Варшава – це неповторна столиця Польщі.  Її історичний центр належить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. А визначних місць хоч відбавляй. Що саме тут варто подивитися під час першої подорожі, читайте далі.


Музей неону

Це одна з найвідоміших пам’яток району Прага-Полуднє. Їхати сюди від центру недовго – потрібно дістатися залізничної станції «Варшава-Східна». Звідти треба пройти декілька хвилин пішки. Музей неону можна буде розташований на вулиці Мінській, 25. Його заснували у 2012 році.

Музей Колеція закладу нараховує близько 100 неонових вогнів із території усієї країни. Більша частина з них надійшла у другій половині ХХ століття. Саме в цьому закладі можна буде краще зрозуміти історію Варшави, розвиток реклами та не лише. Квиток коштує лише 15 злотих.

Палац культури і науки

Розташований у центрі Варшави. Є найвищим хмарочосом у Польщі. Крім того, це найкращий орієнтир для мандрівників. Висота споруди – 231 м. Її будували у 1952-1955 роках у стилі соціалістичного реалізму. Керував проєктом радянський архітектор Лев Руднєв. Зведення пам’ятки було «даром дружби СРСР братському народі Польщі».

Сьогодні Палац культури і науки – багатофункціональна споруда. Всередині розташовано чимало офісів, університети, театри та магазинів. Час від часу проходять виставки. Туристи її обожнюють за неймовірну панораму на місто 30-го поверху. Якщо ви хочете отримати унікальні світлини, то сюди треба йти після 6-ї години вечора.

Центр науки «Коперник»

Розташований на березі річки Вісла у місті. Дістатися сюди можна за допомогою метро – треба доїхати до станції «Центрум Науки Коперник». Сьогодні в закладі зберігається близько 450 інтерактивних експонатів. Усі вони допомагають відвідувачам проводити експерименти власноруч.

Наприклад, у західній частині працює виставка портретів відомих людей, зроблених із рухомих бульбашок. Це можуть бути Елвіс Преслі чи Мерілін Монро. Також є експонати, пов’язані з хвилями та струмом. Тут можна збудувати магнітний міст теж. Водночас східна частина центру стосується переважно взаємодії людини із усім, що її оточує.

Вілянівський палац

Розташований у районі Вілянув на лівому березі річки Вісла. Цей садово-палацовий ансамбль доби бароко занесений до переліку найцінніших зразків культури Польщі. Пам’ятка бере свій початок за часів польського короля Яна ІІІ Собеського. Палац збудували для нього. Спочатку палац мав тільки один блок і завершувався бічними вежами. Пізніше постали інші корпуси та службові приміщення. Парк також збільшили.

На інших ділянках звели будівлі у стилі неоготики та неокласицизму. Під час Другої світової війни палац сильно постраждав. У другій половині ХХ ст. його відновили за проєктом польського архітектора Герарда Цьолека. У колеції маєтку знову почали зберігати твори відомих митців: Луї де Сільвестра, Марчелло Баччареллі та Помпео Батоні.

Модлинська фортеця

Є однією з найбільших у Польщі. Розташована у селі Модлин, яке вважається районом міста Новий-Двір-Мазовецький. Перші укріплення на цьому місці звели шведи ще у ХVII столітті. Під час Північної війни тут оборонялися саксонські війська під командуванням Адама Штейнау.

Фортецю у сучасними погляду збудували за часів французького імператора Наполеона І Бонапарта. Він наказав побудувати ряд твердинь, які забезпечать переправу через Віслу та Нарев. Наприкінці ХІХ ст. Модлинську фортецю модернізували. Певний час її використовувала польська армія.

Лазєнковський палац

Розташований у парку «Королівські стежки» у Варшаві. Зведений у стилі класицизму в XVII-XVIII століттях. Будувати палац почали у добу бароко для державного діяча Речі Посполитої Станіслава Іраклія Любомирського. Тоді облаштували штучний острів із садовим павільйоном. Останній використовували як лазні. Крім того, поблизу був Уяздовський замок.

Станіслав Август ІІ, король Польщі, вирішив зробити його своєю резиденцією. Острів із лазнями та парк навколо почали входити до території палацу. І це не все. Лазні перебудували на невеликий маєток у стилі класицизму. Споруда сьогодні – це відновлений палац після Другої світової війни.

Наостанок, варто завітати до Музею сучасного мистецтва Варшави.

Станіслав Ткацевіч