Іспанія – чудова нагода потрапити в літо на декілька днів. І якщо ви ще у роздумах куди можна податися, то варто розглянути Валенсію як один із варіантів. На що варто звернути увагу у Валенсії мандрівникам, читайте далі.


Місто мистецтв та наук

Так зветься архітектурний комплекс із 5 будівель на осушеному дні річки Турія. Його дизайн розробляв іспанський архітектор Сантьяго Калатраві. Зводити комплекс почали у 1996 році.Уся територія тут оточена басейнами, струмками та  Сьогодні тут можна побачити різноманітні споруди.

Перша – півсфера, яку звели першою у 1998 році. Це кінотеатр ІМАХ і театр лазерних постановок. Друга – Музей мистецтв та наук принца Філіпа. Також тут можна побачити найбільший у Європі океанографічний парк. Є різноманітні кафе та бари.

Океанографічний парк Валенсії

Це океанаріум на сході Валенсії. Його територія займає близько 100 000 кв. м. Це робить його найбільшим у Європі. Загальний об’єм води у акваріумах становить 42 мільйона літрів. Сьогодні тут налічується 45 000 тварин 500 різних видів.

Тут можна побачити пінгвінів, акул, дельфінів. Є морські котики, моржі та білухи. Парк розділений на десять зон. У кожній з них представлені мешканці різних регіонів: Арктики, Середземномор’я, Червоного моря тощо.

Лонха-де-ла-Седа

У перекладі словосполучення означає «Шовкова біржа». Це громадська будівля у стилі пізньої валенсійської готики. Вона стала символом розквіту міста – періоду, коли в ньому мешкали кілька сотень майстрів шовкового ремесла. Знайти її можна в історичному центрі міста. Вона внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Є одним із головних туристичних пам’яток Валенсії.

Була збудована між 1482 та 1548 роками. Складається з декількох частин. Головна Торгова зала має підлогу з кольорового мармуру та прикрашена статуями гаргуль. Водночас Консульський павільйон раніше відігравав роль резиденції. Деякі кімнати в ньому зберегли оригінальне оздоблення.

Центральний ринок Валенсії

Розташований у центрі міста. Є одним із найпопулярніших місць у Валенсії. Торгівля тут розпочалася ще у 1839 році. Та конкурс на відриття нового критого ринку влада вирішила провести у кінці ХІХ століття.

У 1910 році переміг проєкт Алехандро Солера Марча та Франциско Гуардіа Віала. Обидва були випускниками барселонської школи архітектури. Ринок зводили протягом 1914-1928 років. Нова споруда поєднала в собі архітектурні традиції готики, модерну та еклектики.

Кафедральний собор Валенсії

Розташованйи у центрі. Є одним із найвідоміших символів міста. Збудований на честь Святої Діви Марії у ХІІІ-ХIV ст. у готичному стилі. Протягом свого існування неодноразово зазнавав реконструкцій.

У споруді видно елементи різних архітектурних шкіл. Основну будівлю звели у стилі каталонської готики. Водночас у окремих елементи є архітектурний відбиток ренесансу, бароко та неокласики.

Музей доісторичної епохи

Ще одна особлива пам’ятка міста. У музей представлені археологічні матеріали, які охоплюють період від палеоліту до вестготів. З 1982 року він був частиною Старого Дому Милосердя – споруди першої половини ХІХ ст. у характерному візантійському стилі. У 1905 році почалася її реставрації.

Займався процесом архітектор Рафаель Рівера. Нині музей складається з декількох пеоверхів. У ньому є магазини, два тимчасових  зали, склади та лабораторії для відновлення та реставрації старовинних експонатів. На другому поверсі можна побачити постійні галереї, присвячені римському світові та культурі іберів.

Брама Куарт

Архітектура Валенсії яскраво демонструє історію міста. І якщо ви хочете дізнатися про неї більше, то варто поглянути на браму Куарт. Вона постає перед мандрівниками як декілька веж, з’єднаних між собою камінням разом із давніми воротами.

Раніше усе це було частиною оборонного комплексу міста. Вважається, що браму збудували у ХV столітті. Крім того, вона має вигляд арки. І раніше на ній було зображення янгола-охоронця.

Нагадуємо, що раніше ми писали про історичну спадщину Аліканте.

Станіслав Ткацевіч