипед у прокат. Переміщатися велосипедом комфортно й безпечно, адже вся транспортна інфраструктура міста побудована таким чином, щоб автомобілю було менш зручно, ніж пішоходу чи велосипедисту. Це і острівки безпеки, і кишені для паркування, і обмеження швидкості.

Повсякденне життя
Мало хто з лондонців готує та прибирає сам. Готова їжа відмінної якості продається на кожному кроці й коштує не дорожче за сирі продукти. Проте потрібно знати, де купувати. Є магазини, де за 14-20 фунтів можна купити харчування на тиждень. Тут поширені дешеві німецькі мережі Lidl, Aldi, європейська мережа Morrisons, американський Walmart. До престижних можна віднести Marks & Spencer і Waitrose – ціни в них удвічі вищі. Якщо харчуватися вдома й готувати самостійно, то одній людині вистачить 150-200 фунтів на місяць.

8-10 фунтів за годину потрібно заплатити прибиральниці, а робота няні коштує 10-12 фунтів.

Що ще варто знати про життя в Лондоні?

  1. Медицина безкоштовна в рамках страхування.
  2. Квиток у кіно коштує близько 10-12 фунтів.
  3. Відвідування театру (партер) – 70-100 фунтів.
  4. У квартирах, особливо на першому поверсі, може бути прохолодно.
  5. Наприкінці липня й після Різдва в Лондоні великі розпродажі в магазинах.

Це коротка інформація, проте її достатньо для того, щоб скласти загальне уявлення про життя в Лондоні.

Анастасія Бабченко