Замок Моріцбург є одним із барокових палаців Німеччини у місті Моріцбург. Споруда має чотири круглі вежі та розташована на штучному острові. Як знак поваги, був названий на честь герцога Моріца Саксонського, який збудував там мисливський будиночок між 1542 і 1546 роками.


Історія

Оригінальний замок будувався протягом 1542–1546 років, був мисливським будиночком для Моріца Саксонського, тогочасного герцога Саксонії. За проектом архітектора Вольфа Каспара фон Кленгеля, каплиця збудована за зразком архітектури раннього бароко.

За всіма католицькими обрядами церква була освячена в 1697 році, одразу як онук Івана Георгія II, курфюрст Август II Сильний, прийняв католицизм задля того, щоб гарантувати обрання королем Польщі. Між 1723 і 1733 роками архітектори Маттеус Даніель Пеппельманн і Захаріас Лонгелун змінили мистецтво проектування під заміський будинок, додавши офіційний парк, декілька ставків та заповідник для ігор.

Замку найбільшого розквіту зазнав за курфюрста Фредеріка Августа III Саксонського, правнука Августа II Сильного, наприкінці 18 століття. Маленький фазанський замок (Fasanenschlösschen) був побудований між 1770 і 1776 роками.

Останнім мешканцем Будинку Веттіна був принц Ернст Генріх Саксонський, який жив у замку з 1933 по1945 роки. У 1945 році був розкуркулений післявоєнною радянською адміністрацією.

Найбільшу популярність охопив у 1972 році, коли став головною локацією для чехословацько-німецького фільму «Три горішки для Попелюшки», яка стала популярною казкою кіно в Центральній Європі. У замку навіть щороку проводиться виставка, присвячена знаменитій кіноказці.

На території палацу можна придбати карту за €48 та €24. Дорожча дає змогу протягом року скільки завгодно безкоштовно відвідувати найкрасивіші палаци, замки та сади Саксонії. У вартість включено безкоштовний вхід на постійні виставки та спеціальні виставки, а також на дві пропозиції від Dresden Xperience (Festung Xperience та Zwinger Xperience). Ви також можете безкоштовно супроводжувати двох дітей віком до 16 років. Ціна дешевшого білета включає ті ж самі пропозиції, проте ним можна користуватися лише 10 днів.

Найлегший спосіб дістатися до замку з зупинки Dresden Großenhainer Platz, там щогодини прибуває 477 автобус, поїздка займе приблизно півгодини.

Бажаємо Вам пізнавальної та насиченої подорожі.

Wir wünschen Ihnen eine informative und erlebnisreiche Reise.

Діана Гасюк