Аліканте – одне з найпопулярніших міст в Іспанії. Тепле Середземне море і чарівні краєвиди. Але це місто також вражає своїм минулим. У статті Вам запропоновані визначні пам’ятки, які допоможуть перейнятися історією Іспанського узбережжя.


Санта Круз

Санта Круз (Святий Хрест) – найстаріший район Аліканте, його також називають старим містом. Квартал почали забудовувати мусульманські маври у 13 столітті. Це було ще до завоювання міста християнами, саме тому тут присутня зовсім інша атмосфера, ніж у сусідніх районах. Сам квартал дуже маленький, складається лише з кількох вулиць.

Колорит тут зашкалює: маленькі будинки із незвичайними візерунками в арабських мотивах. Однією з визначних вулиць є Кальехон-дель Агуа, вона примітна своїми антуражними внутрішніми двориками.

Фортеця Санта-Барбара

 

Одна з найголовніших пам’яток Аліканте розташувалася на вершині гори Бенакантіль. Фортеця Санта-Барбара була побудована маврами в 9 столітті у виключно військових цілях. Найцікавіше це те, що сама фортеця в минулому була чудово підготовлена до облог. Фортеця фактично була абсолютно автономною від усього міста, оскільки в ній було все необхідне для життя, включаючи лікарню та продовольчі сховища.

Також з фортеці відкривається дивовижний вид на горизонт Середземного моря.

Фортеця Сан Фернандо

Цей замок був побудований для ведення бойових дій, а конкретніше він призначався для оборони міста від військ Наполеона. Але фортеця не була використана за призначенням, оскільки Наполеон вирішив направити свою армію в інший напрямок. Наразі замок досі перебуває у процесі реконструкції, але відкритий для вільного відвідування всіх бажаючих.

Також на південному бастіоні фортеці знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається шикарний вид на все місто, включаючи гору Бенакантиль. А якщо Вам захочеться взяти невелику паузу від міського шуму і сховатися від палючих променів сонця, поблизу замку знаходиться прекрасний парк.

Мерія Аліканте

Напевно ніхто з відвідувачів міста не зможе пройти повз цю значну будову. Ця мерія була побудована на руїнах старої головної будівлі міста у 18 столітті. Процес будування зайняв майже століття, що не дивно для звичного, розміреного та неспішного життя іспанців. Попередня мерія була зруйнована через атаку французів та численні бомбардування міста з боку моря.

Будівля виконана в стилі бароко і має безліч цікавих особливостей. Однією з таких є викутий на першій сходниці металевий млинець, від якого йде розрахунок всіх висот Іспанії над рівнем моря. Чому ж ця точка розташована саме в Аліканте? Справа в тому, що в цьому місті найменша різниця між рівнем моря в приплив та відлив.

Також у головній мерії міста Ви зможете побачити чудові великі зали, деякі з яких призначалися для засідань голів міста. Про це свідчить галерея портретів мерів міста, а також цікавий експонат. «Сейф трьох ключів» – велика старовинна скриня, над якою висять три ключі, що відповідають свердловинам у замку самої скрині. Раніше в цій скрині знаходилися найцінніші документи міста, ключі ж були в руках трьох осіб. Лише перебуваючи разом, мер, судовий секретар та один із членів міської ради могли відкрити цю скриню.

Кафедральний собор Святого Миколая


Цей собор є одним з найважливіших історичних пам’яток Аліканте. Він був зведений на площі Аббата Пенальви у 1616-1662 роках, раніше там були руїни мусульманської мечеті. Сам собор, нажаль, не зберіг свого первісного вигляду і був відремонтований після громадянської війни, яка сталася в тридцятих роках минулого століття. У 1959 року храм отримав титул собору і став резиденцією єпископа Оріуела-Аліканте.

Собор збудований у стилі ерререско, повністю відповідаючи архітектурі того часу, божественна краса у поєднанні зі строгими лініями фасаду. Сама мерія зведена у вигляді латинського хреста, що має каплиці з обох боків. Купол собору виконаний у витонченому синьому кольорі та сягає 45 метрів у висоту.
Всередині храму Ви зможете побачити вівтарі у стилі бароко (чуррігери), мощі іспанських святих, а також капелу Святого Миколая Чудотворця. Сам собор відкритий для вільного відвідування туристів.

Марія Барановська