Джерело: Pinterest.

Від часів першого комерційного польоту в 1914 році авіація досягла багатьох переосмислень – вона опанувала інноваційні зручності, здатні привабити мандрівників до польотів у мальовничому небі.


Однією з найпомітніших ознак сучасних польотів є класове розділення. Ми платимо не лише за технічне обслуговування поїздки: польоти перетворилися на спосіб відпочинку, різнобарв’я якого належить від «кольору» квитка. Класове розділення залучає багато психологічних аспектів суспільства: ми перетворюємо тяжіння до комфорту і демонстрації домінантності на комерційну схему.

У 1950-х роках авіакомпанії почали експериментувати з рейсами в непікові години – іншими словами, почали розробляти механізм залучення пасажирів з різними фінансовими статками і соціальними потребами. Кількість крісел у літаках збільшилася після початку дерегуляції – процесу, що вимагав більшої кількості крісел для отримання більшого прибутку на кожну милю польоту. Напрямки подорожей тепер визначалися кількістю пасажирів, що призвело до загального питання: “Скільки місць ми можемо легально і безпечно розмістити?”. Залежно від авіакомпанії, деяка кількість місць була видалена для менш “преміальних класів”. Проте до кінця 1950-х були компанії, що залишили однакову кількість місць для пасажирів будь-якого класу.

Більшість авіакомпаній пропонують 4 класи обслуговування: економ, преміум-економ, бізнес та перший клас. Хоча існує 4 класи салонів літаків, деякі авіакомпанії часто використовують лише один – пасажирський. Але місце в пасажирському класі одного перевізника може суттєво відрізнятися від місця в економ-класі іншої авіакомпанії. Багато авіакомпаній мають у своєму флоті однакові моделі літаків, але вони по-різному декорують інтер’єри, тому важливо дивитися на карту розсадки не тільки для типу літака, але й для авіакомпанії, якою ви летите.

Що пропонує економ клас

Незалежно від того, як ви його називаєте – стандарт, економ – це найпростіше оздоблений клас. Сидіння тут найвужчі, шириною від 16 дюймів до 19 дюймів. А відстань від одного сидіння до сидіння спереду або позаду – те, що мандрівники часто називають “простором для ніг” – коливається від 30 до 34 дюймів. Сьогодні економ-клас пропонує трохи більше, ніж просте місце, яке доставить вас з пункту А в пункт Б. Деякі авіакомпанії пропонують безкоштовні закуски та напої, а також розважальні прилади в польоті.

Джерело: Pinterest.

Що пропонує преміум-економ клас

Трохи комфортніший преміум-економ пропонує ширші крісла та більше простору для ніг за вигіднішою ціною, ніж бізнес або перший клас більшості авіакомпаній. Як правило, на міжнародних рейсах економ і преміум-економ фізично розділені. А “преміум” послуги у преміум-економ класі – додатковий простір та іноді розташування крісел у більш зручних місцях, наприклад, у передній частині літака. На міжнародних рейсах преміум-економ може не лише фізично відділятися від економ-класу, але й пропонувати додаткові привілеї, такі як безкоштовне або більш якісне харчування або більшу норму багажу.

Що пропонує бізнес-клас

Бізнес-клас – золота середина між економ і преміум послугами. Авіакомпанії сучасності настільки підвищили якість обслуговування в цій категорії, що деякі із них замінили перший клас бізнес-класом або об’єднали привілеї бізнес-класу з розкішшю першого класу в те. Деякі авіакомпанії на міжнародних рейсах можуть пропонувати бізнес-клас замість першого класу. Послуги варіюються від ширшого сидіння, яке відкидається назад, але не дозволяє лежати, повноцінного харчування та розваг під час польоту до сидіння, яке розкладається в напівлежаче положення, персонального міні-бару, обідів з кількох страв, які подаються на вишуканому порцеляновому посуді, та повноцінного бару з барменом і канапе.

Джерело: Pinterest.

Що пропонує перший клас

Послуги першого класу можуть варіюватися від 8-дюймового розкладного сидіння з регульованою жорсткістю та функцією масажу, дверей для усамітнення, розваг під час польоту та повноцінного харчування до 3-кімнатного люксу з вітальнею, спальнею з двоспальним ліжком та окремою ванною кімнатою з душовою кабіною.

Тарифні класи

Класи обслуговування поділяються на тарифні класи, які позначаються у вигляді літер у вашому квитку. Кожне місце в літаку відноситься до певного тарифного класу, кожен з яких має набір правил. Те, що може виглядати як випадкова буква у вашому квитку, насправді є цінною інформацією, яку не варто ігнорувати. Також існують “приховані” класи тарифів для часто літаючих пасажирів та елітного класу обслуговування, які зазвичай не відображаються в пошукових системах.

 

Вікторія Артамонова
(Головне фото: Pinterest)