На північному заході федеративної землі Баден-Вюртенбург, на березі річки Неккар розташувалося жваве студентське містечко Хайдельберг. Вашій увазі пропонуємо топ-5 місць, вартих того, щоб їх відвідав кожен турист.


1. Старе місто (Altstadt)

Цей міський район в стилі бароко є чи не найголовнішим надбанням Хайдельберга. Неймовірна концентрація класичних будиночків із червоними дахами нікого не залишить байдужим. Саме по цьому району розстелилася найдовша в Німеччині пішохідна вулиця – Гауптштрассе (Hauptstraße), протяжність якої складає 1,6 км.

2. Хайдельберзький замок (Heidelberger Schloss)

Якщо ви відвідували Хайдельберг та не завітали до Замку, ви точно не були в Хайдельберзі. Будівля Замку була частково зруйнована під час Пфальцької війни, але в тих приміщеннях, що збереглися, сьогодні працює музей з досить різноплановими експозиціями. Ця велична історична пам’ятка щорічно приймає у своїх стінах близько мільйона туристів. Щодо цінової політики, то ціна квитка для дорослих – 5 євро, для дітей – 3 євро.

3. Музей «Студентська в’язниця» (Studentenkarzer)

Розташований в будівлях старого університету карцер активно використовувався в якості в’язниці для покарання неслухняних студентів починаючи з 16 століття. Потрапити сюди можна було за різноманітні порушення громадського порядку, найбільш поширеними з яких були нічні буяння та пияцтво. Останній «порушник» покинув в’язницю лише в 1914 році. Сьогодні студентський карцер є музеєм та знаходиться на вулиці Augustinergasse 24, біля університетської площі в старому Хайдельберзі.

4. Хайдельберзький фунікулер (Heidelberger Bergbahn)

Цей історичний фунікулер є гірською електричкою, яка складається з двох кабельних кабінок, що курсують на двох відрізках – від Корнмаркта, повз Гейдельбергського замку, з прибуттям на станцію Молкенкур на Кенігштуль. Залізнична лінія довжиною 1491 м долає перепад висот понад 436 м! Але судячи з особистого досвіду можу сказати, що чергу потрібно буде вистояти чи не такої ж довжини як залізнична лінія.

5. Німецький музей-аптека (Deutsches Apotheken-Museum)

Цей аптечний музей розташований у Гейдельберзькому замку (який є чи не найбільш популярною туристичною пам’яткою міста Хайдельберг). Він приваблює сотні тисяч відвідувачів з року в рік своїм оригінальним аптечним обладнанням та нескінченно різноманітною колекцією, присвяченою історії аптек. Його експонати знайомлять гостей із історією західноєвропейської фармакології, в якій Німеччина посідає чільне місце.

Особисто мені пощастило відвідати Хайдельберг як раз під час моєї першої подорожі до Європи, яка сталася зовсім нещодавно і можу сказати, що саме це місто якнайкраще ілюструє культурний код німецького суспільства і демонструє класичний устрій маленьких німецьких містечок.

Заліха Курбаналієва