Чотири країни Євросоюзу, які межують з росією, – Естонія, Латвія, Литва та Польща 19 вересня офіційно припинили видачу шенгенських віз громадянам росії та заборонили їм в’їзд на свою територію.


Про рішення запровадити такі обмеження щодо громадян росії було оголошено минулого тижня у спільній заяві міністрів закордонних справ згаданих вище країн за підсумками зустрічі в Литві, повідомляє SchengenVisaInfo.com. Коментуючи нещодавно прийняті заходи, міністри закордонних справ Естонії, Латвії, Литви та Польщі заявили, що вони були введені на спільній основі захисту державної політики, внутрішньої безпеки та загальної безпеки Шенгенської зони.

Крім того, вони зазначили, що заходи будуть тимчасовими, і не назвали конкретної дати, коли вони можуть бути скасовані. 18 вересня МВС Литви виступило з офіційною заявою з цього приводу. Міністерство повідомило, що російські громадяни, які в’їжджають у Литву, тепер підлягатимуть суворішому контролю. «Враховуючи військове вторгнення росії в Україну та викликані цим загрози національній безпеці країн, Литва спільно з Латвією, Естонією та Польщею прийняли рішення про посилення контролю на в’їзд російських громадян», – йдеться в заяві МВС Литви. 

Раніше SchengenVisaInfo.com повідомляв, що в тому числі Чехія, Словаччина, Бельгія та Нідерланди також припинили видачу віз росіянам. З іншого боку, деякі інші, такі як Франція, Данія та Швейцарія, вирішили призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з росією. Цей крок означає, що громадяни росії, які подають заяву на отримання візи в одному з посольств цих країн, повинні будуть сплачувати вищі збори, подавати додаткові документи та мати довші терміни розгляду.

Валерія Долматова